999 rezultate për

ursula

Zbulohet biseda, Ursula von der Leyen telefonon kryeministrin Rama Presidentja e Këshillit Europian Ursula von der Leyen ka njoftuar se ka zhvilluar një telefonatë me kryeministrin Edi Ra
Kështu dukej Tokyo përpara se të ishte një "Maserati" (FOTO LAJM) Ursula Corbero është aktore dhe modele spanjolle. Ajo u njoh nga publiku fillimisht me rolin e saj, si Ruth Gomez në “Fi
Ursula Von Der Leyen jep lajmin e mirë: Ka ardhur koha për hapjen e negociatave! Pas Konferencës së Donatorëve ku u mblodhën 1.15 miliardë euro për Rindërtimin, kryeministri Rama dhe Presidentja e KE,
Koronavirusi "shteron" ilaçet, Kina kërkon ndihmë nga BE Pavarësisht se është një nga vendet më të fuqishme të botës, Kina duket se është gjunjëzuar përpara koronavirusit. Pr
Presidentja e KE akuzon Macron: I hape dyert Rusisë në Ballkan "Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor." Kështu ka deklaruar Presidentja e Komisionit Evrop
Kosova mirëpret zgjedhjen e Ursula von der Leyen si Presidente e KE Liderët e Kosovës e kanë mirëptirut zgjedhjen e politikanes gjermane Ursula von del Leyen në krye të KE-së. kryeministri
Von der Leyen zgjidhet Presidente e Komisionit Europian Ish-ministrja e Mbrojtjes së Gjermanisë, Ursula Von der Leyen është zgjedhur sot nga Parlamenti Europian në postin e Pre