999 rezultate për

ushqime

Vendosni ushqimet në qese plastike? Mos e bëni më kurrë Kur vjen puna tek të ushqyerit shëndetshëm, fast-foodi është rrallë opsioni më i pëlqyer. Përveç pjesës që shton në g
Mos i hani këto ushqime me barkun bosh Stomaku reagon në mënyra të ndryshme ndaj ushqimeve të caktuara kur ai është bosh. Disa ushqime të shëndetshme nuk mund
Këto ushqime do t’ju pastrojnë trupin nga nikotina Kur ndaloni pirjen e duhani, ju duhet edhe një mënyrë e shpejtë për të pastruar trupin tuaj nga nikotina është edhe ushq
Këto janë ushqimet perfekte për të konsumuar në mëngjes Mjedra Një filxhan mjedrash na jep 8 gramë fibra (dy herë më shumë sesa ka në një filxhan luleshtrydhesh). Çfarë ësht
Punoni gjatë para kompjuterit? Ushqimet që duhet të hani për të mbrojtur sytë Shkenca thotë se ata që punojnë në kompjuter kanë nevojë për vitaminë A. Sytë harxhojnë shumë rodopsinë, pigment foto
Cilat ushqime nuk duhet të mungojnë në tryezën tuaj mbrëmjen e Vitit e Ri Përveç ushqimeve tradicionale të vitit të ri në tryezën tuaj nuk duhet të mungojë edhe kjo listë ushqimesh: 1- Shega
Hajdut për mbijetesë, 13-vjeçari vjedh ushqim për vaktet e 5 motrave të vogla Shumë fëmijë do ta kalojnë mbrëmjen e Vitit të Ri në tryeza të gëzueshme e të bollshme. Me mijëra të tjerë janë të rreth
Dita e Krishtlindjes, cili është gatimi shqiptar që njohin të huajt? Nuk ka asgjë më magjike se sa kalimi i sezonit të festave të rrethuar nga moti i ftohtë, dritat festive dhe aroma e gësh
Nëse doni të mbani larg kancerin e gjirit, kujdes nga këto ushqime Fushata të tëra sensibilizuese janë ndërmarrë për të inkurajuar gratë dhe vajzat që të mos neglizhojnë kontrollet rutinë
Ushqimet që ju ndihmojnë kur keni grip ose ftohje Fatmirësisht, ka shumë gjëra që mund t’i bëni, madje edhe atëherë kur nuk ndiheni mirë. Ekzistojnë ushqime të cilat do t
Anglezja u sjell ushqime studentëve: Mos lejoni që t’ju ndajë politika (VIDEO) Protesta e studentëve sot ka hyrë në ditën e 11 të saj, por ende nuk është marrë asnjë vendim në lidhje me 8 pikat që at
Ushqime dhe ujë, qytetarët e Tiranës i bashkohen studentëve (FOTO LAJM) Ende po vazhdon masivisht protesta e studentëve para Minisrisë të Arsimit në Tiranë. Ndërkaq me ta janë solidarizuar edh
Prekëse, zonja i sjell ushqime studentëve protuestues: Atë që nuk e bëm ne, bëjeni ju (VIDEO) Që nga mëngjesi i sotëm mijëra studentë janë mbledhur përpara Ministrisë së Arsimit, ku kanë vijuar të kërkojnë plotësim
Jeni të mërzitur? 8 ushqime që do t’ju ngrenë humorin Ndiheni të pafuqishëm, të trishtuar dhe aspak të motivuar? Kjo është dhe koha që duhet të ndryshoni mënyrën e të ushq
Ushqimet që mund të shërojnë diabetin (FOTO LAJM) Zgjedhja e ushqimeve të shëndetshme për ata që kanë diabetin e tipit 2 është tejet e rëndësishme për të mbajtur në kontr
Tirana Dhuron”, ushqime, rroba dhe lodra për familjet në nevojë Stina e festave nuk është vetëm një moment për të festuar, por edhe për të qenë më pranë njëri-tjetrit, sidomos për njer
Jo vetëm orizi, 7 ushqimet që kthehen në rrezik kur i ngrohni Shpeshherë është folur sesi orizin nuk bën ta ngrohni disa herë. Ama nuk është vetëm ky produkt i rrezikshëm por janë
Kudo mjerim, shqiptarëve iu duhet gjysma e të ardhurave për t'u ushqyer Në krahasim me një familje europiane, frigoriferi i një familje shqiptare do të dukej bosh shpenzimet për ushqime zënë r
Serbët marrin përgjigjen e duhur nga Kosova, kalojnë vetëm dy kamionë me ushqime Importi i produkteve që vijnë nga Serbia dhe Bosnja e Heregovina ka shënuar rënie që nga vendosja e taksës prej 100 për
Bëni si të bëni, por këto ushqime mos i futni në frigorifer Edhe pse ne pretendojmë se po të fusim cdo gjë në frigorifer, cdo ushqim do t'i shpëtojë prishjes, jemi totalisht gabim.