999 rezultate për

urrejtjes

Gjuha e urrejtjes ndaj shqiptarëve vazhdon nëpër rrjetet sociale (FOTO LAJM) Në rrjetet sociale vazhdon rritja e gjuhës së urrejtjes dhe albanofobisë ndaj shqiptarëve. “Sado që mendojmë se ka nd
"Legjendë e gjallë e flamurit më të bukur në botë", Rama kujton Adem Jasharin Kryeministri Edi Rama ka kujtuar më një postim në rrjetin social, 65 vjetorin e lindjes ka kujtuar Adem Jasharin. R
Raporti i FBI-së: Krimet e urrejtjes u rritën me 2.7 për qind në 2019 Vitin e kaluar në SHBA krimet me bazë urrejtjen pësuan një rritje me 2.7 për qind, duke arritur nivelin e tyre më të lar
Facebook do të etiketojë postimet inflamatore nga Trump dhe politikanë të tjerë Mark Zuckerberg ka njoftuar se Facebook do të fillojë të etiketojë poste inflamatore nga presidenti Donald Trump dhe pol
Aktori maqedonas shfryn gjuhë të urrejtjes ndaj shqiptarëve Përderisa institucionet shtetërore të RMV’së po sfidohen seriozisht me valën e dytë të pandemisë COVID-19, siç duket gju
Profesoresha maqedonase shpreh gjuhë të urrejtjes ndaj shqiptarëve (FOTO LAJM) Profesoresha maqedonase Marina Atanaskoska në pofilin e saj në Fejsbuk ka shprehur gjuhë të urrejtjes. Ajo në profili
Shenja "OK" me gishtat e dorës, tani zyrtarisht është simbol i urrejtjes Shenja “OK” e përdorur për të treguar se gjithçka është në rregull, tani ka marrë një kuptim krejt tjetër, tani është nj
Protesta e opozitës, Rudina Hajdari: Të shmanget dhuna dhe gjuha urrejtjes Nesër pasdite opozita do të mblidhet sërish në protestën e radhës. Rreth orës 18:30, simpatizantë të opozitës, milita
Veseli akuzon Vuçiçin që ministri kosovar shpreh urrejtje ndaj shqiptarëve Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë se shkarkimi i ministrit të Listës Serbe nga Qeveria e Kosovës erdhi pas gju
Ushtarja maqedonase kërkon çmim Nobel për terroristin e Zelandës Shtabi Gjeneral i Armatës së Maqedonisë ka paralajmëruar sanksione për ushtaren profesioniste Tatjana Llazarovska, për s
U tall me viktimat e aksidentit, pedagogia merr një goditje të rëndë (FOTO LAJM) Pedagogia universitare Biljana Vankovska, është e përfshirë në njërën nga 5 procedurat e hapura nga Ministrisë së Punëve
Ngrihet peticion kundër pedagoges që u tall me viktimat e aksidentit Derisa tërë vendi është në zi për fatkeqësinë në të cilën humbën jetën 14 persona, ndërkaq dhjetëra të tjerë u lënduan,
Hulumtoi Juventusin, gazetari kërcënohet me vdekje Gazetari i cili ishte target i një përpjekje me armë zjarri ka thënë se ai ka qenë target edhe i një “fushate të urrejtj
Rrënjët e urrejtjes së shqiptarëve ndaj politikanëve! Gjatë diktaturës komuniste, në lëndën e filozofisë trajtohej edhe një temë paksa specifike, e cila atë botë dukej sa e p
KMDLNJ reagon ndaj thirrjes së Imamit, e quan të pamoralshme Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut ka reaguar ndaj thirrjes publike që Bedri Bytyçi iu bërë hox
Zbulohen raste të gjuhës së urrejtjes në media, askush nuk ndërmerr masa Prokuroria Themelore Publike dhe Komisioni për mbrojtje nga diskriminimi nuk ndërmarrin masat e nevojshme, për rastet që
AGK dënon gjuhën e urrejtjes në mediat serbe Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës dërgon kritikë të ashpër redaksisë së televizionit Most me seli në Zveçan për shkak
Instagram dhe Google+ i bashkohen luftës kundër gjuhës së urrejtjes Rrjetet sociale “Instagram” dhe “Google+” vendosën t’i bashkohen “kodit të sjelljes” të Komisionit Evropian, ku angazhoh
Mungesa e alternativës rrezikon t'i kthejë lokalet në një fushatë të gjuhës së urrejtjes Sikur në ciklet zgjedhore paraprake, edhe në zgjedhjet lokale që do të mbahen më 15 tetor të këtij viti, gjuha e urrejtj
George Clooney jep 1 milionë dollarë për luftën ndaj urrejtjes Çifti Amal dhe George Clooney dhuruan 1 milion dollarë për luftën kundër grupeve që përhapin urrejtje. Aktori George