999 rezultate për

urban

Babai që e shndërroi kopshtin e tij në një "xhungël" urbane (FOTO LAJM) Një burrë në Britaninë e Madhe shpenzoi 30 vjet nga jeta e tij për ta shndërruar kopshtin pas shtëpisë së tij prej 800 m
Policia nuk kursehet, gjobit edhe qytetarët brenda urbaneve Policia ka nisur kontrollet dhe në linjat e transportit publik. Vetëm në 24 orët e fundit janë ndëshkuar 283 qytetarë, s
Dëshmia rrënqethëse e motrës së Albert Krasniqit: Jemi lodhur nga ai, dikush duhet të bëhej kurban Pas vrasjes së Albert Krasniqit, për të cilën dyshohet babai i tij, Skender Krasniqi, mësohen detaje të reja. Gazeta
Barazimi me Spezian "mbush" drejtuesit e Torinos, shkarkohet trajneri Giampaolon Barazimi pa gola ndaj Spezias pasditen e djeshme ka rezultuar fatal për trajnerin Marco Giampaolo, i cili është shkarkua
"Gjysma e Tiranës e ka kaluar", epidemiologu Alimehmeti bën thirrje për kujdes Mjeku i njohur epidemiolog Ilir Alimehmeti bën apel për kujdes, pas lajmit se Tirana urbane është shumë pranë imunitetit
Mace mbi kokë e kova me ujë, çudirat më të papara në urban (FOTO LAJM) Shpesh ndodh që në transportin publik të shohim çudira. Duke filluar që nga kafshët Kur përdor transportin publik, nd
VENDIMI/ Banorët e kryeqytetit nuk do paguajnë lekë për të udhëtuar me urban Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë sot se qytetarët që do përdorin transportin publik nuk do pagua
Po prisnin autobuzin, gruaja përplas me makinë çiftin Një aksident i rëndë është regjistruar pak më parë në Ndroq. News 24 raporton se një makinë e cila drejtohej nga një
Ky arkitekt kërkon të ndërtojë qytete me 1 milion pemë Arkitekti italian Stefano Boeri ka nisur një fushatë globale për të promovuar pylltarinë urbane. Boeri ka shprehur dë
Junior Firpo "kurbani" i rradhës i Koeman, pritet kalimi në Serie A Barcelona provoi ta përfshijë në negociatat për të marrë Lautaro Martinezin, por pavarësisht refuzimit të Interit, e ard
Eriksen bëhet "kurban" për Kante Interi në kërkim të dëshpëruar të një fondi financiar për tu hedhur në sulm për objektivin e madh të merkatos së Conte-s
Lajm i mirë për qytetarët, ja kur nis shpërndarja e aboneve në Tiranë Pas 5 muajsh pandemi, qytetarët më në fund do të mund të pajisen me abone. Duke filluar që ditën e nesërme, datë 1
U desh një "kurban", kalojnë më në fund të gjitha makinat në Kakavijë: Rregullat e reja nga sot Ka perfunduar pak minuta pas mesnatës së 16 gushtit kalimi ne anën greke i të gjitha makinave që prisnin prej ditësh në
Punimet në rrugën e "Durrësit", si do devijojë lëvizja e urbanëve në vazhdim Vijonë punimet në rrugën e Durrësit në kryeqytet, teksa si pasojë ka ndryshuar dhe linja e qarkullimit ë urbanëve. Ng
Në distancë nga njëri-tjetri e me maska në fytyrë, besimtarët myslimanë falin Kurban Bajramin Besimtarët myslimanë kanë falur mëngjesin e sotëm namazin e Kurban Bajramit. Për shkak të situatë së shkaktuar nga ko
Kosova nuk do të falë namazin e Kurban Bajramit në xhami Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, në një deklaratë për media ka konfirmuar se për shkak të gjendjes së rënduar së COVID-19
Festa e Kurban Bajramit, si do falet namazi këtë vit Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton se dita e parë e Kurban Bajramit është të premten, më 31 korrik 2020 dhe uron g
Mbyllet sërish transporti urban Asnjë autobus nuk do të lëvizë më në Tiranë nga e hëna, pasi kompanitë e transportit publik kanë lajmëruar se do të pezu
Sot nisi transporti publik në Tiranë, nga nesër shkeljet në urbane do të denoncohen Transporti qytetas ka nisur punën këtë të hënë. Qytetarët duhet të tregohen të kujdesshëm për përdorimin e maskave dhe r
Pas 3 muajsh nisin punë autobuzat në Tiranë por me probleme sigurie Banorët e Tiranës rinisën lëvizjen e tyre me urbanë, pas muajsh ndërprerje, për shkak të pandemisë. Por dita e parë e