999 rezultate për

uragani

Banorët po braktisin Porto Rikon e shkatërruar nga uragani Në një kohë që ka kaluar pak kohë nga uragani Maria që goditi Porto Rikon banorët nga ky vend i shkatërruar, po shqyrtoj
Pas “Ophelias”, uragani i radhës i drejtohet Atlantikut Para disa ditësh, ishujt irlandezë dhe britanikë u goditën nga stuhia ‘Ophelia’ por tani është nën shënjestrën e një ur
E frikshme, uragani Ophelia nxjerr një skelet njeriu në breg të detit (FOTO LAJM) Uragani Ophelia ka zbuluar një skelet të lashtë njerëzor i cili kishte disa pjesë të lëkurës akoma të paprekur pasi urag
Zombit po vijnë! Uragani Ophelia sjell "apokalipsin" në Londër (FOTO LAJM) Fenomeni i çuditshëm 'qielli i Marsit' i shkaktuar nga Uragani Ophelia i bindi disa përdorues të Twitter se apokalipsi p
Portugalia dhe Spanja nën pushtetin e flakëve, 30 viktima Të paktën 30 persona kanë humbur jetën si pasojë e flakëve që kanë përfshirë Portugalinë dhe një pjesë të Spanjës. Si
NASA sjell pamje të frikshme nga uragani “Ophelia” në hapësirë (VIDEO) Uragani “Ophelia” ka goditur Irlandën dhe ishujt Britanik. Deri tani mediat lokale raportojnë se si pasojë e uraganit të
Bilanc tragjik nga uragani "Ophelia", dy të vdekur dhe qindra të tjerë kanë mbetur pa shtëpi (FOTO LAJM) Uragani Ophelia u tregua një forcë vdekjeprurëse sot në Irlandë pasi rreth 120 mijë shtëpi u shkatërruan , dy përsona hu
Uragani "Ofelia" sapo goditi europën, mijëra shtëpi pa energji elektrike (FOTO & VIDEO) Irlanda e jugut sapo është goditur nga suhia tropikale ‘Ofelia’, banorët po përjetojnë tmerrin duke qenë se kanë mbetur
48 persona të vdekur nga pasojat e uraganit Maria në Porto Riko Autoritetet në Porto Riko kanë njoftuar se numri i të vdekurve nga uragani Maria, ka arritur në 48, shifër kjo e bazuar
Uragani Ofelia, Irlanda lëshon alarmin e “kuq” Shërbimi Meteorologjik i Irlandës ka lëshuar alarmin më të madh të mundshëm, “të kuqin”, përpara mbërritjes së uraganit
Uragani “Ophelia” godet Evropën pas 56 vjetësh Uragani “Ophelia” ka nisur t’i drejtohet Evropës përmes Oqeanit Atlantik kurse shteti i parë që do të goditet do të jet
Uragani "Ophelia" pritet të godasë Britaninë, paralajmërohen katastrofa (FOTO LAJM) Britania pritet të goditet nga erërat e një stuhie prej 70 kilometra në orë që po kalon Oqeanin Atlantik dhe parashikohe
SHBA-të goditen nga uragani Nate Pasojat e tërmetit kanë qenë të shumta në disa shtete amerikane, por se zyrtarët e lartë të shteteve amerikane shprehen
Një tjetër uragan i fuqishëm godet SHBA-në, "Nate" jep alarmin (FOTO LAJM) Një tjetër uragan ka goditur Shtetet e Bashkuara të Amerikës ,me erëra të forta dhe shira. Uragani “Nate”, ka goditur me
Trump dhe Zonja e Parë vizitojnë në Porto Rikon e shkatërruar nga uragani "Maria" Presidenti Trump tha sot se zyrtarët vendas në Porto Riko duhet t’i japin më shumë ndihmë qeverisë federale në përgjigje
Këngëtari i famshëm kërkon ndihmë: Kam humbur vëllanë nga uragani Maria (VIDEO) Këngëtari me famë botërore Ricky Martin ka kërkuar ndihmë nga miqtë, të afërmit dhe fansat e tij në rrjetet socialë për
Përplasen dy uragane, super-stuhi në disa vende të Evropës (VIDEO) Britania mesa duket se do të goditet nga “mbetjet” e uraganit Maria dhe pjesë të uraganit Lee, të cilat janë bashkuar dh
Shpërthen diga në Porto Riko pas uraganit “Maria” Një digë ka shpërthyer në lumin Guajataka në ishullin e Porto Rikos pasi u godit nga uragani Maria duke shkaktuar përmby
Uragani “Maria” niset drejt ishujve Turks dhe Kaikos Mëngjesin e sotëm epiqendra e uraganit Maria po i afrohej ishujve Turks dhe Kaikos me erëra maksimale të qëndrueshme me
15 të vdekur nga uragani “Maria” në Domenika Të paktën 15 persona kanë humbur jetën dhe më shumë se 20 të tjerë janë zhdukur si pasojë e uraganit Maria në Domenika.