999 rezultate për

ushtrise

Robin Krasniqi uron ditën e Pavarësisë së Kosovës me uniformën e ushtrisë veshur Kampioni i Botës, Robin Krasniqi ka uruar ditën e Pavarësisë së Kosovës. Sot (17 shkurt) është 13 vjetori i Pavarësis
Shkodra nën pushtetin e ujit! Përmbyten mijëra hektarë tokë, kërkohet ndihma e ushtrisë Prej disa ditësh Shqipëria është përfshirë nga moti i keq, i cili ka shkaktuar përmbytje të mëdha në Shkodër. Bashki
Gjendja në Shkodër e rënduar nga përmbytjet, Ademi: Kërkuam mjete të ushtrisë shkodra, ashtu si edhe dimrat që kanë kaluar ëhstë përballur me dëmet e mëdha nga reshjet e shiut dhe përmbytjet. Kryeba
Situata e rënduar nga përmbytjet në Shkodër, i kërkojnë ndihmë ushtrisë Reshjet e shumta kanë rënduar situatën edhe në Shkodër pasi gjatë natës ka patur rritje të nivelit të ujit në shkarkimet
Sot është ditëlindja e liderit të BDI, Ali Ahmeti, ja biografia e tij Ali Ahmeti lindi më 4 janar të vitit 1959 në fshatin Zajaz të Kërçovës, Republika e Maqedonisë. Angazhimi politik i
Ushtria amerikane fillon testimin e tankës më të re Bradley Komanda e Testimit Operacional të ushtrisë amerikane tashmë ka filluar testimin e variantit të fundit të familjes së aut
Ali Ahmeti i del në mbrojtje krerëve të Kosovës: Ishte luftë për liri! Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti i ka dalë në mbrojtje luftës që UCK ka bërë për liri, duke i kthyer kështu përgjigje akuza
VIDEO/ Droni azer sulmon artilerinë armene, kamera i zbulon për një moment “sekretin” Azerbajxhani dhe Armenia vijojnë përplasjen e përgjakshme në Nagorno Karabakh duke shkaktuar deri më tani qindra viktima
"Qentë" robotë të luftës bëhen pjesë e ushtrisë amerikane (FOTO LAJM) Dukej si një skenë nga një film fantastiko-shkencor. Nga një avion dalin, përveç ushtarëve, edhe miqtë e tyre me katër k
Gjykata Speciale fton edhe një ish luftëtar të UÇK-së Ramiz Kukaj, ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale. Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ramiz Kukaj, ka mar
Ish-kryetari apel KFOR-it: Xhandarët serbë po lëvizin në territorin e Kosovës Ish-kryetari i Komunës së Kamenicës, Shaip Surdulli, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka reaguar pas r
Skandali me tenderin: Një kapele e uniformave të Ushtrisë së Policisë plot 350 euro Fituesi i tenderit të paracaktuar nga Ministria e Brendshme për uniformat e Policisë së Shtetit llogaritet të prodhojë r
Po kthehej nga Franca, helikopteri i ushtrisë shqiptare pëson avari në fluturim Është një imazh që do të mbetet i ngulitur në kujtesën e shumëkujt në zonë. Një fushë me var, panorama e shkëlqyeshme e
Të pathënat, kur gjeneral Spiro Moisiu refuzoi Enverin dhe nuk shkoi në Pallatin e Brigadave Publikohet historia e panjohur e Spiro Moisiut, ish-ushtarakut të karrierës që edhe pse në “Revolucionin e Qershorit” ki
Të gjithë e pandehën të vdekur, rikthehet sërish në publik Kim Yong Un (FOTO LAJM) Kim Jong-un u rishfaq sërish pas tri javëve mungesë në sytë e publikut. Ai është parë për herë të fundit më një maj, në
U zhduk për ditë me radhë, Kim Jong Un del në publik pas tre javësh me shkop në dorë Pas një mungesë prej më se tri javësh, Kim Jong-Un është shfaqur sërish në publik, për të diskutuar lidhur me kapaciteti
Rama paralajmëroi legalizimin e kanabisit, ish-deputeti: Gjethja e tij e fikut Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar pas distancimit të BE-së, nga hartimi i draftit për legalizi
McGregor i kërkon ndihmë ushtrisë irlandeze për mbajtur qytetarët mbyllur nëpër shtëpia Ylli i UFC, Conor McGregor, i ka bërë thirrje Ushtrisë së Irlandës që të dalin dhe të marrin situatën nën kontroll. N
"Të mos kemi fatin e Italisë", Rama nxjerr pamjet e ushtrisë: Pse duhen masat shtrënguese (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot në Facebook një grafik ku tregohen masat shtrënguese që kanë marrë dy zona në Ita
Rama paralajmëron daljen e ushtrisë në rrugë: Do kontrollohet çdo makinë Viktima e parë shqiptare sapo është shënuar në Shqipëri, dhe pikërisht pas konfirmimit ka dalë në një komunikatë edhe kr