999 rezultate për

universiteteve

Sezoni i provimeve, Kushi apel të rëndësishëm universiteteve Ministrja e Arsimit Evis Kushi, ka reaguar pas masave të reja të cilat u morën sot me qëllim parandalimin e përhapjes s
A do të rikthehen studentët në auditore, përgjigjet Rakacolli Komiteti Teknik i Ekspertëve në një deklaratë të bërë sot për gazetarët tha se në dy javët e fundit ka pasur një rritje
Besa Shahini jep udhëzimet e fundit: Deri më 15 maj plani urgjent nga universitetet Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka pasur sot komunikim me rektorët e universiteteve publike mbi marrjen e masave për mb
Spaho: Rifillimi i mësimit në universitete akt kriminal Përmes një deklarate për mediat, nënkryetari i PD-së Edmond Spaho, u shpreh kundër vendimit të qeverisë për rifillimin e
Mësim në gusht, provimet në tetor: Besa Shahini tregon çfarë do bëhet me studentët e universiteteve Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka bërë me dije vendimin e marrë për mënyrën se si do të zhvillohet mësimi në universit
Shahini tregon kur do të zgjidhen drejtuesit e universiteteve Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini ka njoftuar se më datën 8 maj do të zhvillohen zgjedhjet për drejt
Pas mbylljes së universiteteve reagon Haradinaj: I pa pranueshëm vendimi Kryeministri I Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas mbylljes të tri Universiteteve publike në Kosovës. Ai përmes një
Rikthehen protestat e studentëve, me qindra mblidhen para Universiteteve (VIDEO) Studentët ashtu siç kishin paralajmëruar, janë rikthyer ditën e sotme për të protestuar para kryeministrisë. Në të g
Shpërdorimi i fondeve të universiteteve për luks nga dekanët dhe zyrtarët e qeverisë Pa përgjegjësi nuk mund të mbeten edhe rektorët me dekanët e universiteteve. Bordi i Administrimit është një organiz
Bordet e Administrimit për financat e Universiteteve kontrollohen nga qeveria Bordet e Administrimit janë instanca që kontrollojnë anën financiare të Universiteteve. Senati rregullon anën akademike,
Qeveria shkarkon të gjithë administratorët e universiteteve pas protestave të studentëve Ashtu siç pritej, pasi realizoi dy takime me studentët, Rama ka filluar tërheqjen e tij dhe plotësimin e kërkesave të ty
Nis protesta e studentëve shqiptarë të Maqedonisë Me moton “#MeStudentët”, sot po protestojnë studentët shqiptarë të Maqedonisë. Protesta në Sheshin “Iliria” në Tetovë
Zëri i Amerikës: Rama, fjalim pa lidhje për studentët Protesta e studentëve të universiteteve publike në Shqipëri ka bëri jehonë të madhe duke tërhequr vëmendjen e opinionit
"Ligji nuk është zbatuar", Rama ia ngec fajin Universiteteve Kryeministri Edi Rama nk heq dorë nga Ligji për Arsimin e Lartë, duke e deklaruar një ligj efikas. Rama tha në Opinio
Artan Fuga: Bordet e administrimit të universiteteve duhen shkarkuar brenda ditës Nga Artan Fuga Pse e argumentoj njerën nga 11 propozimet që kam bërë për zgjidhjen e krizës të rëndë të univer
"Ne nuk jemi bankomat", rinis protesta e studentëve në Tiranë (VIDEO) Studentet për të tretën ditë me radhë janë ngritur në protestë kundër tarifavee të larta. Marshimi sapo ka nisur dhe
Ngrihen studentët! Pas Tiranës, në protestë Durrësi, Elbasani e Korça Studentët e Universiteteve Publike ditën e djeshme kanë protestuar me orë të tëra kundër rritjes së tarifave për ta.
Aplikimet në universitete, ja degët e preferuar Plot 24.287 kandidatë kanë aplikuar për të studiuar në universitet, por ato publike mbeten më të preferuarat nga maturan
Zhveshje dhe kokainë, brenda botës së errët të Oxford dhe Cambridge (FOTO LAJM) Oxford dhe Cambridge njihen si dy nga univeristetetmë të mira në botë, por pavarësisht emrit të madh që ato mbartin, çfa
Kuvend, ligji për arsimin e lartë kaloi fazën e parë Propozim ligji i ri për arsim të lartë kaloi fazën e parë të leximit në kuvend. Sipas ministres për Arsim, Renata Deskos