999 rezultate për

ushqimeve

6 kombinimet e ushqimeve që ju ndihmojnë të bini nga pesha më shpejt se dietat e lodhshme Dëshira për t'u dukur sa më mirë estetikisht nuk nënkupton vetëm të kujdeseni për fytyrën, të bëni thonjtë çdo muaj apo
Si të largoni nga frigoriferi aromat e pakëndshme të ushqimeve? Nuk është e nevojshme të ketë ndonjë ushqim të ndenjur në frigorifer për t’u shqetësuar era e tij. Disa ushqime, siç ësh
"Ne do të ulim çmimet e ushqimeve", Basha nis premtimet Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas lajmit për rritjen e çmimeve të shportës, ku Shqipëria rendi
Ushqimet që nuk duhet t'i ngrohni kurrë në mikrovalë (FOTO LAJM) E shpikur për herë të parë në vitet 1940, mikrovala është kthyer në një nga pajisjet më kryesore të kuzhinës. Ndërsa
Ushqimet që nuk duhet t'i ngrohni kurrë në mikrovalë (FOTO LAJM) E shpikur për herë të parë në vitet 1940, mikrovala është kthyer në një nga pajisjet më kryesore të kuzhinës. Ndërsa
Zbatoni këto kushte për të mbajtur në gjendje të mirë ushqimet Për të mbrojtur shëndetin tonë, është mirë të respektojmë disa rregulla sa i përket mbajtjes dhe përdorimit të ushqimeve
Mos i hani kurrë këto ushqime në darkë Edhe pse të gjithë e dimë që nuk duhet ngrënë shumë në orarin darkës pak e dinë që ka disa ushqime specike që duhen el
Si të llogarisni kaloritë sipas ushqimeve Merrni laps e letër ose printojini të dhënat e mëpshtme për t’i patur gjithnjë në kuzhinë. Shifrat janë të qarta, du
Zbatoni këto kushte për të mbajtur në gjendje të mirë ushqimet Për të mbrojtur shëndetin tonë, është mirë të respektojmë disa rregulla sa i përket mbajtjes dhe përdorimit të ushqimeve
Cilat janë kushtet për të mbajtur në gjendje të mirë ushqimet Për të mbrojtur shëndetin tonë, është mirë të respektojmë disa rregulla sa i përket mbajtjes dhe përdorimit të ushqimeve
SPAK nis marrjen në pyetje pas akuzave të PD për "tenderin sekret të ushqimeve" SPAK ka filluar hetimet lidhur me akuzat e PD për “tenderin sekret të ushqimeve nga Ministria e Mbrojtjes”. PD akuzoi
Enë plastike apo të qelqta, cila është mënyra më e mirë për ruajtjen e ushqimeve Nëse tepricën e ushqimit e ruani në mënyrë të drejtë në frigorifer, do të shmangni prishjen e shpejtë të tij dhe thithje
A përhapet koronavirusi nëpërmjet ushqimeve? Ja ç’thonë ekspertët Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave dëshiron të kujtojë publikun se nuk ka asnjë provë që pandemia koronavirus
Armiqt e zemrës, hiqni dorë nga këto ushqime të përditshme Dëshironi ta mbani zemrën të shëndetshme për shumë vite me rradhë? Siç e dini, rruga drejt zemrës fillon nga stomaku, nd
Shfrytëzuan situatën dhe ngritën çmimet e medikamenteve e ushqimeve, e pësojnë keq shitësit Policia e Shtetit ka proceduar 4 persona pasi kanë abuzuar me çmimet e medikamenteve, produkteve ushqimore dhe fruta-per
KORONAVIRUSI/ Si të mos infektohemi nga shitësit e ushqimeve e perimeve Punonjësit e ushqimoreve rrezikojnë të ndosin dhe infektojnë produktet në rast se nuk mbajnë higjienë personale dhe stan
Si të mbroni veten dhe fëmijët nga helmimi që vjen prej ushqimit Për të mbrojtur shëndetin tonë, është mirë të respektojmë disa rregulla sa i përket mbajtjes dhe përdorimit të ushqimeve
Ky vogëlush duhet t'i thotë "jo" ushqimeve, mund të konsumojë vetëm 5 kokrra fasule në ditë (FOTO LAJM) Ky vogëlush duhet ti thotë përgjithmonë jo ëmbëlsirave, qumështit, vezëve dhe mishit. Për Oliver Simpson, proteinat janë
Nëse vuani nga prostata, bëni mirë t'ua harroni shijen këtyre ushqimeve Mjekët e quajnë hiperplazi beninje të prostatës ose BPH, por gjerësisht njihet si zmadhim i prostatës. Meshkujt me fakto
Përse duhet ta kontrolloni 1 herë në muaj dollapin e ushqimeve Shkaku? Harresa Për hir të së vërtetës është e pamundur të mësosh përmendësh të gjitha datat e skadimit të ushqimeve