999 rezultate për

unmik-u

Rusi "non grata" në Kosovë, OKB kundërshton ashpër vendimin Mikhail Krasnoshchenkov, shtetas rus, pjesëtar i UNMIK-ut në Kosovë, u shpall të premten si person i padëshiruar nga qev
Mediat serbe: Rusi që u kap në veri niset për në Beograd Zyrtari rus i UNMIK-ut, Mikhail Krasnochenkov, që është arrestuar gjatë aksionit të Policisë së Kosovës në pjesën verior
Kosova nuk e liron zyrtarin rus që pengoi policinë, UNMIK të japë llogari Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka njoftuar se gjatë operacionit policor në veri të Kosovës, Policia ka ar
I ekzekutuari i sotëm në Prishtinë, "shëtiste" me 4 plumba në trup (FOTO LAJM) I riu që u ekzekutua sot në Prishtinë "shëtiste" me katër plumba në trup, të marra që nga trazirat e marsit të vitit 200
Qeveria ndërpret komunikimin me zyrën e UNMIK-ut Qeveria e Kosovës e ka ndërprerë komunikimin dhe nuk e njeh më Misionin e Kombeve të Bashkuara-UNMIK, si strukturë përfa
Britania reagon ndaj Serbisë: Mos u merr me ne por normalizo raportet Ambasadorja britanike në OKB, Karen Pierce, i bëri thirrje Prishtinës dhe Beogradit që të mos merren tepër me çështjet e
Pas zhvillimeve të fundit në Kosovë, reagon shefi i UNMIK-ut Shefi i UNMIK-ut, Zahir Tanin, ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit në Prishtinë me rastin e arrestimit të Marko Gjuriç
Sot është përvjetori i protestës së përgjakshme Dy aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Xheladini dhe Mon Balaj, derisa protestonin kundër negociatave të Kosovës m
Këshilli i Sigurimit diskuton sot për Kosovën Gjatë ditës së sotme Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara do të diskutojë për Kosovën. Kjo mbledhje e Këshilli
Këto ishin arsyet banale e atentatit ndaj policëve të UNMIK-ut më 2004 Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka k
Kosovarët nuk paguajnë vetëm për veriun, por për të gjithë serbët Skandali i faturimit të energjisë së harxhuar nga serbët e veriut në kurriz të kosovarëve, bëri që Avokati i Popullit të
UNMIK-u sqaron si e hoqi Haradinajn nga lista e INTERPOL-it UNMIK-u ka ndërmjetësuar mes Kosovës dhe INTERPOL-it, në mënyrë që kjo e fundit të fshijë nga lista 20 emrat ndaj të cil
UNMIK-u tregon si u largua Haradinaj nga lista e INTERPOL-it UNMIK-u ka bërë të ditur se në dhjetor të vitit 2016, Interpolit i është kërkuar nga Kosova që të hiqen urdhër-arrestet
Skandal me tekstet shkollore: Kosova s’e ka shpallur ende pavarësinë Vazhdojnë skandalet me tekstet shkollore të Republikës së Kosovës. Një i tillë është edhe në Librin e Sociologjisë për k
SHBA mbështet dialogun Kosovë-Serbi Zv/ambasadorja e SHBA-ve në Kombet e Bashkuara, Michele Sison, tha sot në Nju Jork se zgjedhjet e fundit lokale ishin nj
Votuesit me dokumente të UNMIK-ut lejohet të votohet Komisioni Qendror i Zgjedhjeve lejon votimin edhe me dokumente të UNMIK-ut, ndërsa për të votuar, mjafton të keni një ng
Loja e UNMIK me të zhdukurit Kryetari i Shoqatës për të Zhdukur “Përkorë” në Podujevë, Latif Mehmeti duke akuzuar UNMIK-un, ka thënë se tash kur ky m
UNMIK ikën vetëm pas shfuqizimit të rezolutës 1244 Largimi i UNMIK-ut nga Kosova është i mundur vetëm në qoftë se Këshilli i Sigurimit të OKB-së heqë Rezolutën 1244 ose bë
Çitaku: Misioni i UNMIK-ut duhet të përfundojë Në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit sot, ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës Vlora Çitaku dha fja
Nga 30 ditë paraburgim të dyshuarve për vrasjen e zyrtarëve të UNMIK-ut Gjykata Themelore e Prishtinës ka marrë vendimin për 30 ditë paraburgim për tre të dyshuarit për vrasjen e rëndë të dy z