999 rezultate për

ushqimit

Bllokohen 31 ton kripë, pa jod Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar një sasi të konsiderueshme kripe, prej 31 tonësh, e cila ka rezultuar se treg
Në kërkim të ushqimit, gjarpërinjtë tmerrojnë banorët (FOTO LAJM) Shoferët në Brazil u detyruan të bënin një ndalesë të papritur javën e kaluar, pasi një anakonda e madhe iu zuri rrugën
Ky burrë shpëtoi 1 miliard njerëz nga uria (FOTO LAJM) Ekzistojnë një sërë sfidash që peshojnë mbi supet e njerëzve, sidomos atyre që udhëheqin botën dhe sigurimi i furnizimev
Këshilla të vyera nga dietologët francezë Konsumoni ushqim të shëndetshëm! Një nga sekretet e shëndetit të femrave franceze është që ato ushqehen me ushqime
E konfirmuar: Proshuta dhe salçiçet shkaktojnë kancer Një raport ka zbuluar se proshuta dhe produkte të tjera që vijnë nga mishi i përpunuara janë kancerogjene. Kjo për s
Mire apo keq? Si ndikojnë ushqimet pikante në organizëm Ushqimi pikant është i preferuar për shumë persona Dihet se ky lloj ushqimi stimulon funksionimin e duhur të metabolizm
Si të mbroni veten dhe fëmijët nga helmimi që vjen prej ushqimit Për të mbrojtur shëndetin tonë, është mirë të respektojmë disa rregulla sa i përket mbajtjes dhe përdorimit të ushqimeve
Pasojat e rënda që ka konsumimi i ushqimeve pikante Ushqimi pikant është i preferuar për shumë persona Dihet se ky lloj ushqimi stimulon funksionimin e duhur të metabolizm
Asnjë djalë nuk i afrohej se ishte e shëndoshë por sot shumë prej tyre çmenden pas saj (FOTO LAJM) Një vajzë, tanimë fanatike e palestrës ka rënë rreth 80 kilogramë duke shmangur varësinë, sidomos ndaj ushqimit të shpej
Nga KESH tek AKU, kush është Drejtori i ri i Ushqimit Lajmi për shkarkimin e Drejtorit të Burgjeve, Stefan Çipa bëri bujë në media mëngjesin e sotëm. Detyrën e tij e zuri
Edhe daja i Haradinajt e gjen një vend pune në shtet Lahi Brahimaj nuk arriti të sigurojë një ulëse në Kuvendin e Kosovës në zgjedhjet e vitit 2017. Ai mori 8,121 vota, t
41 ton banane të prishura tentoi të hyntë në tregun shqiptar Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar në portin e Durrësit 41.7 ton banane të prishura. Sipas njoftimit, bananet vi
Xhenxhefil, limon dhe kastravec, receta për t'u dobësuar në kohë rekord Kjo recetë është shumë e fuqishme. Kjo është arsyeja pse ajo është quajtur si “Ujë Sass”. Xhenxhefil, limon dhe kastrave
Kur është koha më e mirë për të pirë ujë? Ujë pas zgjimit Pini një gotë me ujë menjëherë sapo të zgjoheni. Në këtë mënyrë të gjithë organet e brendshme do të
Bëni kujdes me ushqimet pikante, pasojat e rënda në organizëm Ushqimi pikant është i preferuar për shumë persona Dihet se ky lloj ushqimi stimulon funksionimin e duhur të metabolizm
AKU bllokon 33 ton ushqime të skadaura në Shkozë Në kuadër të kontrolleve për produkte të skaduara, AKU ka evidentuar një subjekt i cili do të shpërndante në treg 33 ton
Mes mykut, AKU mbyll dy restorante të tjera në Mat Trupa inspektuese e AKU-së ka mbyllur dy restorante të tjera që kryenin veprimtari në kundërshtim me standardet e siguri
Kushte si në mesjetë, AKU mbyll dy lokale në Vlorë e Klos AKU vazhdon aksionin në të gjithë Shqipërinë për të ndëshkuar dhe mbyllur aktivitetet e paligjshme dhe ndëshkuar biznese
Po na vrasin! Shihni kushtet skandaloze ku gatuanin lokalet e "luksit" në Llogara AKU ka bllokuar dy lokale në Llogara, kjo pasi janë gjetur në kushte të papërshtatshme higjieno-sanitare. Por jo vetë
Iu fryhet barku? Disa këshilla si ta evitoni Fryrja është problem që shfaqet mjaft shpesh dhe është mjaft irrituese, e cila mund të shfaqet si pasojë e PMS (demtimit