999 rezultate për

universitetit

Muzeu i Shkencave të Natyrës pritet të marrë emrin Sabiha Kasimati Me rastin e 8 Marsit, pas një parashtrimi të idesë së Autoritetit për Informimin dhe Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtet
Shiste diploma false, arrest shtëpie për pronarin e "Kristalit" Ditën e sotme, Gjykata e Tiranës ka vendosur "arrest shtëpie" për Ahmet Muçajn, pronari i universitetit "Kristal". V
Prokuroria i kërkon ministrisë regjistrat e Universitetit "Kristal" Prokurorët e Tiranës kanë këqyrur regjistrat e dorëzuar nga universiteti “Kristal”, pasi u mbyll në vitin 2014. Ky ve
U kap mat duke shitur diploma, si u arrestua pronari i "Kristal" Ditën e sotme është vënë në pranga shtetasi Ahmet Muçaj, ish-pronar i Universitetit privat "Kristal". Burime nga blu
Arrestohet pronari i Universitetit të famshëm privat Ditën e sotme është vënë në pranga ish- pronari i Universitetit Privat "Kristal". Në pranga është vënë, Ahmet Muça n
Ndërron jetë biznesmeni i njohur shqiptar Biznesmeni Gëzim Memlika ka ndërruar jetë një ditë më parë. Memlika i cili ka qenë pronari i markës së këpucëve "Bufa
Studim, vëllezërit dhe motrat ndihmojnë në zhvillimin e ndjeshmërisë Të kesh një vëlla, apo motër, mund të na bëjë më të mirë dhe më të ndjeshëm dhe rritja me njëri-tjetrin mund të luajë nj
Muzika ju motivon që të ushtroni Dëgjueset janë bërë një pajisje që çdokush e merr me vete në palestër. Shkencëtarët edhe njëherë kanë treguar se përd
Mynyr Koni sfidon dekanët e UT: Ju siguroj që s'do të shkarkohem Katër dekanë të Fakulteteve të Tiranës, Artur Sula, Edmond Rapti, Artan Hoxha, dhe Dhori Kule në një konferencë për shty
Katër dekanët e UT kërkojnë zyrtarisht shkarkimin e Mynyr Konit Ditën e sotme, dekanët e katër fakultetëve në Universitetin e Tiranës i kanë kërkuar me një kërkesë zyrtare ministres së
Rituali poshtërues, të rinjtë zvarriten nëpër zorrët dhe gjakun e kafshëve (FOTO LAJM) Një hetim është duke u zhvilluar, pasi pamjet filmike zbuluan një ceremoni të çuditshme për studentët e rinj të universi
Studentët shqiptarë do përfaqësojnë Shqipërinë në Festivalin e Universitetit Amerikan të Bullgarisë Të rinj nga mbi 40 shtete, përfshirë Shqipërinë, do prezantojnë ushqime dhe kërcime karakteristike të vendlindjes së tyr
10 ditë pa marrë rrogat, pedagogët kërcënojnë me grevë Tashmë aknë kaluar 10 ditë dhe pedagogët e universitetit të Tiranës, akoma nuk kanë marrë rrogën. Për këtë arsye, në
Studentët së shpejti në protesta Përfaqësues të organizatës studentore “Reforma”, kanë kundërshtuar vendimin e Këshillit Drejtues të Universitetit të Pri
Studentët: Ideja e Selim Pacollit për ndërtimin e xhamisë në UP, e rrezikshme Në një reagim publik Parlamenti Studentor i Universitetit të Prishtinës ka thënë që ata e shohin si shumë të rrezikshme
Hasani mirëpret ndarjen e parcelës për Kampusin e Universitetit të Gjilanit Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka mirëpritur vendimin e Qeverisë për ndarjen e parcelës për ndërtimin
Çfarë ndodh kur një vajzë provokuese kalon nëpër rrugët e Kairos? (VIDEO) Një video shokuese tregon se një studente femër e cila ngacmohet seksualisht ndërsa ecën nëpër kampusin e saj në Univers
Sulmi në kampusin e universitetit, raportohet për 9 viktima (FOTO LAJM) Së paku nëntë veta janë vrarë kur talibanët pakistanezë, të veshur në burka, kanë sulmuar kampusin e një universiteti të
OJQ-të alarmojnë për gjendjen në UP Përzgjedhja e stafit akademik në baza partiake, klanore e familjare, avancimet e pamerituara, mungesa e profesorëve në l
Studentët kërkojnë rrëzimin e rektorit të UP-së Organizata “Demokracia Studentore” ka kërkuar shkarkimin e trupit gjykues së Gjykatës së Apelit pasi që vendosi pro Kish