uruguaj

Barcelona dyfishon rezultatin ndaj Getafes (VIDEO) Barcelona ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Getafes në "Coliseum Alfonso Perez". Ai që ka shënuar këtë herë sulmuesi
Pezullim pa afat ndaj Nainggolan, ja metoda që përdor drejtori Marota Në shtator të 2015-ës, Juventusi pezullonte Martin Caseresin pa afat pasi uruguaiani shkaktonte një aksident teksa drejt
Dëmtohet Suarez, shikoni sa do të mungoj uruguajani Barcelona ka treguar se është një skuadër që di të fitojë edhe pa “yje”, por gjithsesi në rast dëmtimesh përsëri meraku
Këpucët e çuditshme të Antoine Griezmann në ndeshjen ndaj Uruguajit (FOTO LAJM) Franca nesër do të luaj një ndeshje miqësore me ekipin e Uruguajit. Por për sulmuesin e Antoine Griezmann firma e kë
PSG "çmonton" Monacon për 11 minuta lojë PSG ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Monacos në "Stade Louis II". Ai që ka shënuar të dy golat është sulmuesi urug
Barcelona kalon në avantazh ndaj Vallecanos (VIDEO) Barcelona ka kaluar në avantazh ndaj Vallecanos në "Campo de Futbol de Vallecas". Ai që ka shënuar është sulmuesi ur
Barcelona konfirmon lëndimin e Suarezit, ja sa do të mungojë uruguajani Barcelona ka konfirmuar se sulmuesi, Luis Suarez, ka pësuar një lëndim në gju gjatë ndeshjes ndaj Valencias dhe pritet t
Kërkuan ti bëjnë një statujë, kjo është arsyeja pse refuzoi Tabarez Trajneri i përfaqësueses uruguajane, Oscar Tabarez është i vetmi trajner që ka qenë në stolin e Uruguajit në 4 edicione
Kjo është arsyeja pse Griezmann u shfaq me flamurin e Uruguajit Antoine Griezmann i habiti të gjithë, teksa gjendej në konferencën për shtyp pas fitores në finale me Kroacinë, u ngrit
Çudit Griezmann, shfaqet në konferencën për shtyp me flamurin e Uruguajit Antoine Griezmann i habiti të gjithë, teksa gjendej në konferencën për shtyp pas fitores në finale me Kroacinë, u ngrit
Zyrtare: Mesfushori uruguajan nënshkruan me Arsenalin Arsenali ka kompletuar ditën e sotme transferimin e mesfushorit uruguaian, Lucas Torreira nga skuadra e Sampdorias.
Habit Griezman: Ja pse nuk festova tek goli kundër Uruguajit Antoinne Griezmann ishte protagonist i një goli mjaft të bukur, por edhe njëkohësisht me fat, në fitoren 2-0 të Francës
Franca "asfikson" Uruguajin, kalon në gjysmëfinale Franca ka arritur të mposhtë Uruguajin lehtësisht me një rezultat 0-2. Goli i avantazhit për Francën ka ardhur nga R
Griezmann i "çan" duart portierit të Uruguajit, Franca dyfishon rezultatin (VIDEO) Franca ka dyfishuar rezultatitin ndaj Uruguajit me anë të Antoine Griezmann. Në minutën e 61' Griezmann pas një zbrit
Uruguaj-Francë, statistikat e pjesës së parë Ka përfundur me rezultatin minimal 1-0 në favor të Francës ndeshja e parë gjysmë finale për Kupën e Botës ku po e diskut
Uruguaj-Francë, shënohet goli i parë (VIDEO) Raphale Varane ka kaluar në avanrtazh Francën në fundin e pjesës së parë, me një gol të shënuar me kokë. Deri në këto
Formacionet zyrtare, Uruguaji pa "heroin" e tyre, Franca nuk ndryshon Uruguaji do të përballet me Francën për ndeshjet e çerekfinaleve të Botërorit ku gjithçka luhet për gjithçka. Tashmë
Franca përballë “makthit” Uruguaji, ja çduhet duhet të dini Uruguaji do të përballet me Francën ditën e sotme ku pritet shumë spektakël. Por çfarë duhet të dini mbi këtë përbal
Uruguaji me mungesa ndaj Francës, këto janë formacionet e mundshme Sot, në orën 16:00, luhet ndeshja e parë çerekfinale e Kupës së Botës “Russia 2018”, ku Uruguaji do të përballet me Fran
Kapiteni i Francës paralajmëron skuadrën për Uruguajin Hugo Lloris është bërë një lider i vërtetë te Franca duke ndihmuar shumë kombëtaren e tij dhe madje duke i këshilluar at