999 rezultate për

ushqimor

Shkon në 38 numri i viktimave nga stuhia që goditi SHBA-në Ka shkuar në 38 numri i viktimave si psojë e stuhisë që goditi së fundmi SHBA-të. Viktimat janë regjistruar nga Orego
Stresi mund të mbahet nën kontroll me një dietë të thjeshtë ushqimore! Stresi ditor mund të ndikojë keq në shëndetin tuaj, si në planin afatshkurtër ashtu edhe në atë afatgjatë. Por stresi ës
Dieta volumetrike: Një regjim ushqimor i shëndetshëm që nxjerr në pah belin Dieta voulmetrike bazohet në disa gjykime të vlefshme objektivisht nga pikëpamja ushqyese. Uji, fibrat, perimet dhe frut
Stresi mund të mbahet nën kontroll me një dietë të thjeshtë ushqimore! Stresi ditor mund të ndikojë keq në shëndetin tuaj, si në planin afatshkurtër ashtu edhe në atë afatgjatë. Por stresi ës
Si në Afrikë: 60% e të varfërve në Shqipëri nuk kanë ushqim të mjaftueshëm Krahasohemi me Afrikën, 60% e të varfërve në Shqipëri Duke analizuar zhvillimin e qëndrueshëm global të përcaktuar në o
Produkti ushqimor që rrit mërzinë dhe depresionin, si ta shmangni Fakti që sheqeri ka një ndikim të tmerrshëm në organizëm, nuk përbën më lajm. Prania e tij ka lidhje të drejtpërdrejtë m
Jeni në kërkim të një diete ushqimore? Gjeni këtu perfekten për ju Ka shumë dieta për humbje peshe . Disa fokusohen në reduktimin e oreksit tuaj, ndërsa të tjerët përqëndrohen në kufizimi
4 ushqime që nuk duhet t’i ndani nga tryeza këtë sezon Më ndryshimin e stinës edhe dieta jonë ushqimore duhet të ndryshojë në mënyrë që t’i përshtatet sezonit. Kjo ndodh në më
9 gabimet që ne bëjmë gjatë blerjeve ushqimore (FOTO LAJM) Ne vizitojmë supermarketet pothuajse çdo ditë, por ne rrallë mendojmë se si disa nga zakonet tona tregtare janë të gabua
Magazina përfshihet nga flakët, rrezikoheshin disa banesa afër Një zjarr ka rënë në një magazinë me bazë ushqimore në fshatin Çerravë. Mësohet se zjarri ka rënë pak momente më parë
Rreziku i infektimit me koronavirus nga ushqimet, çfarë duhet të bëjmë pas pazarit të përditshëm Që prej shfaqjes së rasteve të para me koronavirusin e ri në Wuhan të Kinës, në fundin e vitit 2019, organizatat kryesor
Pesë ushqimet e duhura për të mbajtur tensionin nën kontroll Shumë persona kanë probleme me shëndetin dhe mundohen t’i dëgjojnë sa më shumë këshillat e mjekut. Ata që ankohen më së
Zbulohen dokumentet, kur Stalini i dhuronte Enver Hoxhës sallam e havjar Pak ditë pas takimit në Moskë me Stalinin (23 mars 1949), Enver Hoxha ka realizoi një ceremoni të pazakontë në dhomën e
Arsyeja pse çaji dhe boronicat nuk duhen larguar nga dieta ushqimore Komponimet natyrore të gjetura te boronicat dhe caji njihen të kenë vetitë mbrojtëse që ndihmojnë në rregullimin e siste
9 gabimet që ne bëjmë gjatë blerjeve ushqimore (FOTO LAJM) Ne vizitojmë supermarketet pothuajse çdo ditë, por ne rrallë mendojmë se si disa nga zakonet tona tregtare janë të gabua
Pekini mbyll tregun më të madh ushqimor në vend pas zbulimit të rasteve të reja me Covid-19 Tregu më i madh ushqimor në Pekin është mbyllur nga autoritetet pas zbulimit të një numri rastesh me COVID-19 mes punëto
Lëkurë të lëmuar? Ndiqni këtë dietë ushqimore Ka me qindra produkte për kujdesin e lëkurës në treg dhe secili prej tyre ofron sekretin e lëkurës perfekte. Por, është
3 produkte ushqimore që duhet t'i shmangni për të mirën e shëndetit tuaj Një problem shumë i madh për të gjithë konsumatorët shqiptarë është pa dyshim siguria e ushqimeve. Por çfarë duhet të ke
"Rama ka thënë burg 674 herë", Hajdari: Qytetarëve t'u jepej çek, jo pako ushqimore Deputetja e opozitës së re, Rudina Hajdari tha se qeveria ka braktisur qytetarët, ndërsa shumë prej tyre ndodhen në vësh
Doli me Koronavirus, Jennifer Aniston i dhuron shumën e majme infermieres (VIDEO) Një infermiere nga Shtetet e Bashkuara, e quajtur Kimball Fairbank, ka rezultuar me Koronavirus dhe është vetëizoluar.