999 rezultate për

ushtrojne

Tentoi të korruptonte policin me 10 mijë lekë të vjetra, qytetari dënohet me 120 orë pune në komunitet Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar dënoi me 120 orë punë të detyrueshme në komunitet Vilson
Merrnin para për të bërë tampone për COVID-19, mes të arrestuarve edhe dy mjekë Dy mjekë janë arrestuar, ndërsa ndaj 9 persona të tjerë kanë marrë masën arrest shtëpie, pasi akuzohen për korrupsion, f
Ish-kryeministri: Bandat në Elbasan ushtrojnë terror me armë mbi banorët Ish-kryeministri Sali Berisha ka raportuar se policia ka fshehur sërish ngjarje kriminale. Qytetari digjital e njofto
Lehtësimi i masave nga COVID 19 në vend, bizneset që hapen sot (FOTO LAJM) Nga dita e sotme, lejet për pazar në kushtet e masave të marra prej Covid-19 nga 90 minuta, tani janë dy orë. Por ash
Pedagogu u ndalua pasi i kërkoi favore seksuale studentes, çfarë thotë policia Ditën e djeshme në emisionin "Stop" u publikuan pamje nga një video-skandalku profesori kërkonte favore seksuale nga st
U "dogjën" nga Vettingu, por prokurorë e gjyqtarë ushtrojnë avokatinë U hoqën nga sistemi si avokat dhe prokuror por të gjithë të shkarkuarit janë sërish ne sistem por ketë herë si avokat. T
Mashtroi shtetasen duke i marrë 10 mijë euro, në pranga 49-vjeçari Finalizohet operacioni "Premtimi" ku ka rënë në pranga një 49 vjeçar për mashtrim si dhe janë proceduar edhe 2 shtetas t
Erëra të forta do pushtojnë bregdetin, Drejtoria Detare thirrje të merren masa Pavarsisht ardhjes se stines se pranveres, me daten 12-13 Mars moti do te perkeqesohet. Bregdeti yne do te perfshihe
Iberikët ushtrojnë presion ndaj rusëve: Jemi më të fortë Sot Spanja do të përballet me të zotët e shtëpisë, Rusinë, në "Luzhinki Stadium" ku njëra nga këto dy skuadra do të lërë
Mediat franceze ushtrojnë presion ndaj Messit (FOTO LAJM) Faza e 1/8-ve të Botërorit pritet të nis ditën e shtunë me përballjen mes Francës dhe Argjentinës në "Kazan Arena".
Koreanët kërkojnë dominimin, ushtrojnë presion ndaj Suedisë Sapo ka nisur ndeshja e parë e ditës së pestë të Botërorit, midis Suedisë dhe Koresë së Jugut e vlefshme për grupin F.
Madhështore: Dy ushtritë shqiptare ushtrojnë sëbashku (FOTO LAJM) Ka përfunduar dje me suksese Ushtrimi fushor ndërkombëtar “Shqiponja6” i organizuar nga Forca e Sigurisë së Kosovës ku p
Reali kalon pa problem Alavesin, BBC rikthehen tek golat (VIDEO) Gola, spektakël, dominim, raste, këta janë prova të qarta qëata janë rikthyer. Madrilenët mbase nuk patën një rival
Masakroi 197 hektarë pyje, ndjekje penale për kreun e ISHMP-së Ministria e Turizmit dhe Mjedisit nëpërmjet Inspektoriatit Shtetëror të Mjedisit dhe Pyjeve çon për ndjekje penale kreun
Spekulimet për largim ushtrojnë presion tek PSG, Neymarit i dhurohet goditja e penalltive Neymar do të jetë goditësi i penalltive te Paris Saint-Germain, sipas supozimeve të rivalit të tij, Edinson Cavani. Ë
Aksion i madh policor në Durrës, efektivët lëvizin me maska në kokë Aksioni i gjerë i policisë në Durrës, uniformat blu ushtrojnë kontrolle ndaj automjeteve luksoze. Burime nga policia
Thaçi kundër Vetëvendosje-s: Jo pushtetin atyre që ushtrojnë dhunë Presidenti Thaçi ka treguar edhe një herë armiqësinë e tij me Lëvizjen Vetëvendosje duke ja bërë të qartë se në asnjë rr
Thaçi, apel qytetarëve të ushtrojnë të drejtën për të votuar (VIDEO) Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi me anë të një video-mesazhi për zgjedhjet e 11 qershorit, ka thënë se ato janë një
Arrestohet përgjegjësi i Përmbarimit në Fier, akuzohet për korrupsion Policia e Fierit ka vënë në pranga përgjegjësin e zyrës përmbarimore në Fier, pasi akuzohet për veprën penale “Korrupsio
Analisti gjerman: Thaçi dhe Rama po ushtrojnë presion mbi Brukselin Analisti gjerman Bodo Weber, referuar deklaratave të kryeministrit të Shqipërisë Edi Ramës dhe presidentit të Kosovës, H