999 rezultate për

ushtrime

Tri zgjidhje për një trup të tonifikuar pa shkuar në palestër Ditët më të nxehta të verës janë shumë afër, por me siguri jeni në mesin e personave që janë larg nga një trup estetik d
Rikthimi Icardi-t, ja banderola fantastike e tifozëve Mauro Icardi u rikthye më në fund pas shumë kohëve në stërvitje me skuadrën e Interit duke hedhur kështu pas krahëve çdo
KFOR e gatshme të parandalojë çdo kërcënim për Kosovën (FOTO LAJM) Përmes një njoftimi, KFOR-i ka bërë të ditur se janë duke vazhduar trajnimet për të parandaluar çfarëdo kërcënimi në ter
Mos ushtroni pa parë efekt, disa këshilla për në palestër Ushtrimet mund të përmirësojnë shëndetin tuaj, mirëpo vetëm nëse i bëni siç duhet. Disa ushtrime mund të jenë të rrez
Infermieria habit me pasionin e saj (FOTO LAJM) Një studente e infermierisë ka treguar sesi ajo arrin që të kombinojë detyrimet që ka në universitet me pasionin e saj p
Ne i shohim super në formë, si duhet të kujdesen për veten sportistët Sportistët patjetër duhet t’i kenë kujdes këto gjëra: – të konsumojnë lëngje, pije sportistësh, në ved të ushqimit të
Irani përpiqet të tregohet i fortë para ushtrisë amerikane Irani ka organizuar ushtrime të ushtrisë në ujërat e Gjirit Persik gjatë të shtunës, pasi një aeroplanmbajtëse amerikane
4 zakonet kryesore që do t’ju shpëtojnë nga ataku kardiak Sulmet në zemër vrasin cdo ditë njerëz në të gjithë botën. Por ka disa mënyra të cilat mund t'ju ndihmojnë të paranda
Ushtrimet fizike, si dhe sa shpesh duhet t`i bëni Nuk ka rëndësi nëse jeni duke u ushtruar për një maratonë, për një garë atletike apo thjesht doni të përqafoni një stil
Tri zgjidhjet për një trup tëtonifikuar, por pa shkuar në palestër Ditët më të nxehta të verës janë shumë afër, por me siguri jeni në mesin e personave që janë larg nga një trup estetik d
Gjysma e shqiptarëve nuk bëjnë ushtrime fizike, në rrezik të madh për jetën Deri në 45 % të popullsisë në Shqipëri raportohet të mos kryejë asnjë aktivitet fizik. Ky përfundim, i nxjerrë nga studi
Ecja, kura më e mirë për kancerin e prostatës Ecja dhe ushtrimet mund të jenë ilaçi më i mirë për kancerin e prostatës. Nëse sëmundja kapet në kohë, ushtrimet në
KFOR bën stërvitje në tërë Kosovën, shtohet numri i ushtarëve amerikanë Ushtrimet po zhvillohen për ta ruajtur gatishmërinë dhe aftësinë operative me të cilat garantohet mjedis i sigurt e paqë
Meghan tregoi sekretin e saj, dhe të gjithë u fiksuan Që kur princ Harry shpalli fejesën me Meghan Markle, të gjithë u fiksuan pas pjesëtares së re në familjen mbretërore. Aq
Ushtrimet që duhet të bëni për ti mbajtur sytë në gjendje perfekte Sytë kanë të bëjnë me kaq shumë lodhje. Në këtë botë të smartphone dhe digitalization, sytë merren me kaq shumë stres dh
Si të forconi shtyllën kurrizore me këto ushtrime të thjeshta Është aq i lehtë sa që mund ta bëni edhe në 35 gradë, madje mund ta bëjnë edhe njerëzit e moshës së shtyrë. Nëse jeni
Cilat janë ushtrimet më të mira për të humbur peshë? Ne të gjithë e dimë se ushtrimi i rregullt është një mënyrë për të humbur peshë. Megjithatë, zgjedhja më e mirë e ushtri
Keni qëndruar ulur për një kohë të gjatë? Duhet të bëni patjetër këto 3 ushtrime Duhet t’i kushtoni shumë vëmendje qëndrimit, muskujve tuaj. Këto ushtrime të lehta do t’iu shpëtojnë: Ju qëndroni gj
Keni qëndruar ulur për një kohë të gjatë? Duhet të bëni patjetër këto 3 ushtrime Duhet t’i kushtoni shumë vëmendje qëndrimit, muskujve tuaj. Këto ushtrime të lehta do t’iu shpëtojnë: Ju qëndroni gj
20 minuta ushtrime çdo ditë, ul rrezikun e prekjes nga depresioni Hulumtimet e reja kanë treguar se ushtrimi për 20 minuta në ditë redukton rrezikun me 1/3 për të rënë në depresion, gjat