999 rezultate për

ushtri

Komandanti zbulon planin e fshehtë të ushtrisë ruse për të hyrë në Kosovë Në natën e 12 qershorit të vitit 1999, një batalion i parashutistëve rusë që ishin në Republikën Serbe të Bosnjës, nisen
Mësoni 10 fakte interesante për Islandën Islanda është një nga vendet më të bukura në botë. Në të ndodhet Dettifoss, një nga ujëvarat më të mëdha në Evropë, ai k
Rama apo Meta? Xhaçka tregon se kujt i përkasin frerët e ushtrisë Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, ka reaguar lidhur me situatën politike në vend. E ftuar në ABC Neës, Xhaçka tha s
2 dekada nga ndërhyrja e NATO-s në Kosovë Sot shënohet 20-vjetori që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi
Haradinaj: Ushtria amerikane shpëtoi popullin e Kosovës nga spastrimi etnik Kryeministri Ramush Haradinaj në ceremoninë e pritjes lamtumirës të organizuar për shefin e shtabit të KFOR-it, John C.
Maliqi ironizon Ramën: Së shpejti në ERTV Gjenerali i ushtrisë së vdekur Pas deklaratës së kryeminstrit Edi Rama nga Burreli, ku shprehej se Meta nuk e meriton më karigen e presidentit , ka rea
"Vëllazëria sllave", serbët, rusët dhe bjellorusët stërviten bashkë kundër Perëndimit Ushtarë rus e bjellorus do të udhëtojnë për në Serbi, që të marrin pjesë në ushtrimet ushtarake bashkë me serbët. Ky ush
Nis në Shkup stërvitja më e madhe ushtarake, prin ushtria amerikane Stërvitja ushtarake “Goditja Vendimtare”sot filloi në poligonin ushtarak Krivollak në periferi të Shkup. Në këtë stërvit
Meta: Do të harxhojmë më shumë lek për ushtrinë Do të vazhdoj të inkurajoj rritjen e buxhetit për mbrojtjen, në 2 % brenda vitit 2024, "jo vetëm si detyrim por edhe si
Vuçiç: Ja si e urdhërova ushtrinë për të hyrë në Kosovë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar sonte se me mënyrën se si u bë aksioni i Policisë së Kosovës në kom
Dalin pamjet e ushtrisë serbe duke u nisur drejt Kosovës (FOTO LAJM) Mediat serbe kanë publikuar pamje të automjeteve ushtarake serbe që sipas tyre janë nisur për në Kosovë. “Alo” dhe “I
Vuçiç: Do të fusim ushtrinë në Kosovë Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, para dy javësh kishte paralajmëruar se do të kryheshin arrestime në Veri të Repu
Kjo ushtri tërhoqi vëmendjen, a luftohen këto ushtare? (VIDEO) Një grup vajzash, të cilat thuhet se janë modele, janë veshur në tesha të ushtrisë dhe kanë marshuar rrugëve. Ato kan
Shpërthen bomba e Luftës së II-të Botërore në Londër (FOTO LAJM) Një bombë e Luftës së Dytë Botërore ka shpërthyer në rrugët e Londrës në Angli duke shkaktuar një skenë të pazakontë.
Ish-ushtari i UÇK-së ndan një rrëfim rrëqethës për tmerret e luftës Valdet Jashari, i cili si 19-vjeçar iu bashkua UÇK-së, kërkon drejtësi për nënën dhe vëllezërit e vrarë. I pari që u
Historia e Zaiminës me helikopterët e Ushtrisë, që futi në sherr politikanët (FOTO LAJM Zaimina Vasjari është koketa që ka intriguar edhe më shumë rrëfimin e ishPresidentit Bamir Topi, ku përmend shumë politi
Ushtrinë maqedonase do ta mirëmbajnë agjencitë private Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska, tha se ideja që agjencitë private t’i mirëmbajnë kazermat është rekomandim
Blindohet Rinasi, ushtria merr në dorë transportin e parave (VIDEO) Për gati më shumë se një muaj pas grabitjes së 6 milion eurove nga banda e Admir Muratajt dhe Klement Çalës, aeroporti i
MADHËSHTORE/ Ushtria e Shqipërisë dhe e Kosovës zbarkojnë bashkë në Kroaci (VIDEO) Ushtria e Shqipërisë dhe e Kosovës këto ditë kanë zbarkuar në Zara të Kroacisë. Ato janë janë duke marrë pjesë në stë
Ushtria e Shqipërisë dhe Kosovës pozicionohet në Kroaci, shqetësohen serbët Qindra ushtarë të Shqipërisë dhe Kosovës, kanë zbarkuar nga dy anije kroate në portin e Zadarit dje, në kuadër të ushtri