999 rezultate për

ushqim

Kujdes nga ky ushqim, mund të prekë trurin tuaj Duke ngrënë këtë ushqim të zakonshëm, ka shumë gjasa që mikroorganizmat dhe parazitët të “pushtojnë” trurin tuaj. Në or
Ushqimet verore që ulin tensionin e lartë në gjak Tensioni i lartë i gjakut është një problem shumë i përhapur shëndetësor. Vlerat normale të presionit arterial duhet të
Njihuni me ushqimet të cilat ju ngopin, por nuk ju shtojnë asnjë kilogramë 1. Smoothie “Smoothie” është i vetmi lëng që do ju ngopë. Përmban kalori dhe përbërës ushqimorë të nevojshëm dhe që z
Gruaja e viktimës rrëfen detaje rrëqethëse: Çfarë më thanë policët Gruaja e Enea Ftojt, është e bindur se policia e ka dhunuar 27-vjeçarin deri në vdekje. Ajo tregon se kur kishte shk
Këto ushqime ju ndihmojnë për të lehtësuar artritin Nga më shumë se 200 format e artritit, osteoartriti është më i përhapuri, ku prek më shumë se 20% të popullsisë. Fatkeqë
Kur serviria e ushqimit, kthehet në qesharake (FOTO LAJM) Serviria e ushqimit është një art më vete. Por në disa restorante arti i gatimit është disi qesharak. Nga serviria n
Trup të tonifikuar në verë? Konsumoni këto ushqime Të hash apo të mos hash! Shumë njerëz përjetojnë situata ankthi apo depresioni që shoqërohen me dëshirë të madhe për të
Ushqimet që ndihmojnë në uljen e tensionit të gjakut Tensioni i lartë i gjakut, i njohur si vrasës i qetë, po godet gjithnjë e më shumë popullsinë e re. Ai mund të shkakt
Gra, ushqimet “Fast – Food” po ju ulin shanset për të mbetur shtatzënë Mbase nuk e keni menduar më herët, por ushqimi është vendimtar për të konceptuar një fëmijë. Sipas të studimeve të fundi
Ushqimet që shkaktojnë rrahje të shpejta dhe të çrregullta të zemrës Sëmundjet kardivaskulare njihen ndryshe si vrasësit e heshtur dhe shumë faktorë ndikojnë në përkeqësimin e shëndetit të
Diabeti, ushqimet dhe perimet që e luftojnë Në mbarë botën po jepet alarmi se diabetikët po shtohen në masë. Edhe Shqipëria, pavarësisht shifrave të deritanishme, d
Nëse doni të jetoni më gjatë, kufizojeni këtë ushqim Të paktën 1/3 e vdekjeve të parakohshme mund të parandalohen nëse njerëzit në të gjithë botën e kufizojnë konsumimin e m
Këto ushqime duhet ti hani edhe pas orës 8 të darkës Ndoshta në këtë listë mund të gjeni disa prej produkteve tuaja të preferuara. Bëhet fjalë për disa ushqime që mund të h
Kombinimi i këtyre ushqimeve përmirëson shikimin dhe ju pastron mëlçinë Kombinimi i mëposhtëm i tre ushqimeve përmirëson shëndetin, pamjen dhe shëron mëlçinë. Ai përmban portokall, karrota
Bukë e bardhë apo e zezë? Ja çfarë thotë shkenca Jemi gjithmonë në dilemë se kë duhet të zgjedhim midis bukës së bardhë dhe asaj të zezë, kjo sepse të gjithë i frikësohe
Të gjithë ushqimet që duhet të shmangni me patjetër nëse i keni kaluar të 30-at Me kalimin e viteve sugjerohet ndryshimi i dietës ditore dhe kontrolli i rreptë i ushqimeve, kjo si pasojë e ndryshimit
Ushqehuni si grekët, që të mos vuani nga kanceri i gjirit Një tjetër studim lidhur me problemet e kancerit të gjirit, ka dalë në përfundimin se ushqimet mesdhetare janë bio dhe s
Sa është ushqimi zgjidhje për stresin tuaj? Vetëm për gratë, ndërkohë që burri preferon ta luftojë me seks. Kështu rezulton nga një studim i kryer prej Northumbria
Pse i pëlqejmë ushqimet e shpejta? Dallimi në mes të urisë dhe dëshirës për ushqim gjithsesi ekziston, urinë e ndiejmë kur ushqimi është me të vërtetë i ne
E ndizni cigaren menjëherë pas ushqimit? Atëherë me siguri nuk e keni ditur këtë! Shumica e duhanxhinjve pikërisht më me dëshirë ndezin cigaren menjëherë pas ushqimit. Shumica e duhanpirësve dëshir