999 rezultate për

ushtria

Trump mesazh Venezuelës: Ushtria ta rrëzojë Maduron Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka kërkuar në mënyrë të drejtpërdrejtë nga ushtria e Venez
Mërzitet piloti i parë, Ushtria e Kosovës pa helikopter Afrim Zabeli është piloti i parë I ushtrisë së Kosovës, shkruan Albeu.com Vetëm dy muaj pas diplomimit të tij Zabeli
Sot për herë të parë parakalon ushtria e Kosovës para publikut Kosova sot mbush 11 vjet shtet.Ngjashëm sikurse edhe vitet tjera, qytetarët presin ndryshime në vend. Sheshet janë mbush
Thaçi i premton NATO-s: Ushtria e Kosovës nuk hyn në veri Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në vitin 2013 i kishte premtuar NATO's se Forcat e Sigurisë së Kosovës nuk do të shk
I dalin fotot skandaloze, bukuroshja përjashtohet nga ushtria (FOTO LAJM) Një ushtare e një kompania private është laguar nga puna e turpëruar pasi qindra foto dhe video të saj u gjetën në faqet
NATO: Ushtria e Kosovës nuk mund të hyjë në Veri Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një adresim për media në Bruksel, ka thënë se NATO-ja është e zh
Ushtria e Kosovës hap dyert për ushtarë, si të aplikoni Ministria e Mbrojtjes e Republikës së Kosovës sot do të shpallë zyrtarisht konkursin publik për rekrutimin e rekrutëve (
Ushtria e Kinës mahnit botën (FOTO LAJM) Këtu janë mbledhur disa prej imazheve më të mahnitshme nga Kina, të cilat janë shkrepur në periudha të ndryshme kohore.
Me fytyra dhe logo, del një grup që quhet Ushtria Çlirimtare e Çamërisë (FOTO LAJM) Në rrjetet sociale po qarkullojnë disa fotografi të njerëzve të uniformuar me emblemën e UÇÇ-së (Ushtria Çlirimtare e Ça
Ushtria amerikane i kërkon falje botës Komanda Strategjike e Shteteve të Bashkuara, e cila mbikëqyr arsenalin bërthamor të Amerikës, kërkoi falje për një posti
Ushtria e Gjermanisë ka nevojë për punëtorë, edhe të huajt mund të aplikojnë Shtatë vjet pasi Gjermania hoqi rekrutimin e detyrueshëm në ushtri, shefi i saj i mbrojtjes Eberhard Zorn tha se punësim
Shekerinska: Ushtria të jetë sa më shumë e larmishme Armata me të vërtetë e prezanton Republikën e Maqedonisë në tërësi, ashtu siç është, etnikisht e larmishme dhe shtet më
Del numri, sa ushtarë do të ketë Ushtria e Kosovës Ushtria e Kosovës ka filluar të organizohet pas miratimit të ligjeve në Kuvend dhe pritet të ketë pesë mijë ushtarë efek
Alarm në Gjermani, policia dhe ushtria në kërkim të katër terroristëve Aeroportet më të mëdha në Gjermani janë vënë në gjendje të lartë gatishmërie, pasi u pikasën nga policia katër persona t
Ushtria e Kosovës bëhet me helikopter (FOTO LAJM) Qendra e Trajnimit për Kërkim-Shpëtim e Regjimentit të Mbrojtjes Civile i FSK-së, në Pomozotin, është bërë me helikopter
Gjithçka që duhet të dini nga përballja Thaçi-Vuçiç në OKB Presidentët Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiç kanë replikuar ashpër mbrëmë në mbledhjes e jashtëzakonshme të Këshillit t
Vuçiç bën viktimën, thotë se u tmerrua nga mbështetja që mori ushtria e Kosovës Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është shprehur pesimist rreth vazhdimit të dialogut në Bruksel, duke thënë se pr
INTERVISTA/ Haradinaj: Ushtria ishte procesi i disa viteve, retorika për kufijtë është e rrezikshme Parlamenti i Kosovës të premten ka miratuar Ligjet që parashohin transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) në
Ushtria, amaneti i çuar në vend i Zahir Pajazitit Me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri familja e njërit prej themeluesve të UÇK-së, Zahir Pajazitit,
Ushtari heq përfundimisht uniformën e UÇK-së (VIDEO) “Nga sot, jam i gatshëm të jap edhe dorëheqje. Misioni jem përfundon me bërjen e ushtrisë së Kosovë, ka thënë deputeti H