999 rezultate për

ushtrimin

Kërkesa për shkarkimin e Metës, Komisioni i Venecias "zbarkon" në Tiranë Një delegacion i Komisionit të Venezias pritet që të mbërrijë në Shqipëri në javën e dytë të shtatorit, pasi i është kër
Zbulohet një vatër prostitucioni në Prizren Është arrestuar një grua nën dyshimin për përfshirje në veprën penale "mundësim ose detyrim në prostitucion". Bëhet fjal
Muç Nano kundër dënimi të prostitutave: Kjo s'të bën burrë Nga Mustafa Nano Herë pas here na jepen lajme mbi ndalimin e burgosjen e prostitutave. Janë lajme që kanë për bu
Madhështore: Dy ushtritë shqiptare ushtrojnë sëbashku (FOTO LAJM) Ka përfunduar dje me suksese Ushtrimi fushor ndërkombëtar “Shqiponja6” i organizuar nga Forca e Sigurisë së Kosovës ku p
Arta Marku bën për ujë të ftohtë prokurorët: Të zbulohen familjet kriminale Me tone te ashpra kryeprokurorja Arta Marku ka folur gjatë analizës së sotme në prokurorinë e Tiranës. "Prokurorët me
Për shpatulla me muskuj të çeliktë, provoni Play Pushup Walkout (VIDEO) Dëshironi muskujt të gjoksit të formuar gati të çeliktë? Tashmë mund ta arrini të gjithë këtë me vetëm një ushtrim t
Kush e vrau Kushtrimin? Kush e tradhtoi Sokolin? Ish-nënkryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Hysni Shaqiri deklaroi në TV21 se, shqiptarët në Maqedoni po përjetojnë moment
AGK e shqetësuar për sjelljen e policisë ndaj gazetarëve Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës shpreh shqetësim të thellë për sjelljen e djeshme të zyrtarëve policorë ndaj fotorep
Pranga pronarit të fabrikës, nuk kishte dokumentacionin për aktivitetin Një 56 vjeçar është arrestuar nga policia e Korçës, pasi është kapur teksa ushtronte aktivitetin pa dokumentacionin përk
Meta: Deputetët të vetëpërmbahen dhe të ruajnë etikën në ushtrimin e funksionit të tyre Byroja e Kuvendit u ka tërhequr vëmendjen deputetëve Armando Prenga, Gentian Bejko, Xhemal Qefalia dhe Gent Strazimiri.
Jahjaga në ushtrimin fushor “Shqiponja 2” (FOTO-LAJM) Presidentja Atifete Jahjaga ndoqi sot nga afër aktivitetet e pjesëtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), në kuad
Të shkarkohet Eset Ujkani (FOTO-LAJM) Eset Ujkani gjendet në kunflikt interesi. Ai është , zv. Menaxher në “Trepça”, Ndërmarrje shoqërore nën administrim të A
FSK merr pjesë në ushtrimet e përbashkëta rajonale Me ftesë të Ministrisë së Mbrojtjes së Republikës së Shqipërisë dhe të Ministrisë së Mbrojtjes së Maqedonisë, Forca e Si
Thaçi kërkon rikthimin e Kuçit në qeveri Kryeministri, Hashim Thaçi, pasi ka shqyrtuar shkaqet e ofrimit të dorëheqjes së zëvendëskryeministrit dhe ministrit të
Mbyllet cështja ndaj Pacollit Agjencia kundër Korrupsionit ka mbyllur rastin ndaj zëvendëskryeministrit të Kosovës, Behxhet Pacolli për shkak të munge
Asociacioni i Gazetarëve dënon ushtrimin e dhunës ndaj gazetarëve Asociacioni i Gazetarëve Profesionistë të Kosovës ka dënuar aktin e dhunimit të dy gazetarëve, Musa Mustafa dhe Alidin D
Një vit pa Komandat Kushtrimin Në pranin e qindra qytetarëve, shokëve, intelektualve dhe në prani të familjarëve të dëshmorit të kombit Harun Aliut-Kom
Veteranët e UÇK-së presin kushtrimin nga Prishtina Veteranët e UÇK janë duke krijuar një ekip bashkëbisedues me përfaqësuesit kosovar&