999 rezultate për

ushqyer

A e dini pse fëmijët nuk duhen ushqyer kurrë me shishe/biberon plastik Në SH.B.A., sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, 87% e foshnjave më të mëdhenj se 4 muaj ushqehen nga shishe ose
4 trendet e ushqyerjes që do t'i marrim me vete edhe në vitin 2021 2020-a, për disa njerëz, falë muajve të karantinës, ishte një vit i lidhur me ushqimin ‘comfort’. Por pavarësisht manisë
Rrëfimi i ndjerë i ish-deputetit shqiptar: Për 10 ditë nëna dhe babai janë ushqyer vetëm me ujin e shiut Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës Milaim Zeka ka rrëfyer një histori të trishtë që u ka ndodhur prindërve të tij, të ci
Nëna s'doli nga shtëpia nga frika e COVID-19, foshnja vdes nga kequshqyerja Një vajzë një muajshe vdiq në spitalin Nocera, në zonën e Salerno pasi kishte mbërritur e paushqyer dhe në kushte shumë
Publikon foton duke ushqyer me gji të birin, por çfarë i mori vëmendjen Olta Gixharit (FOTO LAJM) Aktorja e njohur, Olta Gixhari, u bë nënë për herë të parë më 22 gusht nënë për herë të parë. Ajo ka sjellë në jetë djal
Lëkurën e tharë gjatë dimrit? Provoni maskën me djathë për të ushqyer në thellësi Në këta muaj të ftohtë, lëkura e fytyrës vendoset në një provë të vështirë. Shtresa lipidike sulmohet nga moti i keq. Du
Foshnjat e ushqyera me biberona plastik gëlltisin miliona mikroplastikë në ditë Sipas një studimi, foshnjat të cilët ushqehen në mënyrë artificiale me biberona plastike, gëlltisin miliona grimca mikro
COVID-19 nuk po kursen askënd! OBSH: Mijëra fëmijë mund të vdesin Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar ditën e sotme numri i fëmijëve që do të vdesin nga kequshqyerja, si
OBSH: Do të rritet numri i fëmijëve që do të vdesin nga kriza Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka paralajmëruar sot se do të rritet numri i fëmijëve që do të vdesin nga kequ
Dalin detajet tronditëse nga ngjarja në Pogradec: Vajza e paushqyer, disa ditë me nënën e vdekur në banesë Detaje të rënda kanë dalë nga ngjarja e mbrëmshme në lagjen nr.3 të qytetit të Pogradecit, ku një grua u gjet e vdekur n
Dalin analizat tronditëse, dy foshnjet në Berat u asfiksuan nga batanija e gjumit Ka dalë analiza e dy fëmijëve binjakë në Berat të cilët humbën jetë në mënyrë të mistershme. Sipas analizave baktereo
Koha për një maskë me kakao për flokë të ushqyer e plot shkëlqim! Kakao është një produkt që përmban shumë përbërës që jo vetëm e ushqejnë flokun tuaj, por edhe i jep butësi, aminoacide,
Si të lyeni flokët në shtëpi vetëm me përbërës natyralë (FOTO LAJM) Mënyra më e mirë për të nisur verën, përveç ndërrimit të garderobës, është duke i dhënë një prekje të re look-ut tuaj.
Burrat apo gratë, cilët vuajnë më shumë nga mbipesha dhe diabeti në Shqipëri? Barra e kequshqyerjes ndër vite po ndihet në mesin e shqiptarëve, teksa një studim i fundit nënvizon se Shqipëria ka end
Rrëfehet personi nga Struga që u rrit me Ibrahimovic: Nëna ime e ka ushqyer, mbaj ende kontakte me të (VIDEO) Kjo është lagja Rosengard në Malmo të Suedisë. Në këtë vendbanim ka lindur dhe është rritur si futbollist legjenda suede
Zheji: Koronavirusi do kosisë fytyrëverdhët e paushqyer e do shtojë b*thëmëdhenjtë Gazetari Artur Zheji ka dhënë opinionin e tij për situatën e shkaktuar në vend si pasojë e koronavirusit. Zheji shkr
Burrat apo gratë, cilët vuajnë më shumë nga mbipesha dhe diabeti në Shqipëri? Barra e kequshqyerjes ndër vite po ndihet në mesin e shqiptarëve, teksa një studim i fundit nënvizon se Shqipëria ka end
Lëkurën e tharë gjatë dimrit? Provoni maskën me djathë për të ushqyer në thellësi Në këta muaj të ftohtë, lëkura e fytyrës vendoset në një provë të vështirë. Shtresa lipidike sulmohet nga moti i keq. Du
Akuzat e PD-së për Anti-KÇK, reagon Rama PAs akuzave të Partisë Demokratike për paketën anti-KCK, ka reaguar Kryeministri Edi Rama. Në një postim në rrjetin s
Puberteti i parakohshëm dhe ushqyerja, ekspertët ngrenë alarmin Të shohësh fëmijët të rriten është diçka e bukur për prindin, por në të njëjtën kohë burim frike dhe shqetësimi. Mendoni