999 rezultate për

universitar

Emojit bëhen pjesë e rëndësishme e studimeve universitare Studentët e universitetit tani mund të studiojnë emojis të cilat përdoren gjerësisht në Instagram, Facebook e media të t
10 shtete që ofrojnë arsim universitar 100% pa pagesë (FOTO LAJM) Thuhet se që të arsimohesh më së miri duhet edhe të paguash kosto të larta për vitin akademik si ndodh edhe me disa nga
Tentoi të vetëvritej, ndërron jetë kosovare në burgun e Lozanës Një shtetas i Kosovës ka vdekur në Spitalin Universitar të Lozanës (CHUV). Vdekja ka ndodhur pas një përpjekjeje për vet
Mësohet gjendja e punëtorit të ndërtimit që ra nga lartësia Një punëtori i ndërtimtarisë është rrëzuar sot derisa ishte duke punuar në ndërtimin e një çerdheje në Prishtinë Rast
Shpërthimi në ish-bllok, mësohet gjendja e të plagosurve Drejtoria e Spitalit Universitar të Traumës në Tiranë ka dhënë informacione në lidhje me gjendjen shëndetësore të person
Hysni Ismaili, emërohet ministër i Kulturës Nga burime brenda Qeverisë mësohet emri i njërit nga ministrat e rinj të kabinetit qeveritarë, transmeton Alsat-m. Si
Profesori universitar zgjidh dilemën, pse arusha po sillet nervoze në Prizren? Vendimi për vrasjen e “Arushës së Murrme” në Prizren, i marrë nga Drejtorati Qendror i Inspekcionit për Pylltari dhe Gju
PD mbron rektorin: Edi Rama është hipokrit Pas pezullimit nga detyra të Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni nga Ministria e Arsimit, Rinisë dhe Sporte
Makth i vërtetë! Mjekët gjejnë 4 bletë brenda syve të 20-vjeçares Katër bletë janë gjetur brenda syve të një të reje në Tajvan. “Ky mund të jetë rasti i parë në botë”, mësohet se kenë th
"Kjo është demokracia, kur ka kuvende dhe dialog horizontal" ARTAN FUGA Eshtë për herë të parë që nesër më 25 janar antarë të asambleve të universitetit të Tiranës, por edhe të t
Disa kirurgë nuk i besojnë politikës, vazhdojnë grevën Ndonëse greva e profesionistëve shëndetësorë e cila ishte organizuar nga Federata Sindikale e Shëndetësisë, është ndërpr
Artan Fuga: Si na kanë grabitur “skifterët” e politikës ne “lepujt” universitarë! Pedagogu Artan Fuga, në një shënim të fundit në rrjetet sociale ka reaguar edhe një herë për problematikën në universite
Firmoset marrëveshja: Investim 80 milion euro për studentët Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj ditën e sotme do të firmosi 3 marrëveshje të rëndësishme në sektor
Forumi për Liritë Akademike pedagogëve: Bashkohuni në protestë Forumi për liritë Akademike dhe Autonominë Universitare ka ftuar pedagogët t’i bashkohen protestës së studentëve. "Fo
Qeveria miraton ngritjen e Shkollës së Drejtorëve Qeveria ka vendosur sot miratimin e vendimit për krijimin e Shkollës së Drejtorëve të Institucioneve të Arsimit Parauniv
Më 17 shtator nis mësimi, gjithçka duhet të dini mbi kurrikulat dhe orët Kanë mbetur vetëm pak ditë nga nisja e shkollës për sistemin parauniversitar. Sistemi arsimor parauniversitar fillon
Zyrtarizohet mësimi shqip në diasporë, Meta dekreton ligjin (FOTO LAJM) Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar këtë të enjte ligjin nr. 48/2018, “Për disa shtesa dhe ndryshime në ligji
Rasti Almiri, Klinika Universitare distancohet nga ekspertët Klinika Universitare e Psikiatrisë, distancohet nga përgjegjësia për ekspertizën neuropsikiatrike në rastin e Almir Aliu
Një bibliotekë gjigante ndëruniversitare në Tiranë! Nga Artan Fuga O shtet, të përulem si robërit padishahut të madh dhe rrezendriçues, a ka mundësi të ndërtoni
Nuk ndalen ndërtimet në Tiranë, kullë gjigante brenda QSUT-së Një godinë e re 8-katëshe do të ndërtohet në QSUT dhe do të shërbejë për mjekësinë e përgjithshme. Ky është vendimi i