999 rezultate për

urbane

Ky arkitekt kërkon të ndërtojë qytete me 1 milion pemë Arkitekti italian Stefano Boeri ka nisur një fushatë globale për të promovuar pylltarinë urbane. Boeri ka shprehur dë
Punimet në rrugën e "Durrësit", si do devijojë lëvizja e urbanëve në vazhdim Vijonë punimet në rrugën e Durrësit në kryeqytet, teksa si pasojë ka ndryshuar dhe linja e qarkullimit ë urbanëve. Ng
Sot nisi transporti publik në Tiranë, nga nesër shkeljet në urbane do të denoncohen Transporti qytetas ka nisur punën këtë të hënë. Qytetarët duhet të tregohen të kujdesshëm për përdorimin e maskave dhe r
Pas 3 muajsh nisin punë autobuzat në Tiranë por me probleme sigurie Banorët e Tiranës rinisën lëvizjen e tyre me urbanë, pas muajsh ndërprerje, për shkak të pandemisë. Por dita e parë e
Aksion gjatë gjithë natës, Policia monitoron me radar rrugët Policia e Shtetit ka bërë një aksion gjatë gjithë natës në rrugët urbane e interurbane. Teksa poston foto nga kontrol
Urbanet nuk nisin më 15 Qershor, reagon Unioni i Shoqatave të Transportit Publik Pavarësisht deklaratës së kryeministrit Rama se transporti urban do të nisë punën ditën e hënë, Unioni i Shoqatave të Tr
Flet drejtori i Transportit Rrugor: Si do të funksionojnë urbanet Data 15 qershor, kulmon me rifillimin e transportit urban të bllokuar që prej muajit mars si pasojë e shpërthimit të kor
Rama zbulon kur do të hapet Tirana: Flet për linjat urbane "Lokalet do të monitorohen, dhe duhet të respektojnë masat, sepse nuk duam të detyrohemi t’i mbyllim. Kemi filluar punën
Gjueti makinash luksoze, çfarë ndodhi mbrëmë në rrugët e Tiranës Gjatë natës ka patur kontrolle dhe drager në rrugën interurbane "Tiranë-Elbasan" për të parandaluar aksidentet rrugore q
Me 171 km/h, shoferët në Tiranë ngatërrojnë makinën me avionin (VIDEO) Policia Rrugore ka kryer mbrëmjen e kaluar kontrolle në rrugën interurbane kryesore Tiranë -Elbasan, në unazën e madhe k
Kapet hajduti i urbaneve të Tiranës, në kërkim një tjetër Finalizohet operacion policor i koduar “Stacioni i fundit", zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr.3. Operacioni pë
"Rilindja Urbane" betonizoi memorien kolektive të Durrësit (FOTO LAJM) Bashkia harxhoi miliona euro nëpërmjet programit të Rilindjes Urbane për t’i dhënë një imazh të ri dy shesheve kryesore
Plagosi punëtorin në shtëpinë e tij, autori është tmerri i xhepave në urbanët e Tiranës Një shtetas i identifikuar si Stefan Agolli ka plagosur mesditën e sotme në shtëpinë e tij, punëtorin të cilin e kishte
Shfryhet aksioni i bujshëm për biletat: Gjykata liron "kokat" e urbanëve të Tiranës Gjykata e Tiranës dha masën e sigurisë për 8 të arrestuarit e operacionit të koduar “Bileta e falsifikuar”. Gjykata la n
"Unaza", "Tirana e Re", "Porcelani": Kush janë pronarët e linjave të urbanëve që u arrestuan Policia ka arrestuar një numër të madh personash sot, të cilët falsifikonin biletat e autobusëve duke mos derdhur kështu
U arrestua bashkë me babin, kush është djali milioner i "bosit" të urbanëve të Tiranës (FOTO LAJM) Pronari i linjës së Unazës, Ferdinant Ibrahimi bashkë me djalin e tij Anastas Ibrahimi u prangosën. Ata u arrestuan g
Arrestohen administratorët e urbaneve të Tiranës: Hileja që i nxorri zbuluar (VIDEO) Policia ka arrestuar 8 persona të cilët shpërndanin bileta dhe abone false për urbanet e kryeqytetit. Arrestimi i kët
E kishte bërë të përditshme vjedhjen nëpër urbane, vihet në pranga nga policia Kur jemi ndodhur në autobus apo në momente të pavëmëndshme të gjithëve na ka ndodhur që na është vjedhur portofoli,çanta
Shqiptarët të ardhmen e tyre po e shohin vetëm në Tiranë (FOTO LAJM) Rreth 27% e popullsisë urbane në Shqipëri është e përqendruar në qytetin më të madh të vendit, Tiranën. Portali i të dhë
Shqiptarët braktisin fshatin, çfarë pritet të ndodhë në vitin 2050 Populli shqiptare ndër vite ka treguar se ka në tendencë që të zhvendoset më shumë drejt qendrave të qyteteve të mëdha.