999 rezultate për

ushtarak

Këlcyrë, varrosen eshtrat e 85 ushtarëve grek U organizua sot në Këlcyrë ceremonia e varrimit të eshtrave të 85 ushtarëve grekë të rënë në vitin 1940.
SHBA dhe Anglia nisit anijet ushtarake për t'iu përgjigjur Iranit Përfaqësuesit ushtarakë të Britanisë së Madhe dhe SHBA, kanë vendosur të mblidhen për një takim në Bahrein për të diskut
Rrëzohet helikopteri ushtarak, 17 viktima dhe 12 të plagosur Së paku 17 persona kanë humbur jetën pas rrëzimit të një aeroplani të vogël ushtarak në një zonë të banuar afër qytetit
Serbia nuk ndalet, paralajmëron furnizim të helikopterëve nga Rusia Gjatë ditës së djeshme Rusia i ka dhuruar Serbisë disa automjete të blinduara ushtarake. Rusia gjatë ditës së djeshme
Nuk ndalet Rusia, armatos Serbinë me blinda ushtarak 30 mjete të blinduara, BRDM-2 kanë arritur në Beograd nga Rusia. Kjo është pjesë e marrëveshjes së arritur mes president
Amerika i thotë stop shitjes së aeroplanëve ushtarak Turqisë Pentagoni njoftoi se ka nisur procesin e përjashtimit të Turqisë nga projekti F-35, për shkak të blerjes së sistemit kun
HISTORIKE/ Marrëveshje mes Juntës ushtarake të Sudanit dhe opozitës Këshilli ushtarak sundues i Sudanit dhe udhëheqësit e opozitës kanë nënshkruar një marrëveshje për ndarjen e pushtetit p
Anija ushtarake mbërrin në Durrës, 140 metra e gjatë Anija turke TCG Bayraktar(L-402) do të qëndrojë në Durrës deri më datë 18 korrik, ndërsa pritet të vizitohet nga zyrtarë
I fiksuar pas puros e mjeteve ushtarake, kush është shefi i Krimeve që u pezullua për depon me armët në Elbasan? (VIDEO) Pas akuzave se ka publikuar foton e armëve nga operacioni i Elbasanit, i kryer më 1 korrik mësohet se shefi i komisariat
Mes zjarrit, borës dhe rrezikut: Ushtrimet e frikshme të ushtrisë kineze (FOTO LAJM) Ushtria Çlirimtare e Kinës Popullore janë forcat e armatosura të Republikës Popullore të Kinës. Ato konsistojnë me pesë
Ushtria e Maqedonisë kërkon kandidatë për pilot ushtarak, do paguhen edhe gjatë trajnimit Deri më 1 gusht është i hapur konkursi për pranimin e kadetëve të rinj për pilotë në Njësinë ajrore të Armatës së Republ
EMOCIONUESE/ Ushtaraku shqiptar kthehet nga misioni paqeruajtës, takon të bijën (VIDEO) Marrëdhënia babë e bijë është e vështirë që të përshkruhet me fjalë, ndonëse duket si një fjali klishe…babai është mishë
Spitali ushtarak i UÇK-së është kthyer në rrënojë Në një objekt në Potok të Podujevës, mjekoheshin ushtarët e plagosur të Zonës Operative të Llapit. Në ditët e sotme,
Pak orë para zgjedhjeve, ambasadat merren nën mbrojtje nga ushtria (FOTO LAJM) Shtohet masat e sigurisë në vend pak orë para mbajtjes së zgjedhjeve. Veç forcave të shumta të policisë, mësohet se p
Edhe ushtarake edhe modele, këto janë vajzat perfekte (FOTO LAJM) Gratë janë bërë pjesë e forcave ushatarake, në ushtri, marinë, forcat ajrore, polici ushtarake e në fusha të ndryshme, t
Vrau 5 gra e 3 fëmijë, 7 burgime të përjetshme ndaj ushtarakut kriminel Një kapiten ushtarak ka marrë masën e dënimit 7 burgime të përjetshme pasi vrau 5 gra dhe 2 fëmijë brenda 3 viteve. Ai
Lulzim Basha i drejtohet Spitalit Ushtarak Kryetari i PD Lulzim Basha në spitalin ushtarak Basha po i bën një vizitë të plagosurit në Burrel, i sjellë me heliko
Fillon stërvitja ushtarake “Goditje e vendosur” Në poligonin e armatës “Krivolak” ka filluar Dita për mysafirë të lartë në stërvitjen “Goditje e vendosur” ku do të prez
Ranë dëshmorë të atdheut, sa do kompesohen familjet e ushtarakëve Këshilli i Ministrave ka vendosur të kompensojë me një fond të posaçëm familjet e ushtarakëve të vrarë gjatë misionit të
100 milionë lekë të vjetra për familjet e dy ushtarakëve shqiptarë që ranë në krye të detyrës në Letoni Përmes një VKM-je, qeveria shqiptare ka vendosur që të japë 100 milionë lekë të vjetra për familjet e dy ushtarakëve shq