999 rezultate për

ushqimor

A përhapet koronavirusi nëpërmjet ushqimeve? Ja ç’thonë ekspertët Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave dëshiron të kujtojë publikun se nuk ka asnjë provë që pandemia koronavirus
Tender 1.5 milionë euro, kallëzohet në SPAK ministrja Olta Xhaçka "Partia Demokratike e Shqipërisë do të paraqesë nesër në mëngjes kallëzim penal në SPAK ndaj Ministres së Mbrojtjes Olta
Tottenhami kthen stadiumin luksoz në depozitë ushqimore Tottenham ka hapur stadiumin e tyre për të ndihmuar të prekurit gjatë krizës së koronavirusit. Klubi ka qenë në disku
Nuk kishte mbyllur restorantin, gjobë 10 milionë lekë të vjetra biznesmenit në Gjirokastër Ispektoriati Shtetëror Shëndetësor ka gjobitur një restorant në Gjirokastër, pasi kishte thyer rregullat e vendosura nga
Rama njofton oraret e reja të lëvizjes për punonjësit dhe qytetarët Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se nuk ka asnjë kufizim në lëvizjen e atyre që transportojnë mallra për të furnizuar t
Çmime stratosferike për ilaçe e fruta-perime, e pësojnë keq 6 biznesmenë (VIDEO) Policia ka vijuar kontrollet për parandalimin dhe goditjen e rasteve të abuzimit me çmimet e medikamenteve, produkteve u
DETAJET/ Çfarë do të kufizohet nga nesër në orën 13:00 deri të hënën në orën 05:00 Lëvizja e njerëzve dhe automjeteve në Shqipëri do të jetë nga ora 05 e mëngjesit deri në 13 të mesditës duke nisur nga d
Shqipëria si në luftë, ja aktivitetet që do mbyllen dhe ato që lejohen (FOTO LAJM) Ministri e Shëndetësisë ka publikuar listën e aktiviteteve që do të lejohen dhe ato që do të mbyllen. Lejohen të kry
Bashkia Ura Vajgurore nis shpërndarjen e pakove për pensionistët (FOTO LAJM) Në kushtet kur vendi po vijon betejën me virusin COVID-19, Bashkia Ura Vajgurore ka nisur shpërndarjen e pakove ushqimor
Maqedoni/ Mbyllen baret, restorantet, dyqanet dhe kazinotë, hapur vetëm ushqimoret dhe farmacitë Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë komunikimit për mediat mbi gjendjen e koronavirusit në vend foli edhe për m
Të gjithë hani hudhra, por nuk e dini se çfarë i shkakton zemrës tuaj Të gjithë e dimë se është e shëndetshme, dhe tani është konfirmuar zyrtarisht. Ja çfarë është e gjitha. Organizata B
Shpëtimi nga koronavirusi mund të vijë nga ky produkt ushqimor Sipas një kërkimi ndërkombëtar të bërë së fundmi, shpëtimi nga koronavirusi mund të vijë nga sheqeri. Sipas publikime
Shfrytëzoi tërmetin për të përfituar, kapet tiranasi Një person i cili mashtronte dhe abuzonte duke përfituar nga situata e krijuar si pasojë e tërmetit të datës 26 nëntor ë
Partizani dhe Guerrils zbarkojnë në Thumanë dhe Bubq Nuk mund të mungonte solidarizimi i kampionëve të Shqipërisë dhe kështu ka ndodhur. Klubi i Partizanit dhe Ultras Guerri
Nëse jeni helmuar nga ushqimi, ja si ta merrni veten në kushtet e shtëpisë Efektet e helmimit ushqimor janë të ndryshme për çdo njeri. Disa përjetojnë ngërçe në stomak, kurse të tjerë diarre dhe
Të gjithë hani hudhra, por nuk e dini se çfarë i shkakton zemrës tuaj Të gjithë e dimë se është e shëndetshme, dhe tani është konfirmuar zyrtarisht. Ja çfarë është e gjitha. Organizata Botër
Shoqet e tallnin nga xhelozia se humbi peshë, çfarë u bën 31-vjeçarja (FOTO LAJM) Një grua që humbi 57 kilogramë brenda dy vitesh ka zbuluar se si miqtë e ngushtë “e tallnin” pasi u dobësua. Nicole C
Divorcet në rritje, ekspertët: Duhet VKM për minimumin jetik për fëmijët Procese të shumta të zgjidhjeve të martesave kryesisht, nxjerrin në pah ditë pas dite problemin e referimit të minimumit
Jeni helmuar nga ushqimi? Mësoni si ta merrni veten në kushtet e shtëpisë Efektet e helmimit ushqimor janë të ndryshme për çdo njeri. Disa përjetojnë ngërçe në stomak, kurse të tjerë diarre dhe
Rrezikoheshin fëmijët, bllokohen 77 kg produkte ushqimore pranë shkollave e çerdheve Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU), ka kryer inspektime, në rang vendi, pranë bizneseve (fast-food, piceri, byrektore,