999 rezultate për

vĂlla

Këto janë vrasjet që iu përmendën Daut Haradinajt në Kuvend? Një debat i ashpër është zhvilluar në seancën e fundit të Kuvendit të mbajtur të Enjten. Debati i ashpër është zhvill
Deputeti i PDK-së mohon akuzat: Nuk sulmova Gashin por rrëshqita (VIDEO) Nënkryetari i PDK-së, Xhavit Haliti ka mohuar akuzat se ka sulmuar deputetin e LDK-së, Arben Gashi. Haliti në një de
Ndahet nga jeta gazetarja e njohur nga Shkupi NĂ« Shkup mbrĂ«mĂ« ka ndĂ«rruar jetĂ« Firdes Prevalla, gazetarja e njohur e Televionit tĂ« MaqedonisĂ« – programi nĂ« gjuhĂ«n shq
Paditet penalisht komandanti i Stacionit Policor në Vallandovë Prokuroria Themelore Publike- Gjevgjeli në policinë e Strumicës ngriti padi penale kundër Z.B.(52) nga fshati Rabrovo të
E rëndë, 55-vjeçari përdhunon 8-vjeçaren në Vallandovë Në stacionin policor në Vallandovë, një grua ka denoncuar se një burrë i moshës 55-vjeçare nga fshati Piravë ka abuzuar
Baci nga Kosova: NĂ«se don luftĂ« Maqedonia, vallahi do t’ia bĂ«jmĂ« mĂ« zi se SerbisĂ«! NĂ« protestĂ«n e sotme nĂ« PrishtinĂ« ka folur edhe Shykri Ratkoceri, nga Ferizaji. Ai ka shprehur mllefin e vet pĂ«r dĂ«n
Ministria zvarrit kthimin e sendeve tĂ« Jusuf GĂ«rvallĂ«s Ka gati njĂ« vit qĂ« autoritetet e ShqipĂ«risĂ« u kanĂ« kthyer pĂ«rgjigje pozitive atyre tĂ« KosovĂ«s pĂ«r t’i tĂ«rhequr gjĂ«sendet
NdĂ«rpritet qarkullimi nĂ« aksin rrugor VallandovĂ«-StrumicĂ« Aksi rrugor StrumicĂ« – VallandovĂ« pranĂ« kodrĂ«s sĂ« VallandovĂ«s, sot nĂ« mĂ«ngjes Ă«shtĂ« ndĂ«rprerĂ« pĂ«r shkak tĂ« njĂ« aksidenti
Dikur e nxorrën zvarrë nga LDK, sot Gërvalla ia huq me deklaratën e Vetëvendosjes Më 20 maj të vitit 2016 Donika Gërvallën e LDK-së e nxorrën jashtë si një njëeri të ulët nga kryesia e Lidhjes Demokrati
NesĂ«r mbahet referendumi pĂ«r xeheroren nĂ« VallandovĂ« QytetarĂ«t e VallandovĂ«s, nĂ« referendumin qĂ« do tĂ« mbahet nesĂ«r do tĂ« shprehin mendimin e tyre pĂ«r xeheroren ‘Kazandoll’,
Komuna e Vallandovës ngadalëson procedurat për Referendumin për xeheroren Kazandoll Edhe pse janë mbledhur 2213 nënshkrime, të mjaftueshme për kërkesat ligjore për të nisur procedurat për Referendum, akti
“Ju ka bĂ«rĂ« Saliu me hije”, Rama i pĂ«rgjigjet komentuesit: Vallahi s’mĂ« shkon mendja Kreu i qeverisĂ«, Edi Rama mĂ«ngjesin e sotĂ«m bashkĂ« me kryetarin e BashkisĂ« TiranĂ«, Erion Veliaj kanĂ« pirĂ« kafen e mĂ«ngje
Tërmetet godasin Maqedoninë Një tërmet me magniturë 3.2 të shkallës Rihter ka goditur pasditen e sotme Maqedoninë. Tërmeti është ndjerë këtë pas
Një pilot nga Struga shmangi një sulm terrorist në SHBA Bordi i Sigurisë Kombëtare të Transportit në SHBA, po e kryen një hetim lidhur me përplasjen e një aeroplani. Instruk
Instruktori shqiptaro-amerikan ndalon një sulm terrorist në SHBA Arian Prevalla luftoi në ajër për kontrollin e avionit me studentin nga Jordania, dhe i mbijetoi rrëzimit, ndërsa FBI ës
Donika Gërvalla për Mustafën: Frikacak i paparë Kryetarja e LDK'së Donika Gërvalla që as sot nuk u lejua të hyjë në partinë e Mustafës e ka quajtur kryeministrin frikac
Mustafa: Se njohim Donika Gërvallën si kryetare të Degës së LDK-së në Gjermani Kryeministri i Republikës së Kosovës Isa Mustafa, në Kuvendin e Punës së LDK-së, ka folur për Kryetaren e kësaj partie n
Ja momenti kur Donika Gërvalla ndalohet të hyjë në Kuvendin e LDK-së (VIDEO) Kryetarja e degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjermani, Donika Gërvalla edhe sot nuk është lejuar të hyjë në Ku
Sot mbahet Kuvendi i Punës i LDK-së Partia e Isa Mustafës gjatë ditës së sotme do të mblidhet për të diskutuar për rrugëtimin e LDK-së në udhëheqjen e Qever
GĂ«rvalla: NĂ«se dĂ«shton LDK-ja, nĂ« pushtet “kriminelĂ«t dhe radikalĂ«t” Kryetarja e DegĂ«s sĂ« LDK-sĂ« nĂ« Gjermani, Donika GĂ«rvalla, ka deklaruar se LDK-sĂ« i duhet njĂ« reformĂ« e thellĂ«. Ajo thotĂ«