999 rezultate për

ushqimeve

Të vjen për të vjellë, dalin pamjet skandaloze të fabrikës së ushqimeve në Shkodër (FOTO LAJM) Prokuroria e Shkodrës ka dërguar në gjykatë dosjen e falsifikatorëve të prodhimeve ushqimorë dhe inspektorë të Autoritet
7 parimet e kombinimit të ushqimeve Kombinimi i ushqimeve është një qasje e verifikuar e kësaj mjekësie jo tradicionale. Sipas kësaj tradite, çdo ushqim ka
3 kombinime popullore të ushqimeve që na shkatërrojnë shëndetin (FOTO) Studimet e fundit të dietologëve kanë treguar që disa nga kombinimet e shpeshta të ushqimeve mund të jenë të dëmshme për
Mikrovala ul sasinë e vitaminave të ushqimeve tona Furra me mikrovalë lejon që ushqimi nga frigorifer të shkrihet ose nxehet brenda disa minutave dhe të jetë gati për t'u
Ushqimet që nuk duhen futur kurrë në frigorifer Moti më i ngrohtë mund t’ju shtyjë që t’i futni në frigorifer shumicën e ushqimeve për t’i mbajtur të freskët, por të ve
Salmonela, trihineloza, leptospiroza: Cilave infeksione vërtet duhet t’u frikësohemi Infeksionet virusale dhe bakteriale, në organizëm më së shpeshti i fusim me duar të ndotura apo me ushqim! Ngritja e
Recetat e ushqimeve të Krishtlindjes nëpër Europë Çfarë hanë europianët për Krishtlindje dhe për Vitin e Ri? Shpendë si gjeldeti dhe pata gatuhen në gjithë kontinentin eu
Salmonela, trihineloza, leptospiroza: cilave infeksione vërtet duhet t’u frikësohemi Infeksionet virusale dhe bakteriale, në organizëm më së shpeshti i fusim me duar të ndotura apo me ushqim! Ngritja e
Lamtumirë ushqimeve kancerogjene, ky aparat zbulon hormonet (VIDEO) Keni menduar ndonjëherë që të keni në duar një mekanizëm të vogël që të mung të tregojë përbërjen e çdo gjëjë që hani?
Acidi, shkaktari kryesor për prishjen e dhëmbëve Në përditshmërinë tonë jemi mësuar t'u shmangemi ushqimeve që përmbajnë shumë sheqer. Kjo pasi dietologët rekomandojnë
INSTAT: 80% e rritjes së çmimeve në tetor erdhi nga shtrenjtimi i ushqimeve Inflacioni në muajin tetor pësoi një rritje të lehtë duke u ngjitur në nivelin e 1.9 për qind, ku 1,5 për qind ose 80 pë
Këto sekrete, prodhuesit e ushqimeve nuk do të t’i tregojnë kurrë (FOTO LAJM) Është thuajse zakon që në raftet e dyqaneve marrim atë që na tërheq syri, e që mbase nuk është më e mira. Pamja e bu
Lista e ushqimeve të mira dhe të këqija për zorrën e irrituar Nëse vuani nga sindroma e zorrës së irrituar, është mirë të jeni të kujdesshëm me dietën. Nga një sondazh del se 60% e p
Mos e shkatërroni shëndetin duke kombinuar këto ushqime Edhe një fëmijë e di që fasulet dhe soda kur kombinohen së bashku mund të sjellin rezultate jo fort të këndshme për shën
Rriten çmimet e ushqimeve për Festën e Bajramit Na ndajnë disa ditë nga festa e Kurban Bajramit, e megjithatë atmosfera e saj ka nisur të ndihet në Shkup. Çmimet e
Si të largojmë ankthin Përpos përzgjedhjes së gjësendeve të shëndetshme ushqimore, konsumimit të sasive të mjaftueshme të lëngjeve dhe evitimit
I vjen fundi ushqimeve kancerogjene, ky aparat zbulon hormonet (VIDEO) Keni menduar ndonjëherë që të keni në duar një mekanizëm të vogël që të mung të tregojë përbërjen e çdo gjëjë që hani?
Mjekët japin alarmin! 100 raste në ditë në Infektiv Temperaturat e larta por jo vetëm kanë rritur numrin e personave me infeksione gastro-intestinale në urgjencën e Shërbim
Mos i hani kurrë këto ushqime në darkë Edhe pse të gjithë e dimë që nuk duhet ngrënë shumë në orarin darkës pak e dinë që ka disa ushqime specike që duhen el
Ushqimet që mund t’i hani në çdo kohë Është e vështirë tu rezistoni ushqimeve dhe ndiheni të lodhur nga dietat strikte. Le të jemi të sinqertë! Ju mund të