999 rezultate për

ushtaret

Si i tmerronte NATO ushtarët serbë në Kosovë (VIDEO) Gjatë bombardimeve të NATO-s kundër mejeteve dhe zonave ushtarake të ish Jugosllavisë prej marsit deri në qershor të vit
Ushtarët izraelitë qëllojnë palestinezin e prangosur dhe më sy të mbyllur (VIDEO) Ushtarët izraelit kanë qëlluar një palestinez adoleshent i cili ishte i prangosur dhe kishte një shami të sy. I riu po m
Mblidhet batalioni Atlantiku, bëjnë shqiponjën Pas takimit që ka pasur sonte në Prizren me ish-ushtarët e Batalionit “Atlantiku” të UÇK-së, zëvendëskryeministri i Koso
Po digjet për një ditë, ngjarjet historike që u përjetuan në Katedralen Notre Dame (FOTO LAJM) Katedralja e Notre Damit në Paris, një ndër ikonat e ndërtimtarisë religjioze, të hënën është përfshirë në flakë masive,
Ulërima, dridhej toka nga rënkimet! Tmerri që dëgjuan ushtarët tek varri i Enverit 34 vite më parë (FOTO LAJM) Një histori e publikuar nga “Catholic World Report” mbi disa ngjarje të çuditshme në varrin e Enver Hoxhës natës që vdiq
Pas serbëve "çmenden" edhe rusët: Pse ushtarët shqiptarë ishin në Kosovë? Media zyrtare ruse “Sputnik” ka shkruar në lidhje me ushtarët shqiptarë që kanë kaluar në Kosovë, së bashku me forcat al
U tmerruan nga ushtarët shqiptarë, reagon edhe Vuçiç Prania e Ushtrisë shqiptare në pjesën veriore të Kosovës, është planifikuar me paramendim me qëllim të frikësimit të ser
U tmerruan serbët, KFOR tregon pse ushtarët shqiptarë ishin në veri Zyra për Informim e Shtabit të KFOR-it ka njoftuar se gjendja në veri, si dhe në mbarë Kosovën, është nën kontroll. P
Ushtarët shqiptarë tërbojnë serbët, ku ndodheshin sot? (FOTO LAJM) Portali serb “Alo” ka publikuar një video dhe foto, ku shihen pjesëtarë të KFOR-it në pjesën matanë Ibrit, ndërkohë që a
Gjykata e Shkodrës detyron Prokurorinë të hetojë ceremoninë për ushtarët serbo-malazezë në Gajtan Gjykata e Shkodrës bie dakord me antiterrorin se prokuroria nuk ka bërë detyrën dhe nuk ka hetuar ceremoninë përkujtimor
Do bëjmë litarë me zorrët e shqiptarëve! Masa të rrepta për ushtarët grekë në parada Koret raciste dhe shoviniste të ushtarëve grekë gjatë paradave me rastin e festave të ndryshme kombëtare të tyre duket s
Foto ekskluzive, kush e mori fanellën e danezit Jorghensen? (FOTO LAJM) Lojtarët e Danimarkës pas ndeshjes me Kosovës kanë treguar respekt për ushtarët e KFOR-it që janë në Kosovë. 25 ushta
Bashkohen ushtarët e Shqipërisë dhe Kosovës (FOTO LAJM) Bashkëpunimi ushtarak mes Kosovës dhe Shqipërisë është duke vazhduar në fusha të ndryshme. Kësaj radhe, efektivë të b
Sot mbahet provimi për ushtarët e rinj Testimi do të bëhet në kazermën "Skënderbeu" në Ferizaj Të gjithë ata që kanë plotësuar kriteret e përgjithshme për rekr
Nderohen ushtarët shqiptarë që ndihmuan në tragjedinë e Tetovës Emini Xhelal Omer, Rexhepi Muharem Bujamin, Feta Nejazi Semir, Salihi Fihat Seladin do të marrin medalje për trimëri nga
Ushtarët e Kosovës stërviten në qytetin më të ftohtë të Turqisë (FOTO LAJM) Pjestar të Ushtrisë së Kosovës gjenden aktualisht mijëra kilometra larg atdheut duke u stërvitur në një prej qyteteve më
Historia e frikshme: Ushtarët rusë u kthyen në gur pasi u ndeshën me alienë Një raport top sekret i CIA –s deklaron se një trupë ushtarësh rusë shkatërruan një UFO e më pas “u kthyen në gurë nga a
"Nëse do paqen, bëhu gati për luftë!" Ushtarët grekë dalin me mijëra në fushëbetejë (FOTO LAJM) Që prej ditës së djeshme, forcat tokësore të Greqisë janë duke organizuar një stërvitje të madhe në të gjithë vendin, në
Putinit i vendosen "mustaqe" në Kosovë (FOTO LAJM) Qytetarët e Leposaviqit thonë se ushtarët e KFOR-it i kanë shkatërruar fotografitë e presidentit të Rusisë Vladimir Puti
Haradinaj rrëfen momentin kur u grushtua me ushtarët rusë Ramush Haradinaj ishte i ftuar mbrëmë në Pressing. Mes tjerash, në emision ai foli edhe për rastin e famshëm të rrahjes