999 rezultate për

urdheruar

Shkupi është qyteti më i ndotur në botë Prania e grimcave PM10 dhe PM 2.5, sipas stacioneve matëse, ka kapërcyer normat e lejuara, madje me disa dhjetëra herë.
Shpërthen Eni Vasili, Xhisiela e pranon: Më kanë urdhëruar që... Eni Vasili ka lëshuar një bombë të vërtetë në rastin e Xhisielës, ajo është shprehur se Xhisiela i ka thënë që nuk mund
Jankullovska ankohet pse drejtësia po funksionon Ish ministrja e policisë në Maqedoni, Gordana Jankullovska, është ankuar se në ditët e fundit të shtatzanisë, para lindj
Apeli ia numëron kërkesat Kalludrës për rastin e aktivistëve Gjykata e Apelit në vendimin e saj me të cilin ka kthyer në rigjykim rastin e aktivistëve të Vetëvendosjes, e ka porosit
Kallëzohet penalisht ish-drejtori i spitalit të Ohrit SPB Ohër ka ngritur kallëzim penal ndaj ish-drejtorit të Spitalit të Përgjithshëm të Ohrit, L.A (61), për shkak të ekzis
Haradinaj: Kam urdhëruar vendosjen e flamurit shtetëror Te Rrethi Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ka urdhëruar vendosjen e flamurit shtetëror “Te Rrethi” në Pris
KMDLNJ: Ivanovic ka urdhëruar vrasjen e shqiptarëve KMDLNj e ka quajtur të papranueshëm propozimin që një delegacion i Kuvendit të Kosovës të marrë pjesë në varrimin e Oliv
Përdhunohet një serbe në Tetovë M.B. nga Nish, Republika e Serbisë dje ka denoncuar përdhunim dhe plaçkitje në stacionin policor në Tetovë, që janë krye
E megjithatë Bechtel Enka ka urdhëruar punëtorët t'i kthehen punës Pas vdekjes së 30 vjeçarit nga Prizreni në autostradën “Arbën Xhaferi”, kanë nisur pakënaqësitë brenda punëtorëve të Bec
Azem Syla ka urdhëruar vrasjen e Gani Gecit Halil Geci, vëllai i madh i Gani Gecit, përmes një postimi në facebook, ka shkruar se ishte vetë Sokol Dobruna, ai i cil
Dyshohet për bombë, operacion i madh anti-terrorist në Barcelonë Policia e Barcelonës ka evakuuar turistët nga zona rreth kishës Sagrada të Brarcelons, në kuadër të një operacioni kundë
Parapërgatitje për luftë, Kim Jong-un detyron ushtarët e uritur të hanë misër Ushtarët e uritur në Korenë e Veriut janë urdhëruar që të vjedhin misër nga arat që të luftojnë urinë dhe të ruajnë fuqi
Përdhunoi vajzën 12 vjeçare, këshilli i fshatit e dënon duke i përdhunuar motrën Policia në Pakistan tha se ka arrestuar 20 anëtarë të një këshilli të fshatit, të cilët kanë urdhëruar përdhunimin e një
Berisha: Ja ç’ka urdhëruar Rama nga tmerri i 13 majit Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha ka mërrë fjalën në çadrën e lirisë ku ka falenderuar Kavajës, e cila sipas tij s
Cili ish-funksionar ka urdhëruar policët që të lëshojnë huliganët maqedonas Mbrëmjen e trazirave në Parlament në stacionin policor janë dërguar vetëm 9 persona nga policia, por edhe ata janë lëshu
Alarmi, celularët shkaktojnë kancer në tru Një burrë ka fituar pagë mujore nga sigurimi shëndetësor, pasi një gjykatë gjeti se tumori i tij në tru ishte shkaktuar
Nuk ndalet Duterte, urdhëron pushtimin e ishujve në Detin e Kinës Jugore Presidenti filipinas, Rodrigo Duterte njoftoi sot se ka urdhëruar ushtarët për t’u dislokuar në shkëmbinjtë dhe ishujt e
Lirohet nga burgu Mubarak, ish-Presidenti i Egjiptit Një prokuror në Kajro ka urdhëruar lirimin nga paraburgimi të ish-presidentit Hosni Mubarak, duke i dhënë kështu fund p
Trumpi nën presion për të sjellë fakte se Obama e ka përgjuar Donald Trumpit po i kërkohet të japë prova që mbështesin pretendimin e tij se Barack Obama ka urdhëruar përgjimin e tele
SHBA: Putin ka urdhëruar sulmet kibernetike Në një raport të ri i publikuar mbrëmë nga Zyra e drejtorit të Inteligjencës Kombëtare të Shteteve të Bashkuara, thuhet