999 rezultate për

uruguaji

Skuadër e re, Suarez i vjetër, Atletico shënon golin e 5 (VIDEO) Suarez ka arritur të gjejë golin e parë me Atleticon e Madridit që në ndeshjen debutuese. Uruguajani e nisi ndeshjen
Pezullim pa afat ndaj Nainggolan, ja metoda që përdor drejtori Marota Në shtator të 2015-ës, Juventusi pezullonte Martin Caseresin pa afat pasi uruguaiani shkaktonte një aksident teksa drejt
Këpucët e çuditshme të Antoine Griezmann në ndeshjen ndaj Uruguajit (FOTO LAJM) Franca nesër do të luaj një ndeshje miqësore me ekipin e Uruguajit. Por për sulmuesin e Antoine Griezmann firma e kë
Kjo është arsyeja pse Griezmann u shfaq me flamurin e Uruguajit Antoine Griezmann i habiti të gjithë, teksa gjendej në konferencën për shtyp pas fitores në finale me Kroacinë, u ngrit
Çudit Griezmann, shfaqet në konferencën për shtyp me flamurin e Uruguajit Antoine Griezmann i habiti të gjithë, teksa gjendej në konferencën për shtyp pas fitores në finale me Kroacinë, u ngrit
Habit Griezman: Ja pse nuk festova tek goli kundër Uruguajit Antoinne Griezmann ishte protagonist i një goli mjaft të bukur, por edhe njëkohësisht me fat, në fitoren 2-0 të Francës
Franca "asfikson" Uruguajin, kalon në gjysmëfinale Franca ka arritur të mposhtë Uruguajin lehtësisht me një rezultat 0-2. Goli i avantazhit për Francën ka ardhur nga R
Griezmann i "çan" duart portierit të Uruguajit, Franca dyfishon rezultatin (VIDEO) Franca ka dyfishuar rezultatitin ndaj Uruguajit me anë të Antoine Griezmann. Në minutën e 61' Griezmann pas një zbrit
Formacionet zyrtare, Uruguaji pa "heroin" e tyre, Franca nuk ndryshon Uruguaji do të përballet me Francën për ndeshjet e çerekfinaleve të Botërorit ku gjithçka luhet për gjithçka. Tashmë
Franca përballë “makthit” Uruguaji, ja çduhet duhet të dini Uruguaji do të përballet me Francën ditën e sotme ku pritet shumë spektakël. Por çfarë duhet të dini mbi këtë përbal
Uruguaji me mungesa ndaj Francës, këto janë formacionet e mundshme Sot, në orën 16:00, luhet ndeshja e parë çerekfinale e Kupës së Botës “Russia 2018”, ku Uruguaji do të përballet me Fran
Kapiteni i Francës paralajmëron skuadrën për Uruguajin Hugo Lloris është bërë një lider i vërtetë te Franca duke ndihmuar shumë kombëtaren e tij dhe madje duke i këshilluar at
Trajneri i Uruguajit refuzon të tregojë se a do të luaj Cavani ndaj Francës Trajneri i Uruguait, Oscar Tabarez ka refuzuar që të theksoi nëse Edinson Cavani do të startojë në çerekfinalen e nesërm
Deschamps flet për Uruguajin dhe tallet me Argjentinën Didier Deschamps në prag të çerekfinales ndaj Uruguajit ka folur për këtë përballje duke thënse do të tregohen të vëmend
Franca përballë Uruguajit, disa nga arsyet e "Gjelave" që kalojnë në gjysmëfinale Franca do ndeshet me Uruguain në çerekfinalen e Botërorit rus, të premten 6 korrik, në orën 16:00. Një sfidë që prem
Habit Griezmann për përballjen me Uruguajin: Është shtëpia ime e dytë Tashmë janë ndarë katër çiftet e çerekfinalistëve të Botërorit ku do të filljnë ndeshjet pas dy ditëve pushimi. Fran
Shpresat e Uruguajit janë tek ai, ja gjendja e Cavanit (FOTO LAJM) Edison Cavani, është një nga lojtarët më të mirë të kombëtares së Uruguajit dhe dëmtimi që pësoi gjatë ndeshjes 1/8-ve t
Shtet i vogël me futboll të madh, disa fakte interesante për Uruguajin Uruguaji ka një popullsi prej afro 3.5 milionë banorësh. Kanë fituar dy herë Kupën e Botës, janë renditur të katërtët tr
Dita e sotme vendimtare për Uruguajin, mund të humbasin liderin Kombëtarja e Uruguajit arriti të mposhtë Portugalinë e Cristiano Ronaldos me një rezultat 2-1. Gola për Uruguajin jan
Kanë fituar dy herë Botërorin, kjo është arsyeja se pse Uruguaji mban 4 yje në fanellë Kombëtarja e Uruguait ka qenë gjithmonë protagoniste në Botëroret e futbollit. Vendi i vogël amerikano latin, me pak më