999 rezultate për

universitetet

Veliaj: Po përmbushim pjesën tonë të Paktit për Universitetet Studentët e mjekësisë që jetojnë në Godinën Nr.1 në qendrën rezidenciale në rrugën “Dibrës” kanë tashmë ambiente më të m
Braçe frikëson universitetet, kërkon të reagojnë publikisht Zv/kryeministri i ri Erjon Braçe ka kërkuar nga të gjithë universitetet që të njoftojnë se ka rinisur procesi mësimor, p
"Ligji nuk është zbatuar", Rama ia ngec fajin Universiteteve Kryeministri Edi Rama nk heq dorë nga Ligji për Arsimin e Lartë, duke e deklaruar një ligj efikas. Rama tha në Opinio
Nikolla heq përgjegjësinë nga vetja: E kërkuan Universitetet Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, ka folur në Open për protestën e sotme. Ajo ndër të tjera deklaroi se kërkesa p
Rama merr një vendim të ri pas protestës të studentëve Kryeministri Rama ka sqaruar me anë të një postimi në Twitter përmes 5 pikave, të gjitha pretendimet e atyre studentëve
Pse nuk po mbyllen universitetet private me probleme në Kosovë? Një raport i Ministrisë së Arsimit i dërguar në Qeveri nxjerr veç të dhëna negative për universitete e hapura në kohën k
Ndodh e papritura, maturantët po zgjedhin më tepër universitetet jopublike Procesi i regjistrimit në universitete për maturantët e shpallur fitues në raundin e parë të aplikimeve do të nisë nesër
Paradoksi në Universitetet publike: Nuk ka kushte, por blihet një makinë 76 milionë lekë Paratë e tarifave të studentëve dhe të ardhurat nga buxheti i shtetit janë shpenzuar në Univerësitet Publike më së shumt
Sa afër por sa larg janë dy universitetet në Mitrovicë Dy universitete në Mitrovicë, njëri në veri e tjetri në jug, njëri që pretendon të jetë Universitet i Prishtinës që funk
Universitetet private, ku shkuan studentët e atyre që u mbyllën Dy vite pas mbylljes së gjysmës së universiteteve private nga ana e Ministrisë së Arsimit, ato që rezistuan, në pjesën m
Këto janë universitetet private më të zgjedhura nga studentët (FOTO) Ka përfunduar faza e parë e regjistrimeve në universitetet shqiptare ndërsa Ministria e Arsimit ka bërë publike dhe shif
Ja shtetet qe kanë 200 universitetet më të mira në botë (LISTA) Universitetit i Oxfordit është shpallur si më i miri në listën e universiteteve më të mira në botë, sipas rankimit të fu
Qeveria po avancon vetëm përdorimin e gjuhës maqedonase Qeveria e Maqedonisë në seancën e djeshme ka miratuar masat për avancimin e gjendjes së gjuhës maqedonase dhe ka obligua
Studentët braktisin Shqipërinë! 6400 vende të lira në universitetet vendase Ka përfunduar faza e parë e konkurrimit në universitete dhe Ministria e Arsimit bëri publike numrin e kuotave dhe matura
Universitetet e Maqedonisë askund në listën e Shangait, ja cili është universiteti më i mirë në botë Edhe sivjet asnjë nga universitetet e Maqedonisë nuk u gjet në top “500” universiteteve më të mira të listës prestigjioz
Renditja, këta janë universitetet më të mira në Maqedoni Maqedonia është i vetmi vend në rajon që ka bërë renditjen e Institucioneve të Arsimit të Lartë. Ministria e Arsimit
Del renditja, këto janë universitetet më të mira publike dhe private në Shqipëri Universiteti Bujqësor i Tiranës është institucioni i arsimit të lartë më i mirë në publik Shqipëri për vitin 2017. Sa i
Udhëzim për maturantët, ja pikët e fundit që ju bëjnë fitues në gjithë universitetet Janë publikuar pikët minimale që i duhen një kandidati për të zënë një vend në universitet. Për t’u nënvizuar është
Studentët dëshmojnë shifrat alarmante të korrupsionit në universitetet publike Niveli i korrupsionit në universitetet publike paraqitet në tregues alarmant sipas një studimi të kryer sëfundmi. Thu
Ja niveli i universiteteve shqiptare sipas raportit të Komisionit Evropian (VIDEO) Raporti i Komisionit Evropian për arsimin e lartë në Ballkanin Përendimor ka nxjerrë përfundime interesante për Shqipëri