999 rezultate për

urbani

Po prisnin autobuzin, gruaja përplas me makinë çiftin Një aksident i rëndë është regjistruar pak më parë në Ndroq. News 24 raporton se një makinë e cila drejtohej nga një
Junior Firpo "kurbani" i rradhës i Koeman, pritet kalimi në Serie A Barcelona provoi ta përfshijë në negociatat për të marrë Lautaro Martinezin, por pavarësisht refuzimit të Interit, e ard
Rrugët e gjithë botës mbushen me vepra arti kushtuar koronavirusit (FOTO LAJM) Nga Los Angeles, në Romë, në Mumbai, Hong Kong pandemia e Covid-19 ka frymëzuar artistët e rrugës nga e gjithë bota.
Përplaset urbani "Tirana e re", ka të plagosur Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në kryeqytet ku një prej urbanëve është përplasur me një mjet të Policisë Rrug
Plas sherri brenda urbanit, shoferi sulmon qytetarin (VIDEO) Një veprim aspak qytetar ka ndodhur ditën e sotme në një prej urbaneve të kryeqytetit. Shoferi ka sulmuar një person
TIRANË/ Ndërtime të paligjshme që mund të merrnin jetë, lista e të arrestuarëve Pasditen e sotme prokuroria ka lëvizur në qarkun e Tiranës duke firmosur rreth 38 urdhra ndalimi për zyrtarë e ish zyrta
Elvana, Arilena, palo Festivali dhe "kurbani" Jonida Një video qarkulloi ditën e djeshme në rrjet ku dukej këngëtarja Jonida Maliqi dhe Flori Mumajesi në momente intime.
Strategjia më e mirë post-tërmetore: "Shkatërrimi krijues" Nga Artan Fuga Gabimi më i madh postërmetor do të ishte të vijohej me të njejtin model urbanizimi si më parë.
PD: Të nisë menjëherë hetimi ndaj ministrit, po intimidon ekspertët Partia Demokratike reagoi menjëherë pas përplasjes mes ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj dhe Drejtorit të Urbanisti
Pas tërmetit, sekuestrohen dokumentat në zyrën e urbanistikës në Durrës Prokuroria e Durrësit ka sekuestruar dokumentet në zyrën e urbanistikës. Këto dokumenta, pritet të ballafaqohen me ob
Urbani përplas këmbësorin në Tiranë (VIDEO) Mëngjesin e sotëm, rreth orës 10:28 në rrugën e “Durrësit” autobusi me drejtues shtetasin LL. N ka përplasur këmbësorin
Makina përplaset me urbanin e linjës në Tiranë (VIDEO) Pak minuta më parë në Tiranë ka ndodhur një aksident i rëndë. Një automjet ka humbur kontrollin dhe është përplasur m
Jep dorëheqjen 1 muaj pas emërimit, kreu i Urbanistikës në Durrës Jep dorëheqjen kreu i Urbanistikës në bashkinë e Durrësit, Adhurim Qehajaj. Që nga muaji prill i vitit 2009, arkitekt
Mijëra në shesh, besimtarët myslimanë falin namazin e Kurban Bajramit Besimtarët myslimanë falën mëngjesin e sotëm namazin e Kurban Bajramit në Tiranë. Në sheshin 'Skënderbej' besimtarët
Mbi 2.5 milionë pelegrinë në Mekë Rreth 2.5 milionë pelegrinë kanë nisur ritin e përvitshëm të haxhit në qytetin e shenjtë saudit të Mekës. Udhëtimi rr
Si të lidhësh turbanin në 10 minuta për tu dukur trendi (FOTO LAJM) Ashtu sikundër e kemi vënë re, gjatë gjithë verës do të mbizotërojnë turbanët apo shamitë e kokës. Të ngjyrave, motiv
Xhaka, Rashica dhe yje të tjerë lëvizin me urban në Prishtinë (VIDEO) Sot me fillim nga ora 20:00, në stadiumin "Fadil Vokrri", do të zhvillohet sfida e yjeve mes skuadrës së Granit Xhakës d
Aksident zinxhir në Astir, ka të lënduar Një aksident i trefishtë ka ndodhur para pak minutash në zonën e Astirit në Tiranë . Si pasojë e përplasjes së tre m
Pas zgjedhjeve në BE vjen edhe "kurbani" i parë, Tspiras jep dorëheqje Kryeministri grek Alexis Tsipras ka deklaruar se zgjedhje të reja do mbahen në Greqi pasi që partia e tij SYRIZA u mposh
Arrestohet ish-kreu i zyrës së Urbanistikës Policia e Tiranës me urdhër të Prokurorisë së Tiranës ka arrestuar në orët e fundit ish-kreun e zyrës së Urbanistikës në