999 rezultate për

universitare

PD mbron rektorin: Edi Rama është hipokrit Pas pezullimit nga detyra të Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni nga Ministria e Arsimit, Rinisë dhe Sporte
"Kjo është demokracia, kur ka kuvende dhe dialog horizontal" ARTAN FUGA Eshtë për herë të parë që nesër më 25 janar antarë të asambleve të universitetit të Tiranës, por edhe të t
Disa kirurgë nuk i besojnë politikës, vazhdojnë grevën Ndonëse greva e profesionistëve shëndetësorë e cila ishte organizuar nga Federata Sindikale e Shëndetësisë, është ndërpr
Artan Fuga: Si na kanë grabitur “skifterët” e politikës ne “lepujt” universitarë! Pedagogu Artan Fuga, në një shënim të fundit në rrjetet sociale ka reaguar edhe një herë për problematikën në universite
Forumi për Liritë Akademike pedagogëve: Bashkohuni në protestë Forumi për liritë Akademike dhe Autonominë Universitare ka ftuar pedagogët t’i bashkohen protestës së studentëve. "Fo
Rasti Almiri, Klinika Universitare distancohet nga ekspertët Klinika Universitare e Psikiatrisë, distancohet nga përgjegjësia për ekspertizën neuropsikiatrike në rastin e Almir Aliu
Një bibliotekë gjigante ndëruniversitare në Tiranë! Nga Artan Fuga O shtet, të përulem si robërit padishahut të madh dhe rrezendriçues, a ka mundësi të ndërtoni
Nuk ndalen ndërtimet në Tiranë, kullë gjigante brenda QSUT-së Një godinë e re 8-katëshe do të ndërtohet në QSUT dhe do të shërbejë për mjekësinë e përgjithshme. Ky është vendimi i
Fakulteti i Mjekësisë dhe QSUT pësojnë ndryshime, qeveria merr një vendim Me anë të një vendimi qeveria shqiptare, ka kërkuar shpronësimin e e disa pronave dhe pasurove të paluajtshme, të cilat
Ndotja e ajrit mbush QKUK-në Për shkak të ndotjes së ajrit në Prishtinë numri i pacientëve që po kërkojnë ndihmë mjekësore në Klinikën e Pulmologjisë
Ja drejtorat e rinj të Kardiologjisë dhe të Klinikës së Syve në Shkup Drejtorë të rinj janë emëruar në klinikat universitare të Nefrorgjisë, Toksikologjisë, Kardiologjisë dhe Sëmundjeve të S
Familja e Astrit Deharit kërkon hetim ndërkombëtar (VIDEO) Dy ekspertiza të bëra nga instituti i mjekësisë ligjore në Prishtinë, nuk rezultuan të bindshme për prindërit e Astrit D
Presidenca shpall dy vende vakante, ja kushtet që duhet të plotësohen Nishani ka shpallur fillimin e procedurave për personat e interesuar që kërkojnë të aplikojnë për vendet vakante për dy
TIRANE/47-vjeçari i jep fund jetës me fostoksinë Një 47 vjeçar nuk ia ka dalë dot mbanë, ku pasi kishte pirë fostoksinë, ai ishte transportuar në Qendrën Spitalore Unive
Rreth 14 për qind e të pastrehëve në Francë kanë diplomë universitare 14 për qind e të pastrehëve në Francë kanë diplomë universitare, këto të dhëna vijnë nga Instituti Nacional për Statisti
Profesorët universitarë përballë Komisionit Shtetëror Pesë profesorë universitarë të fushave të ndryshme, do të ulen më 3 gusht përballë anëtarëve të Komisionit për shënjimin
Xhamia Burmali në vitin 1899 (FOTO) Xhamia e Burmalisë në Shkup, viti 1899. Xhamia ka qenë pranë urës së gurit. Fotografia është marrë nga Biblioteka Un
Përdorni drogë? Ja si ta zgjidh mjeku hallin për testin e drogës Rastet kur ndodh abuzimi nga bluzat e bardha nuk janë të pakta dhe këto shpeshherë janë vënë në dukje dhe për autoritete
Në pikë të hallit për ujë, të afërmit e pacientëve me bidona në spital (FOTO LAJM) Një gjëndje e mjeruar, ku mungon edhe uji i pijshëm është pasqyra e përgjithshme e Qëndrës Spitalore Universitare në Tir
Vazhdojnë bisedimet teknike në Bruksel Sot dhe nesër po vijojnë bisedimet në Bruksel, ku temat kryesore do të jenë liria e lëvizjes, marrëveshja për njohjen e