999 rezultate për

vajgel

Vajgël, Kukan dhe Flekenshtajn tregojnë se kur hapen negociatat për Maqedoninë Republika e Maqedonisë së Veriut do të merr datë për fillim të negociatave në tetor, kanë shprehur bindje eurodeputetët
Eurodeputetët Vajgëll, Flekeshtajn dhe Kukan nesër në Shkup Në Parlamentin e Republikës së Maqedonisë nesër do të mbahet Konferenca e 13-të e Komisioneve parlamentare për çështje d
Parisi do të “pajtojë” Zaevin dhe Gruevskin LSDM dhe VMRO akoma nuk kanë marrë ftesë konkrete e as agjendë nga eurodeputeti Ivo Vajgëll për bisedimet e paralajmërua
Eurodeputetët Vajgel, Fleckenstein dhe Kukan takohen me Menduh Thaçin Në takimin që u zhvillua sot u bisedua për situatën politike në vend, për proceset integruese, si dhe për procesin e mba
Xhaferi takon eurodeputetët Vajgel, Kukan dhe Flekenshtajn Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Talat Xhaferi ka realizuarditën e sotme një takim me eurodeputetët
Vajgëll: BE të ndërmarrë nisma për zgjidhjen e emrit me Greqinë Raportuesi për Republikën e Maqedonisë në Parlamentin Evropian, Ivo Vajgëll, ka prezantuar Propozim-rezolutën e Maqedoni
Vajgëll: Marrëdhëniet e Serbisë të papranueshme, sidomos deklarata e Daçiçit për Maqedoninë Deputetët e Parlamentit Evropian të cilët janë pjesë e Komitetit për punë të jashtme, gjatë leximit të draft-raportit të
Eurodeputetët Vajgël, Kukan dhe Flekenshtajn zbarkojnë Maqedoni Raportuesi i Parlamentit Europian për Republikën e Maqedonisë, Ivo Vajgël së bashku me eurodeputetët Eduard Kukan dhe Kn
Vajgël: Presim zgjedhje demokratike dhe rezultate të pranuara Ivo Vajgël, eurodeputet dhe raportues i Parlamentit Evropian për Maqedoninë, në Konferencën e sotme ndërkombëtare "Përba
Liderët në Maqedoni në takim të ri për dalje nga kriza Liderët e katër partive më të mëdha në Maqedoni, Nikolla Gruevski nga VMRO­-DPMNE­-ja, Zoran Zaev nga LSDM­ja, lideri i
Sot takimi Gruevski-Zaev në Strasburg Kryeministri Nikolla Gruevski dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev do të takohen sot në Strasburg me tre eurodeputetë, Richar
Dialogu VMRO-LSDM në duart e Vajgël, Hovit dhe Kukan Anëtarët e Parlamentit Evropian Richard Hovit, Edvard Kukan dhe Ivo Vajgël do të lehtësojnë dialogun mes përfaqësuesve t
Vajgëll: Të zgjidhet kriza ose humbet rekomandimi për në BE Raportuesi për vendin Maqedoninë në Parlamentin Evropian, Ivo Vajgëll për televizionin “Telma” ka deklaruar se vendi mun