999 rezultate për

ushtarĂ

Forcat komando të Shqipërisë shkojnë për herë të parë në Kosovë Trupat ushtarake shqiptare pas pandëmisë, do t’i rikthehen misioneve nëpër botë, si pjesë e trupave të NATO-s. Ministrja
Stërvitje "ushtarake" dhe motivimi me ujq, Gasperini zbulon sekretin e Atalantës Atalanta nuk befason më askënd. Skuadra bergamaske luan prej vitesh një futboll ndryshe dhe rezultatet pozitive nuk kanë
Pasi përfundoi shërbimin ushtarak, Son Heung-min kthehet në stërvitje me Tottenhamin 27-vjeçari ndërroi fanellën e futbollit ndërsa kaloi kohë në Seul pasi mbaroi shërbimin e tij të detyrueshëm kombëtar në
Pasi kreu detyrën ushtrake, Son i karantinuar në shtëpinë e tij në Londër Heung Min Son më në fund e kreu me sukses detyrën ushtarake në Korenë e Jugut dhe këtë fundjavë u rikthye në Londër për
400 kadetë ushtarak rus të infektuar me koronavirus Më 9 maj, Rusia shënoi 75 vjetorin e fitores Sovjetike kundër Gjermanisë naziste në Luftën e Dytë Botërore, por vetëm me
Incidenti që përfundoi në tragjedi, manovra ushtarake vret 19 persona "Anija u qëllua pasi kaloi shumë pranë objektivit dhe për shkak të mosrespektimit të distancës..." Një incident i rën
Koronavirusi dyshohet se u përhap në Olimpiadën Ushtarake të Wuhanit në tetor, ishin edhe atletët nga Shqipëria Mediat italiane ngrenë dyshimet se dhjetëra sportistë që morën pjesë në Olimpiadën Ushtarake të zhvilluar në tetor të vi
E pranon ministrja Xhaçka: 3 ushtarakët shqiptarë të prekur nga COVID 19 Ministrja e Mbrojtes, Olta Xhaçka, foli për rastet e tre ushtarëve shqiptar në misionin e KFOR në Kosovë të infektuar me
5 ditë në intubim, kush është ushtaraku i lartë që humbi betejën me Covid-19 Një 71 vjeccar humbi sot jetën për shkak të Covid-19. Ai qëndrontë prej më shumë se 5 ditë i intubuar te Sanatoriumi
Ylli i Tottenhamit mbërrin në kampin ushtarak në Korenë e Jugut Sulmuesi i Tottenhamit, Heung-Min Son, ka vendosur që të filloj stërvitjen e tij ushtarake në Korenë e Jugut këtë javë.
3 ditë pa ngrënë, qytetari bie pa ndjenja një minutë larg Spitalit Ushtarak Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në afërsi të Spitalit Ushtarak në kryeqytet. Një burrë ka humbur ndjenjat n
Para dhe pas detyrës, përpara jush ushtaraket më tërheqëse në botë (FOTO LAJM) Ushtria dhe policia janë cilësuar deri vonë si “sporte” të rënda për gratë dhe kryesisht aktivizoheshin burrat. Por k
Ylli i Tottenham ka një mesazh për tifozët para se të nisë shërbimin ushtarak Tashmë e bërë dhe zyrtare ylli i Tottenaham, Heung-Min Son është gati të nisë shërbimin ushtarak të detyruar nga shteti
Detaje të reja nga shërbimi ushtarak i Son, shqetësohet Tottenham Ditën e djeshme Tottenham konfirmoi se ylli i tyre Son, do të kryejë shërbimin ushtarak në Korenë e Jugut, por disa date
E konfirmon Tottenham, Son do të përmbushë obligimin ushtarak Ylli i Tottenhamit kishte për detyrë të përmbushte obligimin ushtarak për një muaj, por sukseset në futboll e shtynë rea
Futbolli i pezulluar, ylli i Tottenhamit shkon në Korenë e Jugut për të kryer shërbimin ushtarak Ylli i Tottenham, Son Heung-Min është i vendosur të përfundojë shërbimin katër javor në ushtri në Korenë e Jugut derisa
Enveri e la në një kasolle qeni, historia tragjike e ushtarakut të njohur Publikohet historia e panjohur e gjeneral-major Nexhip Vinçanit me origjinë nga Kolonja, njëri prej ushtarakëve madhorë
Merr shembull nga Shqipëria, Polonia dërgon 15 mjekë për të luftuar Covid-19 “Polonia mbetet në anën e Italisë edhe në këtë betejë, siç ka qenë gjithmonë në histori." Pas Shqipërisë e Kinës, me
Futbollistët futen në fushë me rroba ushtarake, kjo është arsyeja (VIDEO) Skuadra e Rizespor ka befasuar të gjithë në prag të sfidës kundër Alanyasporit në Superligën e Turqisë. Futbollistë t
Rama e puthi në ballë, kush është veterani 100-vjeçar që mori pjesë në Kongresin e PS-së Ziqiri Mero, 100 vjeç, u ngjit sot në skenën e Pallatit të Kongreseve, si delegati më i moshuar i Kongresit, por u preza