999 rezultate për

ushtari

Hidhet me parashutë, ushtarit i bie disa herë të fikët (VIDEO) Ky është momenti qesharak kur një ushtari amerikan i bie disa herë të fikët pasi hidhet me parashutë. Në pamjet film
I duheshin 150 mijë euro për kurimin e sëmundjes së rëndë, ndërron jetë ish-ushtari i UÇK-së Si pasojë e sëmundjes së leukemisë akute, ka ndërruar jetë veterani i UÇK-së, Nasuf Mjekqi. Lajmin e kanë konfirmuar
Lirohet nga burgu ish ushtari i UÇK-sw, Tomor Morina Është liruar nga burgu ish ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina. Lajmin për Klan Kosova e ka konfir
Nuk ka fund marrëzia! Ky është "përbindëshi" prej betoni që do të ngrihet tek "Ushtari i Panjohur" (FOTO LAJM) Furia e betonizimit të Tiranës nuk ka fund, madje duket se tani ka marrë një hov të ri. Në vëmendjen e publikut vjen
Arrestohet në Maqedoninë Veriore ish-ushtari i UÇK-së nga Gjakova Një ish-ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës është arrestuar në Maqedoninë Veriore. Ish-ushtari i UÇK-së në zonën
Ushtari zvicerian me këtë shpikje i ka lehtësuar punë amvisave Kur ju dëgjoni fjalën “Rex”, çka ju vjen në mendje për gjënë e parë? Ndoshta për dinozaurin T-Rex?, apo emri i ndonjë qe
Ushtari gjerman tenton t’ia marrë armën komandantit Tahir Sinani, por ai nuk ia jep (VIDEO) Prit! Kadal, kadal’ – Komandant i UÇK-së Tahir Sinani përplaset me KFOR-in gjerman, të cilët duan t’ia marrin armën, në
PERGJIMI/ Tahiri: Mos e rruaj k.. fare s'na plas trapi! Shefi i policisë: Jam ushtari yt "Bild" publikoi sot dhjetë përgjime të tjera nga ajo që gazeta e quan blerja e votave në Dibër, por ndër to spikasin dy
Puthja e kosovares për ushtarin britanik që po bën bujë Kosovarët do të jenë përherë falenderues ndaj shteteve mike, veçmas Amerikës për lirinë dhe pavarësinë e vendit tonë.
Ish-ushtari i UÇK-së ndan një rrëfim rrëqethës për tmerret e luftës Valdet Jashari, i cili si 19-vjeçar iu bashkua UÇK-së, kërkon drejtësi për nënën dhe vëllezërit e vrarë. I pari që u
Elefanti vret ushtarin britanik Ushtari britanik, i quajtur Mathew Talbot, është vrarë nga një elefant në një park kafshësh të egra. Më saktësisht, a
Elefanti vret një ushtar britanik Ministria britanike e mbrojtjes ka njoftuar se një ushtar britanik është mbytur nga një elefant gjatë një operacioni kun
Ushtari britanik i UÇK-së kërkon mësues me pagesë për të mësuar shqip Ish-ushtari britanik i UÇK-së, Jon Harrison, ka pranuar se nuk e di gjuhën shqipe. Ky fakt madje e ka bërë atë të ndi
Kjo është simbolika e gurit që e shkel ‘’ushtari i panjohur’’ në Koshare Për Betejën e lavdishme të Koshares së vitit 1999 në studion e emisionit Frontal Live ka folur Xhafer Gashi, shef i zbul
Ulërima, dridhej toka nga rënkimet! Ushtari rrëfen tmerrin në varrin e Enver Hoxhës natën që vdiq (FOTO LAJM) Një histori e publikuar nga “Catholic World Report” mbi disa ngjarje të çuditshme në varrin e Enver Hoxhës natës që vdiq
Ushtari i Camorra-s tregon si e ekzekutuan shqiptarin 20 vite më parë Ka vendosur të bashkëpunojë me drejtësinë italiane Giovanni Cascarino, i njohur për lidhjen me klanin e Camorras. Gjatë
Njihuni me historinë e fotografisë të diplomatit amerikan me ushtarin e UÇK-së Blerim Shala në emisionin Pressing ka shpjeguar historinë e fotografisë së Hajdin Abazit me diplomatin amerikan, Richard
Për t'u marë shembull gjesti i ish-ushtarit të UÇK-së Një qytetari i kishte humbur kuleta me një sasi parash dhe karta të tjera shumë te nevojshme, shkruan Albeu.com Ish l
Ushtari amerikan: Kur shoh Kosovën, ndihem krenar që kam veshur uniformën Në mesin e shumë qytetarëve që dje në Prishtinë festuan 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, ishte edhe gazetari amerika
Djali ish-ushtarit të UÇK-së ka nevojë për ndihmë financiare Aron Gashi, djali ish-ushtarit të UÇK-së , Murtezit, nga Sfërka e Klinës ka nevojë për ndihmë që të shërohet pasi ka gj