999 rezultate për

universiteti

Universiteti i Prishtinës, marrëveshje bashkëpunimi me Universitetin e Moskës Në Moskë, Universiteti I Prishtinës me seli në Mitrovicë, ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me Universitetin shtetë
Muzika ju motivon që të ushtroni Dëgjueset janë bërë një pajisje që çdokush e merr me vete në palestër. Shkencëtarët edhe njëherë kanë treguar se përd
Mynyr Koni sfidon dekanët e UT: Ju siguroj që s'do të shkarkohem Katër dekanë të Fakulteteve të Tiranës, Artur Sula, Edmond Rapti, Artan Hoxha, dhe Dhori Kule në një konferencë për shty
Katër dekanët e UT kërkojnë zyrtarisht shkarkimin e Mynyr Konit Ditën e sotme, dekanët e katër fakultetëve në Universitetin e Tiranës i kanë kërkuar me një kërkesë zyrtare ministres së
Ka një ushtri propagande nga pas: Teknika e re e Ramës në Facebook (FOTO LAJM) Kryeministri Rama e ka kthyer totalisht në instrument propagande televizionin e tij ERTV në Facebook duke nxjerrë aty me
Rituali poshtërues, të rinjtë zvarriten nëpër zorrët dhe gjakun e kafshëve (FOTO LAJM) Një hetim është duke u zhvilluar, pasi pamjet filmike zbuluan një ceremoni të çuditshme për studentët e rinj të universi
Studentët shqiptarë do përfaqësojnë Shqipërinë në Festivalin e Universitetit Amerikan të Bullgarisë Të rinj nga mbi 40 shtete, përfshirë Shqipërinë, do prezantojnë ushqime dhe kërcime karakteristike të vendlindjes së tyr
10 ditë pa marrë rrogat, pedagogët kërcënojnë me grevë Tashmë aknë kaluar 10 ditë dhe pedagogët e universitetit të Tiranës, akoma nuk kanë marrë rrogën. Për këtë arsye, në
Ndahet nga jeta profesori dhe pedagogu, Remzi Nesimi Në orët e vona të datës 3 shkurt u nda nga jeta, gjuhëtari, pedagogu dhe studiuesi Prof. Dr. Remzi Nesimi. Ceremonia e v
Shkenca tregon se si do të shërohet verbëria Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, në botë ka 285 milionë njerëz që janë plotësisht ose pjesërisht të verbër.
Kjo shqiptare, është femra e parë në botë me doktoraturë në Filozofi Elena Lucrezia Peshkopia është e para grua shqiptare në botë që në vitin 1678 ka arritur të marrë doktoraturën në filozo
Tre zakone që zgjasin jetën tuaj për 7 vjet Studimi i ri ka të bëjë me një mënyrë jetese të shëndetshme. Për herë të parë, shkencëtarët kanë lidhur tri gjëra – mos
Konflikti në Ukrainë ka rritur përhapjen e HIV-it Konflikti në lindje të Ukrainës ka rritur përhapjen e virusit HIV në gjithë vendin, zbulon një studim i ri. Donjecku
Studentët së shpejti në protesta Përfaqësues të organizatës studentore “Reforma”, kanë kundërshtuar vendimin e Këshillit Drejtues të Universitetit të Pri
Zbulohet një qytet i humbur 2500-vjeçar në Greqi (FOTO LAJM) Arkeologët kanë zbuluar një qytet të humbur 2500 vjeçar në Greqi. Studiuesit nga Universiteti i Gothenburgut dhe Univ
Qeveria planifikon të ulë në dy numrin e universiteteve publike Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) dhe Qeveria e Kosovës gjatë këtij muaji do të vendosin se sa do t
Studentët: Ideja e Selim Pacollit për ndërtimin e xhamisë në UP, e rrezikshme Në një reagim publik Parlamenti Studentor i Universitetit të Prishtinës ka thënë që ata e shohin si shumë të rrezikshme
Hasani mirëpret ndarjen e parcelës për Kampusin e Universitetit të Gjilanit Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka mirëpritur vendimin e Qeverisë për ndarjen e parcelës për ndërtimin
Çfarë ndodh kur një vajzë provokuese kalon nëpër rrugët e Kairos? (VIDEO) Një video shokuese tregon se një studente femër e cila ngacmohet seksualisht ndërsa ecën nëpër kampusin e saj në Univers
Për herë të parë në 14 vjet, universiteti më i mirë në botë nuk është në Amerikë (FOTO LAJM) Për herë të parë në 14 vjet, një kolegj amerikan nuk ka goditur dy vendet e para në një renditje të universiteteve më të