999 rezultate për

ushqimore

Jeni në kërkim të një diete ushqimore? Gjeni këtu perfekten për ju Ka shumë dieta për humbje peshe . Disa fokusohen në reduktimin e oreksit tuaj, ndërsa të tjerët përqëndrohen në kufizimi
4 ushqime që nuk duhet t’i ndani nga tryeza këtë sezon Më ndryshimin e stinës edhe dieta jonë ushqimore duhet të ndryshojë në mënyrë që t’i përshtatet sezonit. Kjo ndodh në më
9 gabimet që ne bëjmë gjatë blerjeve ushqimore (FOTO LAJM) Ne vizitojmë supermarketet pothuajse çdo ditë, por ne rrallë mendojmë se si disa nga zakonet tona tregtare janë të gabua
Magazina përfshihet nga flakët, rrezikoheshin disa banesa afër Një zjarr ka rënë në një magazinë me bazë ushqimore në fshatin Çerravë. Mësohet se zjarri ka rënë pak momente më parë
Rreziku i infektimit me koronavirus nga ushqimet, çfarë duhet të bëjmë pas pazarit të përditshëm Që prej shfaqjes së rasteve të para me koronavirusin e ri në Wuhan të Kinës, në fundin e vitit 2019, organizatat kryesor
Zbulohen dokumentet, kur Stalini i dhuronte Enver Hoxhës sallam e havjar Pak ditë pas takimit në Moskë me Stalinin (23 mars 1949), Enver Hoxha ka realizoi një ceremoni të pazakontë në dhomën e
Arsyeja pse çaji dhe boronicat nuk duhen larguar nga dieta ushqimore Komponimet natyrore të gjetura te boronicat dhe caji njihen të kenë vetitë mbrojtëse që ndihmojnë në rregullimin e siste
9 gabimet që ne bëjmë gjatë blerjeve ushqimore (FOTO LAJM) Ne vizitojmë supermarketet pothuajse çdo ditë, por ne rrallë mendojmë se si disa nga zakonet tona tregtare janë të gabua
Lëkurë të lëmuar? Ndiqni këtë dietë ushqimore Ka me qindra produkte për kujdesin e lëkurës në treg dhe secili prej tyre ofron sekretin e lëkurës perfekte. Por, është
3 produkte ushqimore që duhet t'i shmangni për të mirën e shëndetit tuaj Një problem shumë i madh për të gjithë konsumatorët shqiptarë është pa dyshim siguria e ushqimeve. Por çfarë duhet të ke
"Rama ka thënë burg 674 herë", Hajdari: Qytetarëve t'u jepej çek, jo pako ushqimore Deputetja e opozitës së re, Rudina Hajdari tha se qeveria ka braktisur qytetarët, ndërsa shumë prej tyre ndodhen në vësh
Doli me Koronavirus, Jennifer Aniston i dhuron shumën e majme infermieres (VIDEO) Një infermiere nga Shtetet e Bashkuara, e quajtur Kimball Fairbank, ka rezultuar me Koronavirus dhe është vetëizoluar.
A përhapet koronavirusi nëpërmjet ushqimeve? Ja ç’thonë ekspertët Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave dëshiron të kujtojë publikun se nuk ka asnjë provë që pandemia koronavirus
Tender 1.5 milionë euro, kallëzohet në SPAK ministrja Olta Xhaçka "Partia Demokratike e Shqipërisë do të paraqesë nesër në mëngjes kallëzim penal në SPAK ndaj Ministres së Mbrojtjes Olta
Tottenhami kthen stadiumin luksoz në depozitë ushqimore Tottenham ka hapur stadiumin e tyre për të ndihmuar të prekurit gjatë krizës së koronavirusit. Klubi ka qenë në disku
Nuk kishte mbyllur restorantin, gjobë 10 milionë lekë të vjetra biznesmenit në Gjirokastër Ispektoriati Shtetëror Shëndetësor ka gjobitur një restorant në Gjirokastër, pasi kishte thyer rregullat e vendosura nga
Rama njofton oraret e reja të lëvizjes për punonjësit dhe qytetarët Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se nuk ka asnjë kufizim në lëvizjen e atyre që transportojnë mallra për të furnizuar t
Çmime stratosferike për ilaçe e fruta-perime, e pësojnë keq 6 biznesmenë (VIDEO) Policia ka vijuar kontrollet për parandalimin dhe goditjen e rasteve të abuzimit me çmimet e medikamenteve, produkteve u
DETAJET/ Çfarë do të kufizohet nga nesër në orën 13:00 deri të hënën në orën 05:00 Lëvizja e njerëzve dhe automjeteve në Shqipëri do të jetë nga ora 05 e mëngjesit deri në 13 të mesditës duke nisur nga d
Shqipëria si në luftë, ja aktivitetet që do mbyllen dhe ato që lejohen (FOTO LAJM) Ministri e Shëndetësisë ka publikuar listën e aktiviteteve që do të lejohen dhe ato që do të mbyllen. Lejohen të kry