999 rezultate për

up-se

Sot protestohet para Ministrisë së Arsimit Tri organizata studentore USPE, SKOK dhe Studim Kritik, Veprim kanë paralajmëruar protestë prej orës 11:00 para MASHTI-i
Zbuloni pagat e majma që marrin drejtuesit e UP-së Myrvete Badivuku-Pantina, prorektore dhe profesoreshë në UP, vitin e kaluar ka marrë mbi 43 mijë euro pagë nga shteti. A
Senati i UP-së nesër vendos për profesorin që ngacmoi seksualisht studenten Senati i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” nesër do të mbajë mbledhjen e rregullt dhe në rend dite për disku
Universiteti zotohet të luftojë ngacmimet seksuale Këshilli Drejtues i universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” ka formuar një komision për hartimin e politikës dhe p
Limaj: UP ka qenë baza e lirisë Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj e ka vlerësuar si lajm të mirë nënshkrimin e marrëveshjes mes Ministrisë së
UP-së i duhen edhe 200 veta staf akademik dhe joakademik Universiteti i Prishtinës ditë më parë ka shpallur konkurs për personel të ri akademik dhe administrativ. Me këtë konkur
Vazhdon lufta për pushtet ndërmjet ministrisë dhe universitetit Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” ka kërkuar që mosndërhyrja në autonominë akademike të jetë parim udhëheqës i
UP-ja dhe MASHT grinden për punësimet Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” ka kërkuar që mosndërhyrja në autonominë akademike të jetë parim udhëheqës i
UP-ja pretendon demokraci në punësimin e stafit Universiteti i Prishtinës është zotuar se do ta luftojë nepotizmin në përzgjedhjen e stafit akademik të UP-së gjatë përz
Lirohen të arrestuarit nga rektorati i UP-së Dy të arrestuarit e sotëm gjatë protestës së një grupi të studentëve para rektoratit të Universitetit të Prishtinës “Has
Ngacmimet seksuale, Këshilli Drejtues i UP-së merr këtë vendim Këshilli Drejtues i Universitetit të Prishtinës në mbledhjen e mbajtur të enjten, duke iu referuar zhvillimeve të fundit
Emërohen anëtarët e rinj së Këshillit Drejtues të UP-së Ministri Bytyqi ka emëruar anëtarët e rinj në Këshillin Drejtues të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”. Anët
Rektori reagon ashpër ndaj politikës Edhe pse Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” është institucion publik autonom i arsimit të lartë, Senati i UP-së
Kosovë, rriten rrogat e qeveritarëve, zvogëlohen bursat e studentëve Universiteti i Prishtinës ka marrë vendim që ta zvogëlojë edhe një herë shumën e parave që u jepeshin studentëve të dall
Studentët kërkojnë rrëzimin e rektorit të UP-së Organizata “Demokracia Studentore” ka kërkuar shkarkimin e trupit gjykues së Gjykatës së Apelit pasi që vendosi pro Kish
Komunës i kërkohet të ndërhyjë për kishën serbe Këshilli Drejtues i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” dhe Parlamenti Studentor i janë drejtuar Kuvendit Komu
UP-ja padit përsëri Kishën Ortodokse për pronësinë e tokës Universiteti i Prishtinës ka vendosur që për një kohë të shkurtër të fillojë sërish procedurat për të paditur Kishën Ort
Zbardhet historia e presionit ndaj rektoratit të UP-së Tre kandidatë për doktorantë të Departamentit të Historisë në Fakultetin Filozofik, të cilët “dyshohet” se qëndrojnë mbr
UP: Kryeinspektori Dëfrim Gashi dhe klanet mafioze po na bëjnë presion Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina”, përkatësisht menaxhmenti i tij, përmes një komunikate për media ka thënë se
Valdete Daka reagon për votimin e Mustafës me kartën e UP-së E pyetur nga gazetarët pasi ish-kryeministri Isa Mustafa votoi me kartë të Universitetit të Prishtinës, Valdete Daka tha