999 rezultate për

universitetin

EMRAT/ Arrestohen tre sekserë për korrupsion në Universitetin e Elbasanit, në hetim 3 petagogë Një tjetër rast korrupsioni është zbuluar në Universitetin e ELbasanit "Aleksandër Xhuvani" ku si pasojë kanë rënë në pr
Zv. Presidenti i "Oracle" vizitë në Universitetin e Durrësit (FOTO LAJM) Lajme të mira vijnë nga bashkëpunimi i biznesit me botën akademike. Zëvendës-Presidenti i “Oracle” për Lindjen e Mesme d
Së shpejti do ta karikoni celularin vetëm disa herë në vit Një material që po përdoret në bateritë e celularëve do të rrisë kohëzgjatjen e energjisë së tij kështu që nuk do të jet
A e dini se çfarë kanë studiuar Trump, Merkel, Putin, Macron e Erdogan? Kur bëhet fjalë për punën tepër sfiduese të drejtimit të një kombi, arsimimi universitar mund të ndihmojë në ngritjen e
Erdogani blen universitetin shqiptar (FOTO LAJM) Fondacioni “Maarif” , dega ideologjike e pushtetit të presidentit turk Rexhep Taip Erdogan, ka blerë UNYT-në, “Univesit
E pabesueshme, djali 8 vjeç mbaron gjimnazin dhe fillon universitetin Një djalë belg ka mbaruar shkollën e mesme pasi ka përfunduar studimin gjashtëvjeçar në vetëm një vit e gjysmë. Laure
Kjo është përgatitja profesionale e ministrave të rinj Mbrëmë vonë Kuvendi votoi emrat e katër ministrave të rinj në Qeverinë e Zoran Zaevit. Katër ministrat e rinjë vijnë nga
Diplomohet në moshën 89 vjeçare, kërkon edhe masterin (VIDEO) Ella Washington, 89-vjeçe, nga SHBA-të, është diplomuar në universitetin Liberty të Virginia, por ajo thotë se nuk e ka
Mjeku më i ri në botë, 13 vjeç mbaroi universitetin Sot bëhen 23 vjet që kur indiano amerikani, Balamurali Ambati, diplomoi për mjekësi duke u bërë mjeku më i ri në botë.
Njihuni detajisht me kandidatët e Gjykatës Kushtetuese Parlamentarët sot do të mblidhen në seancë të re plenare me vetëm një pikë të rendit të ditës, “përzgjedhja e kandidatëv
Astma, gjithçka që duhet të dini për sëmundjen që iu merr frymën Hulumtuesit në Uells dhe Angli e kanë zhvilluar një ilaç shumë efektiv kundër astmës, dhe gjatë procesit mund ta kenë zb
Historia e vajzës nga Kosova që shkëlqeu në Britaninë e Madhe “Tani për tani nuk është duke u mësuar për neuroshkencë në Kosovë”. Kështu tregon Egzona Morina, një studente e doktorat
E çuditshme ose jo, njeriu më i pasur i Shqipërisë është pa universitet Edhe pse nuk wshtë model për tu ndjekur, në fakt hsumica enjerëzve më të suksesshëm në botë, janë ata që braktisën univ
Maqedoni, skandal me diplomat false Tre kallëzime penale janë ngritur për punësime me diploma të falsifikuara. Sipas Sektori për Punë të Brendshme në Kumano
Dalin fotot e të dashurës së Gaz Pajës: "E bukura e dheut" (FOTO LAJM) Prej disa kohësh, aktori i njohur Gaz Paja është duke shijuar një histori të bukur dashurie me një vajzë bonde. Vetë
NGJARJA/ Si u vranë katër profesorë në universitetin e njohur të Turqisë Një sulm i tmerrshëm ka ndodhur sot në Universitetin Osman Gazi në qytetin e Eski-Sehir të Turqisë në të cilin u vranë k
Bukuroshja maqedonase që mbështet Ligjin e Gjuhës Shqipe Maqedonasja Bojana Stefanovska është një nga ata protagonistë që përkrahë miratimin e ligjit për gjuhët dhe se sipas saj
Protestuan kundër Lumnije Thaçit prodekane, arrestohen 7 studentë Lëvizja Studentore për Barazi – “STUDIM KRITIKË VEPRIM” në Universitetin e Mitrovicës, organizoi një aksion simbolik për
Dy të vdekur pas të shtënave në Universitetin Michigan Dy persona janë qëlluar për vdekje pasi një person filloi të shtinte me armë zjarri brenda konviktit të Universitetit Mi
Universiteti i Prishtinës, marrëveshje bashkëpunimi me Universitetin e Moskës Në Moskë, Universiteti I Prishtinës me seli në Mitrovicë, ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me Universitetin shtetë