999 rezultate për

ushtar

"Mos të shohë Kosovën me dylbi ushtarake": Vuçiç i përgjigjet Kurtit Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka reaguar ndaj liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti i cili doli fitues në zgje
Ushtari 21-vjeçar humbi këmbën për të ndihmuar shokët: Gjëja më e mirë! Ushtari amerikan, 21 vjeç, humbi këmbën për të shpëtuar nga rrënojat e një tanku jetën e shokëve të ekuipazhit të tij, p
Dy pjesëtarë të FSK’së ndalohen në Jarinje nga policia serbe Dy pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës janë ndaluar nga policia serbe në kufirin Kosovë-Serbi, saktësisht në Jari
Ndahet nga jeta ish-ushtari i UÇK-së (FOTO LAJM) Eshtw ndarw nga jeta ish-ushtari i UÇK-së, Bedri Rexhaj, i njohur si “Galani”, i cili mbante detyrën e oficerit të Polic
Përshëndetja ushtarake e turqve, vepron UEFA (FOTO LAJM) UEFA më në fund është vënë në lëvizje, për përshëndetjen ushtarake që lojtarët e Turqisë, bënë pas golave të shënuar nda
Nuk festoi me përshëndetjen ushtarake, Demiral "shpërthen" ndaj Hakan Çalhanoglu Turqia mori një barazim shumë të rëndësishme ditën e djeshme kundër Francës, duke hedhur një hap të sigurt për kualifiki
Turqia sfidon UEFA-n, sërish pro luftës: Përshëndetje ushtarake edhe në Paris Nuk kishte incidente brenda dhe jashtë stadiumit, nuk pati as fitues në përballjen e grupit tonë kualifikues, Francë-Tur
Liga Arabe shqyrton mundësinë bashkëpunimit ushtarak kundër Turqisë Për shkak të ofensivës në Veri të Sirisë, Ankaraja po përballet me kritika të shumta ndërkombëtare. Në shumë qytete evro
Dalin pamjet, momenti kur forcat e Asadit futen në veri: Erdogani kërcënon me përgjigje ushtarake "E kemi marrë vendimin dhe kështu do ta çojmë deri në fund atë siç e planifikuam në fillim". Kështu i është përgjigj
Ushtria e Assad-it shkon në veri, rrezik lufte frontale me Turqinë Ka marrë një kthesë të tmerrshme lufta në Veri-Lindje të Sirisë. Forcat kurde kanë arritur një marrëveshje me regjimin e
Kina nxjerr raketat bërthamore: Sot jemi të pathyeshëm (FOTO LAJM) Kina feston sot 70 vjetorin e Pavarësisë duke organizuar një paradë të madhe ushtarake, e cila po lexohet si një sfidë q
Ky ishte avioni i fundit që fluturoi në këtë bazë: Tani ajo u mbyll (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë mbyllur bazën ajrore që kishin prej dekadash në Katar duke i dhënë fund kështu prez
Policia sekuestron 13.5 ton ar Policia kineze zbuloi dhe sekuestroi 13.5 tonë lingota ari në banesën e ish kryebashkiakut të qytetit të Ganzhou. Në
Pamje të rralla: Momenti kur UÇK hedhë në erë blindin me ushtarë serbë (VIDEO) Lufta e Kosovës ishte një konflikt i armatosur në Kosovë që filloi më 28 shkurt të vitit 1998, në mes të forcave serbe d
Homazhe për 500 ushtarë grekë, dhjetra pelegrinë mbërrijnë në Këlcyrë (VIDEO) Dhjetra ppelegrinë nga Greqia kanë mbërritur në Manastirin e Këlcyrës, për të zhvilluar homazhe tek varrezat ku prehen e
Ish-ushtari i UÇK-së intervistohet sot nga Gjykata Speciale Lulzim Kabashi ish-ushtar i UÇK-së tani kandidat për deputet nga AAK, ka udhëtuar gjatë ditës së djeshme për në Hagë, nd
Situata nga përmbytjet, Xhaçka: Shi sa për një muaj, 400 ushtarakë në gjendje gatishmërie Ministrja e Mbrojtjes në një deklaratë për mediat bëri me dije se në një situatë me reshje me intensitet të pazakontë, k
Një tjetër ish-ushtar i UÇK-së udhëton sot për në Hagë Ish-ushtari i UÇK-së, tani kandidat për deputet nga AAK-ja, Lulzim Kabashi, do të udhëtojë gjatë ditës së sotme për në H
Ish-ushtari i UÇK-së refuzon ftesën nga Gjykata Speciale Bashkim Gashi është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale, mirëpo ai ka refuzuar ftesën që i është bërë. Kështu thuh
TERMETI/ Dalin pamjet e pacientëve të Spitalit Ushtarak (FOTO LAJM) Tërmeti që goditi Shqipërinë ka shkaktuar panik tek qytetarët, ndërsa në Tiranë dhe Durrës ka edhe persona të lënduar e