999 rezultate për

unitetit

Nusja sulmon vjehrrin, e bën për spital Një rast i dhunës në familje ka ndodhur pasditen e së shtunës në Mitrovicë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën Kollashini n
Presioni dhe kërcënimet e Serbisë për 10 muaj larguan 18 serbë nga FSK-ja Presioni i vazhdueshëm i Serbisë mbi pjesëtarët e komunitetit serb detyroi që 18 prej tyre të largohen nga FSK-ja. Ed
Kandidat për Asamblenë e New York-ut, kush është shqiptari që mbështet Trumpin? Marko Kepi, një nga veprimtarët më të njohur të rinj, në komunitetin shqiptaro-amerikan do të kandidojë për Asamblenë e
Fuga prezanton draftin me 6 pika për Akademinë: Kam 10 vjet që censurohem “Jam këtu pas një censurimi 10-vjeçar, nga një institucion që duhet të kishte respekt për mendimin ndryshe”. E nisi k
Deputetja e PS-së: Meta shkeli betimin e tij Deputetja e Partisë Socialiste, Klotilda Bushka Ferhati deklaroi sot në seancën e Kuvendit se Presidenti Ilir Meta ka nd
Sulmohet në Ferizaj gruaja rome: U rrah nga një grup Pasditen e sotme është sulmuar fizikisht gruaja e komunitetit rom në qytetin e Ferizajt. Dy ditë më parë ajo u sulmua ng
U bë virale pas publikimit të videos, sulmohet sërish gruaja rome Ditën e sotme është sulmuar sërisht gruaja e komunitetit rom në Kosovë. Pardje kjo grua u sulmua në Lipjan ndërsa ditën
Kosova kërkon heqjen e imunitetit për rusin që u shfaq në veri Imuniteti i shtetasit rus duhet të hiqet. Kështu ka kërkuar Prokuroria Themelore e Mitrovicës. Ky organ i hetuesisë këtë
Haradinaj: Kosova është shtëpi e të gjithë atyre që jetojnë këtu Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në hapjen e Qendrës për Zhvillim të ko
Aksioni në Mitrovicë, plagoset një rus dhe një serb Është rritur sërish numri i të plagosurve në Veri të Kosovës, ku njësitë speciale ROSU, po zhvillojnë një operacion për
U përgjua duke porositur drogë, jep dorëheqjen Pavle Bogoevski Deputeti i pavarur dhe njëherit kryetar i Komisionit për çështje të mandatit dhe imunitetit ka dhënë dorëheqje nga posti
Pjestar i komunitetit egjiptian, kush është deputeti më i ri i Kuvendit që u betua sot (FOTO LAJM) Sot për herë të parë në Parlament ka hyrë një deputet që përfaqëson komunitetin Egjiptian. Gjatë seancës së paradites së
Taravari jep mbështetje për komunitetin rom Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari, priti në kabinetin e tij përfaqësues të komunitetit rom në Gostivar. N
PROFIL/ Kush është Bujar Spahiu, kreu i ri i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë Këshilli i Përgjithshëm i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë ka zgjedhur që në raundin e parë me 2/3 të votave kryetarin
10 vjet nënkryetar, kush është sfiduesi kryesor i Skënder Bruçajt për kreun e KMSH Komuniteti Mysliman i Shqipërisë pritet të zhvillojë zgjedhjet nesër për kreun e ri, i cili do të përcaktohet me një vot
Brenda 3 ditësh shqyrtohet imuniteti për Veljanvskin Çështja e imunitetit të ish-kreut të Kuvendit dhe deputeti aktual nga radhët e VMRO-së, Trajko Veljanvski, pritet që të
Pritet heqja e imunitetit të Veljanovskit Komisioni për Çështjen e Mandateve dhe Imunitetit do të vendos sot heqjen e imunitetit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Tr
Sot, vendimi për mandatin e Dimovskit Ish funksionarit të Ministrisë së Bujqësisë së Maqedonisë, Lupço Dimovski pjesë e të dyshuarve për keqpërdorime në Minis
"Vajzës i thonë gabele në shkollë", banorët e komunitetit rom kërkojnë ndihmë ’Na përbuzin sepse jemi romë”, kjo ka qenë deklarata e bërë nga ana e disa prej banorëve të Bregut të Lumit në kryeqytet
"Fondi i Komunitetit", rikonstruktohet një pallat tjetër në Njësinë 4 Nisma e suksesshme e Bashkisë së Tiranës, e cila u vjen në ndihmë qytetarëve për rikontruksionin e pallateve me “Fon