999 rezultate për

urgjencave

Tërmeti shkatërron tre fshatra, pesë viktima dhe qindra të plagosur (FOTO LAJM) Një tërmet i fuqishëm me magnitutë 5.8 ka shkaktuar vdekjen e të paktën 5 personave dhe plagosjen e 120 të tjerëve. T
Nuk ka të lënduar nga fishekzjarret, por disa e teprojnë me alkolin Gjatë natës së ndërrimit të viteve, Qendra Kombëtare e Urgjencave Mjekësore u përball me një fluks telefonatash nga qyte
Temperaturat ekstreme, mbipopullohen urgjencat e Tiranës Temperaturat e nxehta në këto ditë gushti, por edhe shtimi i qarkullimit në rrugë ka rritur numrin e urgjencave mjekësor
Reshjet e dendura të shiut, Gjilani aktivizon mekanizmat e urgjencave Pas reshjeve të pandërprera të shiut, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka aktivizuar mekanizmat e emergjenc
Beqaj garanton për përballimin e urgjencave Ministri Beqaj ka garantuar se janë marrë të gjitha masat për të përballuar të gjitha urgjencat në këtë fundvit. Duke pë
Deputetët e PS përplasen me PD për shëndetësinë Shëndetësia përplas maxhorancën me opozitën në komisionin parlamentar. Përfaqësuesit e Partisë Socialiste në këtë instit