999 rezultate për

ushtrim

10 minuta nga ky ushtrim djegin më shumë kalori se 30 minuta vrap Vrapimi di të jetë monoton, i lodhshëm dhe ushtrim të cilin shpeshherë përtoni ta bëni. Mos të përmendim faktin se mund
Foshnja vdiq për shkak të neglizhencës së doktorit, mjekut i hiqet licenca për 6 muaj Gazetari Artur Çani në emisionin “Ajsberg” trajtoi mbrëmjen e sotme një ngjarje të vjetër, ku si pasojë e neglizhencës s
As ju nuk do ta besoni, bukuroshja në foto është nëna e djalit (FOTO LAJM) Një djalë 22-vjeçar ka publikuar disa fotografi të nënës së tij, duke i lënë të gjithë pa fjalë. Mirëpo, njerëzit nuk
Pompat ushtarake, ja si bëhet ushtrimi fizik ashtu siç duhet (VIDEO) Të gjithë qeniet njerëzore dëshirojnë të kenë një trup të fortë dhe me muskuj. Tendenca për t'u ndjerë të pashëm fiz
Njihuni me bishën nga Suhareka që ngre vetura vetëm me duar (VIDEO) Shkëlzen Sylaj është i riu nga Suhareka që sfidon forcën e veturave, duke mos i lejuar ato që të lëvizin fare nga vendi,
Këto 4 ushtrime duhet t’i bëni mbrëmjeve që të flini natën si një beb Skenë: Ju futeni në shtratin tuaj të rehatshëm, duke menduar se do të ëndërroni gjëra të bukur, por diçka nuk shkon sipa
Stërvitja të mbron edhe zemrën, mos e lini pas dore Vetëm një orë stërvitje në ditë mund ta përgjysmojë rrezikun e dështimit të zemrës, thonë studiuesit suedezë. Sipas
Ambasada amerikane në ndihmë të qytetarëve, ushtrim për reagimin ndaj tërmetit Ambasada Amerikane në Tiranë ka vendosur të ndërmarë një nismë për të sensibilizuar të gjithë qytetarët në rast tërmetes
Ushtria e Kosovës merr pjesë në stërvitjet e NATO-s (FOTO LAJM) Një Kontingjent i Forcës së Sigurisë të Kosovës, me personel nga Brigada e Reagimit të Shpejtë, me një Tog të këmbësoris
Dieta dhe ushtrime, çfarë na duhet për tu shëndoshur Ashtu siç ka njerëz që ankohen për shëndoshjen, ka edhe nga ata të tjerë që e kanë ëndërr të shtojnë ndonjë kile më shum
Ushtrimet intensive përmirësojnë jetën tuaj seksuale Nuk ka asgjë më të mirë për shëndetin tuaj sesa ushtrimet fizike. Dhe kjo vlen edhe për shëndetin seksual. “Burrat dh
Si të dobësoni këmbët dhe krahët Tonike, të forta dhe të trajnuara… këto janë karakteristikat e këmbëve dhe të krahëve që do të donte çdo femër. Por nëse
Po bënte ushtrime në ballkon , bie në tokë dhe thyen 110 kocka Alexa Terrazes, 23 vjeçare ka rënë nga ballkoni i katit të tretë derisa ishte duke bërë joga. Ngjarja ka ndodhur në S
Në formë për 15 minuta, ushtrimi dhe ushqimi i duhur për një gjoks të bukur Nëse doni që të keni një gjoks të bukur dhe të brendshmet tuaja t’iu rrinë po aq bukur, duke shmangur kështu sikletin që
Këto janë ushtrimet më të mira për të luftuar celulitin Eshtë e vështirë për ta zgjidhur problemin plotësisht, por te paktën të përmirësojmë situatën. Tashmë e dimë mirë se
Kërkesa për shkarkimin e Metës, Komisioni i Venecias "zbarkon" në Tiranë Një delegacion i Komisionit të Venezias pritet që të mbërrijë në Shqipëri në javën e dytë të shtatorit, pasi i është kër
Zgjoje trurin nga pushimet me këtë ushtrim matematikor Shtimi, heqja, shumëzimi dhe pjesëtimi, bazat e një matematike. Për disa persona, matematika është diçka e thjeshtë d
Sa minuta ushtrime ju duhen çdo ditë? Ushtrimet janë shumë të rëndësishme që të mbajmë trupin tonë të shëndetshëm. Për shumicën e të rriturve, Departamenti
Kaq ujë duhet të pini nëse dëshironi të dobësoheni Uji ndihmon të përshpejtojmë metabolizmin kur dëshirojmë të humbim kilogramë. Për ta shpejtuar metabolizmin duhet të
Flasin ekspertët, ushtrimet fizike që shikoni online mund të jenë të dëmshme Ka shumë arsye pse njerëzit nuk i frekuentojnë palestrat, por më së shumti ekziston sikleti se nuk dinë të bëjnë një pje