999 rezultate për

vajin

Si të përdorni vajin e ullirit për lëkurë dhe flokë të shëndetshëm Ndërsa vaji i ullirit ekstra i virgjër ka një shije shumë të mirë në sallata të freskëta dhe me pak bukë të ngrohtë, mos
Pomada e përgatitur në shtëpi që shëron çdo lloj plage Pomada e mëposhtme përgatitet në kushte shtëpie, përbërësit e së cilës i gjeni në dyqanet me produkte bimore, natyrale!
Skandali me vajin e ullirit, kështu përzihet me vaj luledielli Siguria ushqimore është një nga problemet që ende nuk ka gjetur zgjidhje në vendin tonë. Emisioni investigativ “Stop” në
Gruaja "shëron" kancerin e vezorëve duke përdorur vajin e kanabisit Mjekët pretendojnë se një grua ‘kuroi’ kancerin ovarian, pasi mori trajtimin tradicional të vajit të kanabisit dhe ekstr
Vaji më i mirë natyral për nxirje, recetë e thjeshtë që mund ta bëni vetë në shtëpi Të gjithë do t’jua kenë lakmi ngjyrën e trupit që do ta merrni, të gjithë përbërësit i keni në kuzhinën tuaj! Vetëm p
Hap pas hapi si të përgatisni vetë majonezën në shtëpi për 5 minuta Është shumë e shpejtë për t’u përgatitur dhe shumë e mirë. Mund ta përdorni sipas dëshirës, por ideale është me peshk os
Tre të vdekur nga sulmi me armë në tramvajin e Utrehtit Ka arritur në tre numri i viktimave nga sulmi i dyshuar me prapavijë terroriste në një tramvaj të Utrehtit gjatë orëvë t
Ky është turku që terrorizoi Holandën duke sharruar me automatik tramvajin në Utreht (FOTO LAJM) Policia e Utrehtit ka shpërndarë pamjet e një personi 37 vjeç, i cili dyshohet të jetë autori i sulmit me armë ndaj një
E dimë të shëndetshëm, e vërteta për vajin e ullirit Vaji i ullirit është padiskutim mbreti i tryezës dhe një prej ushqimeve më të rëndësishme të dietës mesdhetare. Ai p
Maska perfekte për të rritur flokët tuaj gjendet në shtëpi Kjo metodë, përveç që i rrit flokët deri në tri centimetra, gjithashtu e përmirëson qarkullimin e gjakut, e përmirëson f
Si po mashtrohen shqiptarët me vajin e ullirit që e blejnë sa qimet e kokës Analizat laboratorike në institucionet shtetërore treguan se një pjesë e vajit të etiketuar si vaj ulliri është thjeshte
Katër gabimët e shpeshta që bëjmë me vajin e ullirit Të gjithë tashmë e dimë se vaji i ullirit, për shkak të përbërjes së vet specifike, është i dobishëm për organizmin tonë
Pse është i mirë vaji i hudhrës Të gjithë ne vuajmë prej dhimbjeve kronike në shpinë dhe kyçe, për shkak se qëndrojmë ulur në zyrë apo nuk lëvizim sa du
Hamburger me salcë djathi Përbërësit 750 gr tul viçi 150 gr djathë 125 gr jogurt 8-10 copa qepë 2 lugë majdanoz 2-3 lugë vaj veg
Kujdes si gatuani me vajin e ullirit, shkakton kancer Vaji i ullirit është një nga burimet më të mira të Omega-s, që të nevojiten për shëndetin, për sistemin nervor dhe për a
Si të përgatisni në shtëpi kremin e trupit? Kremrat hidratues, gjalpi, losionet apo qumështi i trupit. Ndonëse gratë kanë shporta pa fund me produkte të tilla, këto
Përdorni vajin e rigonit në vend të antibiotikëve Benefitet e vajit të rigonit janë të mëdha kur bëhet fjalë për shëndetin, por ka më shumë përfitime në rrugët e frymëmar
Zbulohet fabrika që falsifikonte vajin e famshëm grek (VIDEO) Siguria e ushqimeve është një ndër problematikat kryesore aktualisht në vend ku individë dhe fabrika të palicencuara pro
Makarona me ton peshku Përbërësit: * 2 thelpinj hudhër * 5 lugë vaj ulliri * 250 g makarona flutur * 160 g ton i konservuar * 2 speca të
Çfarë po hanë shqiptarët? Si e përziejnë dhe na mashtrojnë me vajin e ullirit Fiks Fare edhe këtë sezon vijoi me investigimet mbi sigurinë ushqimore. Këtë radhë në fokus ishte vaji i lulediellit dhe