999 rezultate për

ures

E dëgjojmë shpesh, por ç'do të thotë ekzaktësisht të kesh "lëkurë të ndjeshme"? Shumë njerëz thonë se kanë lëkurë të ndjeshme sepse produktet e kujdesit të lëkurës, ose produkte nga shtëpia që përdori
Boateng në telashe, po hetohet për plagosjen e ish-së dashurës së vetëvrarë Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria e Mynihut për plagosjen e Kasia Lenhardt, ish-e dashura e tij, e cila bëri vetë
U godit nga një masiv gurësh, gjen vdekjen minatori në Bulqizë Një minator ka gjetur vdekjen në Bulqizë ditën e sotme. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në një nga galeritë e Zonës D dhe
20 pyetje me alternativa e 40 me zhvillim, si do të realizohen provimet e maturës Me mijëra maturantë do të japin provimet e fundit, tri me detyrim e një lëndë që do ta zgjedhin vetë. Ndonëse në kush
Shkencëtarja jep alarmin: COVID-19 nuk është asgjë, kjo pandemi është 75 herë më vdekjeprurëse Në një kohë kur planeti po lufton me pandeminë e koronavirusit, një shkencëtare pohon se tashmë një tjetër rrezik po i k
Moti i keq në Shqipëri: Rrëshqitje dherash dhe gurësh në këtë aks Moti i keq që ka mbërthyer vendin ka sjellë vështirësi të mëdha në lëvizjen e njerëzve dhe mjeteve. Burimet bëjnë me
"Deri këtu ishte. Mjaft", mesazhi i fundit i ish-të dashurës së Boateng që u gjend e vdekur Jerome Boateng është larguar nga kampi stërvitor i Bayern Munchen në Kupën Botërore të Klubeve në Katar, ka konfirmuar t
Shenjat që tregojnë se fytyra juaj po plaket më shpejt seç duhet! Ndërsa ne e pranojmë realitetin që lëkura jonë do të plaket me kalimin e kohës, është e mundur që shenjat e plakjes së l
Aventurës së Khediras te Juventusi i erdhi fundi, sot pritet të bëjë testet mjekësore tek gjigandi gjerman Sami Khedira më në fund mund të largohet nga Juventus. Shpesh gjatë afatit kalimtar të janarit ishte spekuluar për kl
Ministrja e Kulturës humb në mënyrë të parakohshme bashkëshortin Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, ka humbur në mënyrë të parakohshme bashkëshorti i ministres. Artan Asllani ësht
Futbollisti i Kosovës i blen orë Rolex me vlerë mbi 5000 euro të dashurës (FOTO LAJM) Lirim Kastrati, i ka bërë dhuratë një orë Rolex të dashurës së tij kroate. Ora që ka bërë dhuratë Kastrati kushton së pa
Përfshihet nga flakët spitali COVID në Bukuresht, humbin jetën 4 pacientë Një spital COVID në Bukuresht të Rumanisë është përfshirë nga flakët dhe si pasojë 4 pacientë kanë humbur jetën. Zjar
U nis për të vizituar Mitrovicën e Veriut, Kosova kthen mbrapsht një tjetër zyrtar serb Kosova sot ka kthyer mbrapsht një tjetër zyrtar serb duke mos e lejuar që të futet brenda territorit të saj. Autorite
Kushtetuesja merr vendimin e parë pas 3 vitesh Gjykata Kushtetuese mori dje vendimin e parë në seancën plenare, duke rrëzuar kërkesën e gjyqtarëve penalistë për Kodin
Me sapun apo me shampo, cila është mënyra më e mirë e pastrimit të lëkurës? Çdo ditë mund të dëgjosh mendime të ndryshme për atë që duhet apo nuk duhet të përdorësh ndërsa je duke bërë dush. Me kë
Tesla "cabriolet", modeli i bukur i veturës elektrike (FOTO LAJM) Industria e automobilave mund të ketë humbur imagjinatën e saj të dizajnit në vitet e fundit, por krijuesit italianë po
A është inflamacioni i gjuhës, një simptomë e re e mundshme e koronavirusit? Quhet “gjuhë Covid-i”, dhe është një simptomë që konsiston në inflamacion të gjuhës, dhe që në fakt mund të shkaktojë ul
Covid-19 i merr jetën piktorit Mustafa Arapi Është ndarë nga jeta në moshën 70 vjeçare piktori Mustafa Arapi. 70 vjeçari i infektuar me Covid ka ndërruar jetë në spi
5 ushqimet më të mira kundra plakjes Të pasurit e një lëkure të bukur e të pastër fillon që me mënyrën se si ushqehemi, por këto ushqime kundra plakjes mund
Në një mot të ftohtë duhet kujdes më i madh për fytyrën: Ndiqni këto këshilla Në stinën e dimrit kur temperaturat janë më të ulëta, kujdesi ndaj lëkurës është më i lartë. Lëkura ndryshe nga pjesët e