999 rezultate për

ushtare

Dy pjesëtarë të FSK’së ndalohen në Jarinje nga policia serbe Dy pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës janë ndaluar nga policia serbe në kufirin Kosovë-Serbi, saktësisht në Jari
Ushtria e Assad-it shkon në veri, rrezik lufte frontale me Turqinë Ka marrë një kthesë të tmerrshme lufta në Veri-Lindje të Sirisë. Forcat kurde kanë arritur një marrëveshje me regjimin e
Pamje të rralla: Momenti kur UÇK hedhë në erë blindin me ushtarë serbë (VIDEO) Lufta e Kosovës ishte një konflikt i armatosur në Kosovë që filloi më 28 shkurt të vitit 1998, në mes të forcave serbe d
Homazhe për 500 ushtarë grekë, dhjetra pelegrinë mbërrijnë në Këlcyrë (VIDEO) Dhjetra ppelegrinë nga Greqia kanë mbërritur në Manastirin e Këlcyrës, për të zhvilluar homazhe tek varrezat ku prehen e
Dhjetra ushtarë të UÇK-së marrin ftesë nga Specialja Dhjetra ftesa janë dërguar sëfundmi nga Gjykata Speciale e Hagës për ish-luftëtarët e UÇK-së, të cilët tashmë duhet të p
"Xhamadani vija-vija" 'çmend' ushtarët shqiptar (VIDEO) Disa të rinjë me origjinë shqiptare shërbejnë në ushtrinë zvicerane, dhe ky nuk është një lajm I ri pasi shqiptarët në k
PREKËSE/ Dikur luanin kundër ushtarëve anglez, sot luajnë ndaj Anglisë Sonte Kosova do të luaj kundër kombëtares së Anglisë, në kuadër të kualifikimeve për "Euro 2020". Por nuk është her
I mbijetuari i Luftës së Kosovës rrëqeth me historinë: U ekzekutuan 23 fëmijë në të njëjtën kohë nga ushtarët serbë (FOTO LAJM) Gjatë Luftës së Kosovës shumë persona të pafajshëm humbën jetën. Sipas të dhënave nga Fondi për të Drejtën Humanitare,
Pamjet e rralla: Si u katandisën ushtarët serbë pak pasi mbaroi lufta në Kosovë (VIDEO) Menjëherë pas përfundimit të luftës në Kosovë, forcat serbe u larguan nga territori i saj. Në një video të publikuar
Ushtarët francez s’mund t’i mbajnë sytë larg Melania Trumpit Melania Trump kishte shoqëruar Donald Trumpin në samitin "G7" në Francë. Dy ushtarë francezë nuk mund të mbanin sytë
Ushtarët francezë “i shkelin syrin” Melania, “harrojnë” presidentin Trump (FOTO LAJM) Dy ushtarë francezë nuk mund të ndanin sytë nga Melania kur ajo mbërriti për samitin e tre ditor të G7 në Francë. Zon
Kaq paguhet një pjesëtar i Ushtrisë Amerikane Ushtria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) ka për mision që të sigurojë paqen e gjithë rajonit, t’i luftojë dhe
Vritën 9 ushtarë, kërcet lufta Indi-Pakistan? Situata është e nderë mes Indisë dhe Pakistanit pasi qeveria indiane vendosi t'ia heqë autonominë e zgjeruar rajonit të
"Mish në hell", shakaja "djallëzore" mes të ushtarësh (VIDEO) Disa ushtarë të rinj në botë kan zgjedhur një lojë të çuditshme për tu argëtuar. Siç e shihni në video ata kan furtur
Marrëveshje pune për 125 ushtarë të rinj Në kazermën “Akekso Dimnievski – Bauman” në Veles sot do të mbahet solemnitet për pranimin e 125 ushtarëve të rinj profe
Ushtarët izraelitë sëmuren me kancer Janë të paktën 30 ushtarë izraelitë që janë diagnostikuar me kancer. Sipas ‘TRT’, shumica e ushtarëve janë me detyrë në
Këlcyrë, varrosen eshtrat e 85 ushtarëve grek U organizua sot në Këlcyrë ceremonia e varrimit të eshtrave të 85 ushtarëve grekë të rënë në vitin 1940.
"Nxirrte bukën e gojës", Berisha: Ushtarët e Lal Plehut i morën arkat me domate të moshuarës Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një tjetër denoncim në rrjetet sociale. Në një mesazh që i ka ardhur në inbox
Ushtarët holandezë përgjegjës për masakrën e Srebrenicës Gjykata Supreme e Holandës ka deklaruar se ky shtet është pjesërisht përgjegjës për vdekjen e 350 burrave myslimanë, të
U mbajtën rob nga serbët, si u rrahën barbarisht ushtarët amerikanë (FOTO LAJM) Në vitit 1999 në kufirin jugosllavo-maqedonas, tre ushtarë amerikanë u zunë rob nga Ushtria Jugosllave. Me ndërmjetës