999 rezultate për

ushtarake

Në 18 vjetorin e ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë: Binomi i pandarë - NATO dhe Kosova Prof. Asoc, Dr. Enver Bytyçi Nesër mbushen 18 vite nga koha kur avionët e NATO-s filluan bombardimet kundër caqeve usht
Ja si do të duken pjestarët e Njësisë së Shpejtë të ushtrisë serbe (FOTO LAJM) Serbia synon të forcojë ushtrinë e saj me mjete të reja ushtarake, pasi së fundmi ka blerë disa avionë luftarakë nga Rus
Zbulohet tuneli gjigant, ja ku fshiheshin artileritë ushtarake sovjetike (FOTO LAJM) "DailyMail" ka publikuar së fundmi vendin se ku ishin fshehur artileritë ushtarake sovjetike gjatë kohës së Luftës së Ft
25 ushtritë më të fuqishme të botës, si renditen Turqia dhe Italia (FOTO LAJM) Një luftë botërore ndoshta është e vetmja rrugë për të matur forcën reale ushtarake, por fatmirësisht bota nuk ka pasur
SHBA-të paralajmërojnë ndërhyrje ushtarake në Korenë Veriore Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson, deklaroi se aksioni ushtarak është “opsion në tavolinë” nëse kërcënimi nga
Tensionet me Korenë e Veriut, SHBA-ja kërcënon me ndërhyrje ushtarake (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar pas testeve bërthamorë të Koresë së Veriut shumë pranë kufirit me Japoninë.
Të shtëna me armë në afërsi të kazermës ushtarake në Kumanovë Të shtëna me armë janë dëgjuar në afërsi të kazermës “Boro Menkov” në Kumanovë, pasdite nga një makinë në lëvizje, njoft
SHBA po përgatitet të "heqë qafe" diktatorin Kim Jong Un? (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë marrë mesazhin e diktatorit të Koresë së Veriut për 4 raketat balistike të hedhur
Grekët sjellin tanket në kufi me Shqipërinë, Koloneli i FA jep alarmin: Nuk janë "lodra ushtarake" (FOTO LAJM) Koloneli Dritan Demiraj jep alarmin në lidhje me stërvitjet që forcat e ushtrisë greke kanë zhvilluar disa javë më parë
Putini dërgon ndihma ushtarake në Serbi për shkak të Maqedonisë? (FOTO LAJM) Presidenti i Rusisë Vladimir Putin dhe kryeministri serb Aleksandër Vucic, pritet të takohen gjatë këtij muaji në Moskë
Kina i përgjigjet Donald Trumpit, rrit shpenzimet ushtarake Kina ka deklaruar se do të rrisë shpenzimet e saj ushtarake me të paktën 7 për qind këtë vit, vetëm pak ditë pasi presid
"SHBA do fitojë çdo luftë", ja plani i Trumpit Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka konfirmuar dje idenë e zbatimit të përpjekjes më të madhe ushtarake në historinë
Tensionet në kulm, çfarë pritet nga bisedimet Putin-Britani Zyrtarë të lartë ushtarakë të Britanisë dhe Rusisë, kanë mbajtur një takim mbrëmë në Moskë. Sipas medieve, takimi sy
Komandot shqiptare do të luftojnë kundër ISIS në Irak (FOTO LAJM) Me kërkese të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Shqipëria do të dërgojë në Irak, një njësi ushtarake operacionale, një
Dita e Brigadës në “dy gjuhë”, valle shqipe e maqedonase në kazermën ushtarake (VIDEO) Me valle shqipe e maqedonase u shënua dita e formimit të Brigadës së Tretë Goditëse të Armatës. Manifestimi i sotëm që u
Stërvitja ekstreme e trupave të Putinit në temperatura -30C (FOTO LAJM) Forcat e Vladimir Putinit janë duke kryer ushtrime tejet të vështira ushtarake të Luftës së Ftohtë në temperatura shumë
Irani injoron paralajmërimet amerikane, do të kryejë ushtrime ushtarake Irani thotë se Garda Revolucionare Islamike do kryejë ushtrime të mëdha ushtarake në pjesën lindore dhe verilindore të r
Nuk ndalet Trump, mobilizon 100 mijë trupa ushtarakë për kontrollin e emigrantëve në SHBA Presidenti amerikan Donald Trump ka mobilizuar 100 mijë trupa të Gardës Kombëtare për të kontrolluar banorët e paligjshë
Njeriu më i armatosur në Amerikë që zotëron 80 makina ushtarake, 200 mitralozë e tanke (FOTO LAJM) Një koleksionues armësh i njohur me nofkën “Njeriu Dragua” cilësohet si “njeriu më i armatosur në Amerikë”, duke pasur
Tension në det/ 4 avionë ushtarakë rusë “kërcënojnë” luftanijen amerikane Katër avionë rus kanë kërcënuar një luftanije të marinës amerikane në Detin e Zi, duke fluturuar në një mënyrë "të pasig
 
Zjarrfikesi pas fikjes se zjarrit ne katin e nendheshem te Bibliotekes Kombetare

Zjarrfikesi pas fikjes se zjarrit ne katin e nendheshem te Bibliotekes Kombetare