999 rezultate për

universitetit

Studentët e Universitetit Bedër, pranë të prekurve nga tërmeti Kolegji Universitar Bedër ka vendosur që periudhën mes datave 2-6 dhjetor ta shpallë "Javën e Vullnetarizmit dhe Solidar
Efektet shëndetësore të ndryshimit të orës Ndryshimi i orës ka efekte të pafavorshme shëndetësore që mund të zgjasin për disa muaj nga momenti i hyrjes në fuqi dhe
Gjykata e Krimeve të Rënda lë në burg pedagogun e Elbasanit Padyshim që skandali seksual që tronditi vetëm pak kohë më parë gjithë opinionin publik dhe sistemin arsimor, nuk është
Nëse keni ndërmend të lini duhanin, këtë ushqim mos e futni në gojë Keni vendosur të lini duhanin? Të gjithë e dimë seesa e vështirë është kjo gjë për t’u bërë ndaj bëhuni gati që të dëgjo
Studenti gjendet i pajetë brenda universitetit Një student është gjetur i vdekur brenda universitetit ‘Canterbury’ në Zelandën e Re. Studenti ka humbur jetën dy mua
Fillon protesta kundër Konstituimit Bashkiak në Shkodër (VIDEO) Ditën e sotme po konstituohet këshili bashkiak në qytetin e Shkodrës. Ashtu sikundër PD paraljmëroi, qytetarët dhe milit
Shihni me vëmendje dorën e një djali, tregon shumë për sjelljen ndaj vajzave Nëse kërkoni të dini si do të sillet një mashkull me ju, mjafton të shikoni me vëmendje dorën e tij. Nëse gishti i ti
Investime milionëshe në Qendrën e Studentëve të Universitetit të Prishtinës Qendra e Studentëve të Universitetit të Prishtinës "Hasan Prishtina", tashmë është shndërruar në një shtëpi të ngrohtë p
Rrëfehet studentja që i hodhi bojë Rektorit të Universitetit të Shkodrës Pak ditë më parë në rrjetet sociale qarkulloi një video ku shfaqej momenti teksa Rektori i Universitetit “Luigj Gurakuqi
Kjo është studentja që i hodhi bojë Rektorin të Universitetit të Shkodrës (VIDEO) Pak ditë më parë në rrjetet sociale qarkulloi një video ku shfaqej momenti teksa Rektori i Universitetit "Luigj Gurakuqi
Besa Shahini reagon 24 orë pas refuzimit të Metës për të shkarkuar Mynyr Konin Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka reaguar 24 orë pas vendimit të Presidentit Meta për të mos pranuar shkarkimin e Rek
AMF, pranë studentëve të Universitetit “Luigj Gurakuqi” në Shkodër për rritjen e edukimit financiar Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare zhvilloi sot, më datë 6 maj 2019, ora 11:30, një leksion të hapur me studentë të Fak
Meta rrëzon Besa Shahinin për shkarkimin e Mynyr Konit Përmes një arsyetimi tepër të gjatë, Presidenti Ilir Meta ka rrëzuar kërkesën e ministres së Arsimit, Besa Shahini për t
PD mbron rektorin: Edi Rama është hipokrit Pas pezullimit nga detyra të Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni nga Ministria e Arsimit, Rinisë dhe Sporte
Pezullohet Rektori i Universiteti të Tiranës, Besa Shahini i kërkon Metës shkarkimin Ministrja e Arsimit Besa Shahini vendos pezullimin e rektorit të Universitetit të Tiranës dhe ia këkon presidentit ta sh
Për këtë mur shpenzohen nga lekët e qytetarëve 600 mijë dollarë (FOTO LAJM) Universiteti Bujqësor i Tiranës ka shpenzuar 600 mijë dollarë për të ndërtuar një mur rrethues, i cili në pjesën më të m
“Më rehat se çdo mbret” Mynyr Koni shpërthen ndaj Ramës Ditën e sotme kryeministri Rama hodhi disa akuza ndaj Rektorit të UT Mynyr Koni ku deklaroi se ai është më rehat se “çdo
Rama iu rikthehet protestave të studentëve, ka një merak me rektorin Kryeministri Edi Rama ka kritikuar dhe sulmuar sërish rektorin e Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Ai tha se pas pro
Gjuha maqedonase do të mësohet edhe në Universitetin e Korçës Në Universitetin e Korçës “Fan Noli” do të ketë mësim për gjuhën maqedonase. Kjo ide ka lindur nga Simpoziumi shkencor k
Ministrja e Arsimit trembet nga mediat, braktis takimin me studentët Ministrja e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, Besa Shahini ka braktisur takimin me Senatin e Universitetit të Shkodrës “Luig