999 rezultate për

universitare

Protesta për Klodian Rashën, njëri prej policëve rrezikon humbjen e syrit Ministria e Shëndetësisë ka dhënë detaje në lidhje me gjendjen e efektivëve të plagosur, të cilat aktualisht ndodhen në
Infektohen me koronavirus tre infermiere në Klinikën Universitare në Shkup Tre infermiere nga Klinika Universitare në Shkup kanë testuar pozitive me koronavirus. Mësohet se janë infektuar përm
Ngadalë drejt normalitetit, kur nis hapja graduale e sistemit shëndetësor Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, gjatë një vizite në Spitalin e Kirurgjisë në Qendrën
Emojit bëhen pjesë e rëndësishme e studimeve universitare Studentët e universitetit tani mund të studiojnë emojis të cilat përdoren gjerësisht në Instagram, Facebook e media të t
Mësohet gjendja e punëtorit të ndërtimit që ra nga lartësia Një punëtori i ndërtimtarisë është rrëzuar sot derisa ishte duke punuar në ndërtimin e një çerdheje në Prishtinë Rast
PD mbron rektorin: Edi Rama është hipokrit Pas pezullimit nga detyra të Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni nga Ministria e Arsimit, Rinisë dhe Sporte
"Kjo është demokracia, kur ka kuvende dhe dialog horizontal" ARTAN FUGA Eshtë për herë të parë që nesër më 25 janar antarë të asambleve të universitetit të Tiranës, por edhe të t
Disa kirurgë nuk i besojnë politikës, vazhdojnë grevën Ndonëse greva e profesionistëve shëndetësorë e cila ishte organizuar nga Federata Sindikale e Shëndetësisë, është ndërpr
Artan Fuga: Si na kanë grabitur “skifterët” e politikës ne “lepujt” universitarë! Pedagogu Artan Fuga, në një shënim të fundit në rrjetet sociale ka reaguar edhe një herë për problematikën në universite
Forumi për Liritë Akademike pedagogëve: Bashkohuni në protestë Forumi për liritë Akademike dhe Autonominë Universitare ka ftuar pedagogët t’i bashkohen protestës së studentëve. "Fo
Rasti Almiri, Klinika Universitare distancohet nga ekspertët Klinika Universitare e Psikiatrisë, distancohet nga përgjegjësia për ekspertizën neuropsikiatrike në rastin e Almir Aliu
Një bibliotekë gjigante ndëruniversitare në Tiranë! Nga Artan Fuga O shtet, të përulem si robërit padishahut të madh dhe rrezendriçues, a ka mundësi të ndërtoni
Nuk ndalen ndërtimet në Tiranë, kullë gjigante brenda QSUT-së Një godinë e re 8-katëshe do të ndërtohet në QSUT dhe do të shërbejë për mjekësinë e përgjithshme. Ky është vendimi i
Fakulteti i Mjekësisë dhe QSUT pësojnë ndryshime, qeveria merr një vendim Me anë të një vendimi qeveria shqiptare, ka kërkuar shpronësimin e e disa pronave dhe pasurove të paluajtshme, të cilat
Ndotja e ajrit mbush QKUK-në Për shkak të ndotjes së ajrit në Prishtinë numri i pacientëve që po kërkojnë ndihmë mjekësore në Klinikën e Pulmologjisë
Ja drejtorat e rinj të Kardiologjisë dhe të Klinikës së Syve në Shkup Drejtorë të rinj janë emëruar në klinikat universitare të Nefrorgjisë, Toksikologjisë, Kardiologjisë dhe Sëmundjeve të S
Familja e Astrit Deharit kërkon hetim ndërkombëtar (VIDEO) Dy ekspertiza të bëra nga instituti i mjekësisë ligjore në Prishtinë, nuk rezultuan të bindshme për prindërit e Astrit D
Presidenca shpall dy vende vakante, ja kushtet që duhet të plotësohen Nishani ka shpallur fillimin e procedurave për personat e interesuar që kërkojnë të aplikojnë për vendet vakante për dy
TIRANE/47-vjeçari i jep fund jetës me fostoksinë Një 47 vjeçar nuk ia ka dalë dot mbanë, ku pasi kishte pirë fostoksinë, ai ishte transportuar në Qendrën Spitalore Unive
Rreth 14 për qind e të pastrehëve në Francë kanë diplomë universitare 14 për qind e të pastrehëve në Francë kanë diplomë universitare, këto të dhëna vijnë nga Instituti Nacional për Statisti