999 rezultate për

urgjenca

Përfshihet nga flakët Urgjenca e Spitalit të Durrësit Përfshihet nga flakët Urgjenca e Spitalit të Durrësit Situata ka shkaktuar panik, nderkohe qe stafi po perpiqet te tr
Vdekja e 27-vjeçarit në spitalin Infektiv, reagon Urgjenca Ditën e sotme një djalë 27 vjeçar i infektuar me COVID-19 humbi jetën në vendin tonë. Për akuzat se i riu nuk kishte
Shpresë! Urgjenca në Bergamo të Italisë bosh për herë të parë pas një muaj e gjysmë Për herë të parë brenda një muaj e gjysmë, dhoma e urgjencës së spitalit Papa Giovanni XXIII në Bergamo është bosh. Korr
Keni urgjenca dentare? I vetmi ku mund të mund të paraqiteni Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka sqaruar të gjithë qytetarët në lidhje vizitat stomatologjike pasi në kua
Skandaloze! Senatoriumi e nxorri, urgjenca në Elbasan se pranon: E moshuara prej 2 orësh në ambulancë Mbyllja e Senatoriumit të Tiranës për pacientët që kanë probleme me rrugët e frymëmarrjes ka sjellë problemet e para.
Vendimi i qeverisë: Do të testohet kushdo që hyn e del nga urgjenca e QSUT-së! Ministria e Shëndetësisë ka ngritur dy çadra për të kontrolluar personat që hyjnë dhe dalin nga urgjenca e QSUT-së.
Një tjetër i prekur transportohet tek Infektivi, ngrihen çadrat tek Urgjenca e QSUT (FOTO LAJM) Një tjetër i prekur nga koronavirusi është transportuar në Spitalin Infektiv në QSUT. Dyshohet se personi duket i gji
Nga sot urgjencat kirurgjikale te Trauma, Manastirliu: Po punojmë për spitalin e dytë karantinë (VIDEO) Ashtu sikundër u raportua dhe ditën e djeshme, prej sot nderhyrjet kirurgjikale urgjente dhe ato të patologjive malinje
Urgjenca Kirurgjikale do të transferohet te Trauma, Manastirliu: Testi do të bëhet edhe në QSUT Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu deklaroi sot se Urgjenca Kirurgjikale e Tiranës që ndodhet në QSUT do të tra
10 mijë telefonata tek "127", urgjenca iu përgjigjet vetëm 3400 prej tyre shqipëria ka shënuar zyrtarisht 15 të prekur nga koronavirusi, ndërkohë në Durrës ka humbur jetë një e moshuar, e infekt
Tërmeti shkatërron tre fshatra, pesë viktima dhe qindra të plagosur (FOTO LAJM) Një tërmet i fuqishëm me magnitutë 5.8 ka shkaktuar vdekjen e të paktën 5 personave dhe plagosjen e 120 të tjerëve. T
Publikohen fotot: "Te Urgjenca e Tiranës bashkëjetohet me pleshtat" Deputeti i Partisë Demokratike Bardh Spahia ka publikuardisa foto dhe video nga Urgjenca e Tiranës, ku sipas tij kushtet
Nuk ka të lënduar nga fishekzjarret, por disa e teprojnë me alkolin Gjatë natës së ndërrimit të viteve, Qendra Kombëtare e Urgjencave Mjekësore u përball me një fluks telefonatash nga qyte
KLSH jep alarmin: Urgjenca mjekësore pa mjetet bazë për të shpëtuar jetën Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH) ka publikuar raportin përfundimtar për Urgjencën Mjekësore, ku konstaton se ky shërbi
Temperaturat ekstreme, mbipopullohen urgjencat e Tiranës Temperaturat e nxehta në këto ditë gushti, por edhe shtimi i qarkullimit në rrugë ka rritur numrin e urgjencave mjekësor
Mungon trinitrina në urgjenca, shqiptarët më pranë vdekjes Deputeti Bardh Spahia përmes një postimi në Facebook ka denoncuar sot mungesen e trinitrines tek Urgjenca. Spahia shk
Plas sherri tek Urgjenca e Pediatrisë, polici kërcënon me armë prindërit Një konflikt fizik ka ndodhur mesditën e sotme tek urgjenca e pediatrisë në QSUT, Tiranë. Mësohet se sherri ka fillu
Reshjet e dendura të shiut, Gjilani aktivizon mekanizmat e urgjencave Pas reshjeve të pandërprera të shiut, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka aktivizuar mekanizmat e emergjenc
Gjendet e vdekur studentja shqiptare në Itali Një shqiptare vetëm 21 vjec, është gjetur në gjendje të rënduar në dhomën e konviktit E3 në Fabio Severo në Trieste.
Skandali i përgjimeve dhe urgjenca e Ramës për të zgjedhur zëvendësin e Llallës Adriatik Llalla është në ditët e fundit të mandatit të tij dhe duket se maxhoranca po kërkon që me shpejtësi të ulë dikë