E FUNDIT/ Me koronavirus nga 27 nëntori, Etrit Berisha shtrohet në spital
999 rezultate për

universitete

Si do të zhvillohet mësimi nga 1 dhjetori, ç'ndodh me maturantët dhe universitetet Ministrja e Arsimit Evis Kushit ka sqaruar sot me anë të një deklarate se si do të vijojë mësimi pas 1 dhjetorit. Ash
Si do të vazhdojë mësimi për universitetet, komisioni merr vendimin Komiteti Teknik i Eskpertëve ka vendosur që Universitetet duhet të vazhdojnë mësimin online. Sipas zv/ministres së Shënd
Ministrja e Arsimit në Përballë: Universitetet dhe konviktet vatra infeksioni! Ministrja e arsimit Evis Kushi thotë se vendimi i beftë për nisjen e vitit akademik online ishte i nevojshëm pasi komite
Mësimi në universitete do zhvillohet online, studentët ngrihen në protestë Studentët kanë vendosur të ngrihen në protestë pas vendimit për zhvillimin e mësimit online. Data kur ishte paracaktu
Universitetet drejt mbylljes, mësimi vetëm online Drejtuesja e Komitetit Teknik, Mira Rakacolli ka njoftuar ditën e sotme se është vendosur që Universitetet do të zhvillo
Mësim i kombinuar klasa-online, si do të jetë viti i ri akademik në universitete Edhe viti i ri akademik do të nisë në përshtatje me kushtet e “normalitetit të ri”. Pas kthimit në auditorë të studen
Meta dekreton rektorët e rinj në universitete Presidenti Ilir Meta ka dekretuar 12 rektorët e rinj të Universiteteve publike në vend të dala nga gara zgjedhore e 30 k
Arben Gjata rizgjidhet rektor i Mjekësisë për mandatin e 5-të, kush janë fituesit në 12 Universitete Ka përfunduar numërimi i votave në Universitetin e Mjekësisë, ku Prof. Dr Arben Gjata është rizgjedhur rektor, për manda
Universitetet në SHBA në alarm: Çfarë po ndodh me frekuentimin e studentëve Universitetet amerikane po përgatiten për një rënie të madhe të numrit të regjistrimeve nga studentë të huaj si dhe të a
Besa Shahini: Zgjedhjet në universitete do mbahen në 30 korrik Zgjedhjet në universitete do të mbahen në datën 30 korrik të këtij viti. Vendimin e ka bërë publik ministrja e Arsimit,
PD reagon për shtyrjen e zgjedhjeve në Universitete: Fitore e studentëve Ditën e sotme ministrja e Arsimit Besa Shahini, ka bërë të ditur se zgjedhjet në Universitete janë shtyrë deri në një mo
Artan Fuga: Studentët të revoltuar i thanë “jo” zgjedhjeve farsë në universitete Postimi i Artan Fugës Ku e pashë të ardhmen e kombit! Mirënjohje për ata qindra e mijra të rinj, studente
Vendimi i Shahinit për të shtyrë zgjedhjet në universitete, reagon Mynyr Koni Rektori i Universitetit të Tiranës Mynyr Koni ka falënderuar ministren e Arsimit Besa Shahini për shtyrjen e zgjedhjeve
Shahini nxjerr urdhrin: Zgjedhjet në Universitete do të shtyhen në një moment të dytë (FOTO LAJM) Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, ka bërë të ditur se zgjedhjet në Universitete janë shtyrë deri në një moment të dytë,
Mynyr Koni letër ministres Shahini: Shty zgjedhjet në Universitete (FOTO LAJM) Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni i ka kërkuar publikisht ministres së Arsimit, Besa Shahini që të shtyjë z
Besa Shahini jep udhëzimet e fundit: Deri më 15 maj plani urgjent nga universitetet Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka pasur sot komunikim me rektorët e universiteteve publike mbi marrjen e masave për mb
Spaho: Rifillimi i mësimit në universitete akt kriminal Përmes një deklarate për mediat, nënkryetari i PD-së Edmond Spaho, u shpreh kundër vendimit të qeverisë për rifillimin e
Mësim në gusht, provimet në tetor: Besa Shahini tregon çfarë do bëhet me studentët e universiteteve Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka bërë me dije vendimin e marrë për mënyrën se si do të zhvillohet mësimi në universit
"A do të hapen universitetet, kam qeranë për të paguar", Rama i përgjigjet studentit "Cfarë do të behët me universitetet, ju lutem na ktheni përgjigje se kemi qeratë e shtëpive për të paguar..." Pas ven
Shahini tregon kur do të zgjidhen drejtuesit e universiteteve Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini ka njoftuar se më datën 8 maj do të zhvillohen zgjedhjet për drejt